Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Informace / Životní prostředí

Tři roky od zavedení Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) nemá tuto oblast správně ošetřenou podstatná část organizací. Přestože jejich počet není možné přesně vyčíslit, odborníci z poradenské skupiny Moore Czech Republic, která je správcem osobních údajů pro téměř 300 organizací, upozorňují, že řadě z nich hrozí sankce.

10.12.2021 Autodealers

Mladoboleslavská Škodovka definovala 1. prosince na konferenci v továrním muzeu svoje cíle v oblasti ekologie a představila nový Poradní výbor pro udržitelný rozvoj.

02.12.2021 Autodealers

Kia Corporation se zavázala do roku 2045 dosáhnout uhlíkové neutrality. Automobilka oznámila aktuální podobu vlastní firemní vize prostřednictvím virtuální prezentace ‚Kia Sustainability Movement‘ (Hnutí Kia za trvalou udržitelnost), která se uskutečnila 11. listopadu.

12.11.2021 Autodealers

Adamovský výrobce čerpacích stojanů Adast Systems rozšiřuje své portfolio o novou CNG stanici. Oproti původnímu řešení má nově ocelovou konstrukci, která umožňuje jednoduché přemísťování. Adast novinkou plánuje cílit především na tuzemské firmy. Do budoucna se chce orientovat i na státy, které v energetickém mixu podporují zemní plyn.

08.11.2021 Autodealers

Snahy Evropské unie v oblasti zlepšování životního prostředí by byly v principu určitě víc než chvályhodné a jistě by s nimi většina lidí ráda souhlasila, kdyby nebyly stavěné na technicky, technologicky a ekonomicky značně sporných striktních zákazech, nepřehlížely skutečné dopady, měly v sobě víc logiky a nezasahovaly tak drsně do běžného života mnoha lidí.

13.10.2021 Autodealers

Ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu aut se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

22.09.2021 Autodealers

ŠKODA AUTO uspořádala úklid odpadků v okolí svých výrobních závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí v rámci výzvy Ukliďme Česko.

21.09.2021 Autodealers

Pět českých firem se spojilo s kopřivnickou firmou Tatra a společně vyvíjí nákladní automobil na vodík. První kusy by měly vzniknout do tří let, píší Hospodářské noviny.

15.09.2021 Autodealers

Mobilita a prodeje pohonných hmot se stále nevrátily na předcovidovou úroveň, říká šéf Orlen Unipetrol Tomasz Wiatrak v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Jen prodej leteckého paliva poklesl o 80 procent a nejbližší tři roky se na původní čísla nedostane. Petrochemický holding Orlen Unipetrol zezelená a do roku 2050 chce být emisně neutrální.

02.09.2021 Autodealers

Shell Czech Republic nabízí firemním zákazníkům možnost kompenzovat emise CO2 a další skleníkové plyny z natankovaných pohonných hmot prostřednictvím palivových karet. Vyprodukované emise CO2 kompenzuje Shell nákupem tzv. uhlíkových kreditů z mezinárodních projektů pro ochranu a obnovu přírodních ekosystémů.

15.08.2021 Autodealers

Kia EV6 získala od ekologické organizace Carbon Trust, zaměřující se na klimatické změny a udržitelnost, certifikát uhlíkové stopy a označení „Carbon Measured“. Kia se tak stala prvním držitelem uvedeného certifikátu mezi korejskými automobilkami.

13.08.2021 Autodealers

Informace odjinud

Německý FlexCamp má být celoroční karavan pro offroady s působivými vlastnostmi

S rostoucí popularitou cestování po vlastní ose přicházejí i stále zajímavěji řešené obytné vozy a karavany, včetně těch terénních.
auto.cz

Mercedes Vision EQXX: Studie nezvykle aerodynamického elektromobilu láká na dojezd přes 1000 km

Mercedes-Benz představuje koncept elektromobilu budoucnosti. Zajímavý je především způsobem, jakým přistupuje k dojezdu.
auto.cz

Podívejte se, jak startují Tatry 138 a 148 po dlouhých letech stání

Dlouhé stání žádnému motorovému vozidlu nesvědčí, různé automobily se s ním však vyrovnávají rozdílně. A některé svou houževnatostí vyloženě překvapí.
auto.cz

10 nejočekávanějších novinek roku 2022. Na jaká chystaná auta se těšit?

Ostré kombi od BMW M, první SUV Ferrari, Mazda s dnes netradičním pohonem nebo pick-up od Tesly, i to jsou nová auta, na která se v roce 2022 těšit.
auto.cz

Rallye Dakar: Loprais stále pátý, Michek si polepšil

Nejlepší český výsledek na 44. ročníku Rallye Dakar zatím patří Aleši Lopraisovi, který je s kamionem Praga na pátém místě průběžného pořadí. Ve druhé etapě se dařilo také motocyklistovi Martinu Michkovi, který si polepšil o dvacet příček na 23. pozici.  
auto.cz

Martin Vaculík na téma zimní nafty: Od kdy ji tankujeme? A jak funguje po smíchání s tou letní?

Technický expert Světa motorů se po roce opět vrací k tématu zimní nafty. Co byste o ní měli na začátku sezony vědět?
auto.cz

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 275.000 automobilů, víc než předloni

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 275.000 automobilů. Bylo to o 36.250 vozů, tedy o 15 procent, více než předloni. Letos očekává další růst výroby. Sdělil to dnes mluvčí závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Petr Michník.
auto.cz

Nová Kia Sportage odhaluje české ceny. Dáte za ni 600.000 tisíc, i přes 1,2 milionu Kč

Sportage v nové generaci vsadila na různorodou paletu motorů. Díky tomu za ni můžete dát 600.000 korun, nebo klidně i dvojnásobek.
auto.cz

Fiat Multipla se prodával také jako elektromobil, ale nikoliv v Evropě

Fiat Multipla je mnohými považován za jedno z nejošklivějších aut na světě, přesto nabízel několik zajímavostí, kvůli kterým ho mnozí dokázali vzít na milost.
auto.cz

Smart Forfour končí. Avizuje to příchod nové éry

Sourozenec Renaultu Twingo naposledy nabízený výhradně jako elektromobil končí. Místo něj dorazí zcela jiné auto jiné koncepce i designu.
auto.cz

Mercedes-Benz Citan Van 112 CDI Pro – Lepší, ale…

Kooperace značek Mercedes a Renault na malé dodávce oslaví letos desetileté výročí. Trojcípá hvězda si k jubileu nadělila její druhou generaci.
auto.cz

Rallye Dakar 2022: Průběžné výsledky

V sobotu 3. ledna odstartoval již 44. ročník Rallye Dakar, která se již potřetí odehraje na území Saudské Arábie. Pojďme se společně podívat na výsledky českých posádek v jednotlivých etapách i celkové pořadí.
auto.cz

Formule E možná vymění baterky za vodík, ve hře je i jeho spalování

Přechod na vodík by mohl přijít s přechodem na předpisy Gen4, je to však otázka zhruba pěti let.
auto.cz

BMW M opět poodhaluje M3 Touring, představí ho již letos

Divize BMW M využila maskovaný ostrý kombík ke stylovému přivítání nového roku
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.