Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

UniCredit Leasing loni zobchodoval osm miliard

Manažeři UniCredit Leasing uspořádali na konci března tiskovku v pražském hotelu Angelo. Hovořili o loňských výsledcích, plánech na letošek a organizačním změnám ve skupině UniCredit.

Firma poskytla v roce 2013 financování movitých věcí v objemu téměř osm miliard korun (2013 – 7,906 miliardy Kč), což je prakticky stejná hodnota jako v roce 2012. Tržní podíl společnosti na relevantním trhu financování movitých věcí dosáhl hodnoty 9,96 %. Počet nově uzavřených smluv se přiblížil hranici 17 tisíc.

„Rok 2013 se stal pro společnost UniCredit Leasing jedním s nejvýznamnějších v historii. Vedle ambiciózních obchodních a finančních cílů se musela připravit na operační propojení se sesterskou leasingovou společností na Slovensku a změnu jediného akcionáře, kterým se tento měsíc v souladu se skupinovou strategií stala UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Tyto kroky povedou nejenom k většímu obchodnímu potencionálu UniCredit Leasing, ale i k lepším finančním podmínkám pro naše klienty,“ uvedl Jiří Matula, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Leasing.

UniCredit Leasing se dlouhodobě pohybuje v TOP 3 největších společností nebankovního financování v ČR. Jak poznamenal Jaroslav Jaroměřský, místopředseda představenstva a obchodní ředitel: „UniCredit Leasing patří mezi nejvýznamnější společnosti poskytující financování nových osobních automobilů. V tomto segmentu nám tradičně patří druhá pozice za společností ŠkoFIN. Obchodně se nám dařilo i ve financování nákladních automobilů, strojů a zařízení. Především tyto segmenty představují největší potenciál pro náš další růst.“

Financovaná hodnota osobních a užitkových automobilů dosáhla 4,8 miliardy Kč, což představuje 61 % všech nově uzavřených obchodů UniCredit Leasing v minulém roce. Za tímto výsledkem stojí zejména silná pozice společnosti v oblasti značkového financování. V roce 2013 UniCredit Leasing uzavřel novou exkluzivní spolupráci s dalšími 4 automobilkami (Kia, Hyundai, Mazda, Fiat) a celkově zahrnuje portfolio značkového financování 15 značek.

Rekordní úrovně 1,5 miliardy Kč dosáhl objem financování v segmentu nákladních automobilů a transportní techniky, což obdobně jako v případě strojů a zařízení představuje pětinu celkových obchodů (stroje a zařízení 2013 – 1,6 miliardy Kč).

Od vzniku společnosti v roce 1991 do konce minulého roku činil celkový objem poskytnutého financování UniCredit Leasing zhruba 165 miliard Kč a celková pořizovací cena financovaných aktiv dosáhla 240 miliard Kč. K poslednímu dni roku 2013 měla společnost 62 tisíc aktivních klientů a během svého působení na trhu uzavřela smlouvy s více než čtvrt milionem klientů.

UniCredit Leasing patří do renomované evropské finanční skupiny UniCredit. Nabízí kompletní financování movitých věcí. Univerzální nabídka financování, zahrnující finanční a operativní leasing, úvěr a splátkový prodej, umožňuje financování zejména osobních a užitkových automobilů, nákladních vozů, motocyklů a ostatní dopravní techniky, strojů a technologií, zdravotnické techniky nebo zemědělských strojů. Produktovou nabídku doplňují společnosti RCI Financial Services, UniCredit Fleet Management, (full service leasing vozidel do 3,5 t) a UniCredit pojišťovací makléřská spol.

30.03.2014Autodealers

Informace odjinud

Další klasická corvette s dobrými jízdními vlastnostmi? Mitsuoka znovu využije legendární MX-5

Japonská automobilka Mitsuoka chystá další ze svých osobitých přestaveb Mazdy MX-5, tentokrát inspirovanou legendárním Chevroletem Corvette první generace. Před listopadovou premiérou na novinku láká postupným odhalováním tvarů i techniky.
auto.cz

Evropská Kia Seltos se od té americké liší jen mírně. Zato v Číně hraje rošádu s displeji

Zvenku jako by si modely Seltos pro jednotlivé trhy z oka vypadly. Rozdíly ale nejsou pouze pod kapotou, kde například americká verze nabízí atmosférický dvoulitr, ale především uvnitř. Pro čínský trh totiž vůz dostal obrovský zábavní displej a k tomu nový digitální přístrojový štít.
auto.cz

