Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Shell začal nakupovat uhlíkové kredity

Shell Czech Republic nabízí firemním zákazníkům možnost kompenzovat emise CO2 a další skleníkové plyny z natankovaných pohonných hmot prostřednictvím palivových karet. Vyprodukované emise CO2 kompenzuje Shell nákupem tzv. uhlíkových kreditů z mezinárodních projektů pro ochranu a obnovu přírodních ekosystémů.

Firemní zákazníci s palivovou kartou Shell mohou nyní využívat novou službu pro kompenzaci emisí CO2 a dalších skleníkových plynů. Shell svým zákazníkům vypočítá celkové množství emisí z využitého paliva (od vytěžení ropy přes výrobu a transport paliva až po jeho finální spálení v motoru) a následně vykompenzuje uhlíkovou stopu paliva nákupem odpovídajícího množství uhlíkových kreditů.

Shell nakupuje uhlíkové kredity z projektů zaměřených na ochranu a obnovu přírodních ekosystémů. Tyto projekty jsou certifikovány mezinárodně uznávanými organizacemi, které zaručují jejich pozitivní a prokazatelný dopad na životní prostředí a snižování emisí. Každý uhlíkový kredit představuje zabránění vzniku nebo snížení objemu emisí o 1 tunu CO2.

V praxi to znamená, že společnost Shell uzavře s firemním zákazníkem dohodu minimálně na jeden rok o poskytování této služby. Výšku poplatku za tuto službu určí podle množství emisí ekvivalentu CO2, které se do ovzduší uvolní v rámci životního cyklu všech natankovaných pohonných hmot (benzínu, motorové nafty, LPG, CNG a AdBlue) zákazníkem.

Na konci každého roku Shell vystaví zákazníkovi certifikát s podrobnými údaji o spotřebovaném palivu celého vozového parku a celkových emisí, které s pomocí tohoto programu daná firma kompenzovala.

„Jsem rád, že také našim zákazníkům v České republice můžeme nabídnout možnost kompenzovat emise CO2 z tradičních pohonných hmot, které nakupují prostřednictvím palivových karet Shell. Z rozhovorů se zástupci dopravních a logistických společností cítíme jejich aktuální potřebu hledat řešení v oblasti snižování emisí v dopravě, protože je často vyžadují také jejich zákazníci. Rozhodně chceme být partnerem našich zákazníků také v této velmi aktuální problematice,“ říká Daniel Vagaský, manažer Shell Fleet Solutions pro Slovensko a Českou republiku.

15.08.2021Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.