Belgie zpoplatní silnice všem řidičům osobních aut. A nejde jen o dálnice

Cesta přes Belgii k severnímu moři nebo do Francie byla pro řidiče osobních aut do tří a půl tuny vždy příjemně jednoduchá. Pokud jste nemířili do konkrétního tunelu Liefkenshoek u Antverp, projeli jste celým královstvím bez jediného poplatku. Tento bezplatný stav se má od 1. května 2027 definitivně stát minulostí.
auto.cz

Příští Audi Q8 se bude držet osvědčeného receptu

Ve světle zeštíhlování nabídky koncernu Volkswagen je příjemnou zprávou, že obří stylovka Audi Q8 neskončí se současnou generací.
auto.cz

TEST Peugeot 408 Hybrid 145 e-DCS6 Allure – Wow efekt po francouzsku

Peugeot 408 se vyrábí od roku 2022. V letošním roce prošlo auto modernizací, která se zaměřila zejména na vzhled. V nabídce motorů zapomeňte na diesel, naopak pochvalte skutečnost, že všechny agregáty jsou elektrifikované.
auto.cz

Perfektně udržovaná Škoda 110 L projela Evropu a teď hledá nového dobrodruha. Nezruinuje vás

Půl století stará škodovka se nebojí pořádných roadtripů, dalšímu majiteli tak nabídne patřičně udržovanou techniku.
auto.cz

Z okruhové specialitky čirá elegance. Bugatti Destrier je třetí dílo divize Solitaire

Technika Bugatti Destrier pochází z okruhového bolide, vizáž je však inspirovaná posledním vyrobeným kusem Type 57SC Atlantic, který byl původně tmavomodrý. Fyzicky se vůz ukáže nejspíš na Pebble Beach Concours d’Elegance.
auto.cz

Největší škodovka už se vyrábí. Peaq sjíždí z linky v Mladé Boleslavi

Výrobní linka v domovském závodě Škodovky musela projít úpravami, protože peaq je větší než všechno ostatní, co se na ní vyrábí. Škoda si „doma“ sestavuje i baterii.
auto.cz

Audi Q9 mělo mít kontroverzní prvek, který někde zakazují. Zasáhl nejvyšší šéf

Nová SUV značky Audi, modely Q7 a Q9, měly mít elektronické kliky „inovativního“ formátu. Na poslední chvíli je však změnili za manuální, protože si uvědomili, že ty elektronické reálně nemají přínos pro použití zákazníkem. Přesto nový koncept klik neletěl do koše a objeví se na zatím nejmenovaném evropském modelu.
auto.cz

Peugeot 208 E-GTi má nakopnout prodeje značky. Na žádném SUV ale označení GTi nečekejte

Příchod nového Peugeotu E-208 GTi umožnil až rozhodnutí nového šéfa značky Alaina Faveyho. Jeho cílem je posílit image automobilky, ne trhat prodejní rekordy. S modelem E-208 GTi chce Favey u fanoušků obnovit vztah ke značce, podobně jako to dokázal legendární model 205 GTi.
auto.cz

Více než polovina Němců je pro zrušení neomezené rychlosti. Vláda řekla, co si o tom myslí

Tlak na zavedení plošného dálničního limitu v Německu byl letos na jaře enormní. Sociologické průzkumy překvapivě ukázaly, že těsně nadpoloviční většina německé veřejnosti by maximální rychlost 130 km/h podpořila. Německá vláda si však dálniční svobodu znovu obhájila.
auto.cz

Manthey slaví 30 let: Dopřejte svému Porsche závodní DNA z Nürburgringu

Společnost Manthey Racing se ze závodních tratí vypracovala v legendu, která již 30 let posouvá hranice výkonu vozů Porsche. Zkušenosti z vytrvalostních závodů dnes nabízí i majitelům sériových modelů, pro které připravuje nekompromisní okruhové sady s homologací pro běžný provoz.
auto.cz

Dacia, Ford i Suzuki zastavují linky. Vyschlý Dunaj drtí energetiku Balkánu

Extrémní sucho na Dunaji vyvolalo masivní energetickou krizi v jihovýchodní a střední Evropě. Výpadky vodních elektráren i chlazení jaderných reaktorů donutily automobilky od Dacie po Suzuki nuceně odstavit výrobu. A v Rumunsku musela ke zprůchodnění toku zasáhnout dokonce armáda s trhavinami.
auto.cz

Jízdy Světa motorů opět míří do Letňan! Pátého září zažijete elektromobil, padne loňský rekord?

Do kalendářů si zapište první zářijovou sobotu, kdy se u obchodního centra Letňany opět uskuteční Jízdy Světa motorů s podtitulem Zažij elektromobil.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.