Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

AutoBest slavil dvacet let v Barceloně

Dvacátý výroční galavečer AutoBest se konal ve španělské Barceloně v La Llotja del Mar, dominantě města a jednom z architektonických klenotů Evropy. Odloženého galavečera, připomínajícího 20 let existence organizace motoristických novinářů AutoBest, se účastnilo více než 150 hostů ze 34 různých zemí.

Neobvykle pozdní datum události bylo způsobeno pandemickou situací kolem kontinentu. Protipandemická opatření i tak ovlivnila účast představitelů některých společností, kterým se stále nedoporučuje cestování.

Během slavnostního večera byly předány ceny za jednotlivé kategorie a nejvyšší ocenění AutoBest Best Buy Car of Europe 2021 pro Seat Leon.

Předseda AutoBestu Dan Vardie řekl:

„Více jsme od oslav 20. výročí Gala AutoBest nemohli očekávat. Seat Leon získal AutoBest Best Buy Car of Europe, nejvyšší ocenění, které většině evropských spotřebitelů poskytuje nejlepší nezávislé a profesionální hodnocení nových modelů přicházejících do Evropy. Jako místo pro naší historickou událost jsme vybrali Barcelonu a Španělsko. Jsme rádi, že jsme se mohli setkat zde v La Llotja del Mar, jednom z míst, která činí Evropu tak hrdou na své dědictví. Chtěl bych vyjádřit poděkování všem, kteří přispěli k této fantastické akci! Osobně chci poděkovat Waynu Griffithsovi, který se ukázal jako ten nejlepší hostitel!“

Generální ředitel společností Seat a Cupra Wayne Griffiths při slavnostním večeru řekl:

„Získání ceny AutoBest pro Best Buy Car of Europe 2021 je nejlepším možným uznáním pro tým, který se podílel na uvedení nejlepšího modelu Leon vůbec. Tento úspěch byl založen na investici ve výši 1,1 miliardy eur, která mu umožnila posunout se na další úroveň. Tento vůz byl navržený, vyvinutý a vyrábí se v Barceloně. Toto ocenění nám dává novou sílu sebejistého pohledu do budoucnosti a zároveň posiluje význam, který má Leon na trhu. To, že mohu převzít tuto cenu osobně, jménem celého týmu, je poctou tvrdé práci všech zúčastněných a jen těžko si lze pro tento účel představit lepší prostředí, než je La Llotja del Mar, spojené s vynikajícími umělci jako Gaudí, Miró a Picasso.”

Pozdravy z nejvyšších míst

Galavečerem hosty provázela okouzlující Liv von Boetticher. Oslavu výročí zahájily tři legendy automobilového světa, které poslaly působivé video zprávy: Ratan Tata, člen Síně slávy AutoBest, generální ředitel Stellantis Carlos Tavares a generální ředitel skupiny Renault Luca de Meo, oba držitelé ocenění ManBest.

„Jak Carlos a Luca řekli ve svých projevech, že AutoBest již není pouze představitelem nezávislých motoristických médií, které poskytuje přehled o odvětví prostřednictvím svých ocenění, díky nimž evropští spotřebitelé mohou chápat co je nejlepší a pomáhá jim při výběru. Dnes je AutoBest také Think Tank zkoumající možnosti budoucnosti automobilů a mobility!“ uvedl Dan Vardie.

Při příležitosti oslavy dvou desetiletí AutoBest ocenil šest dlouholetých přátel: Christiana Steina, Franka Klaase, Jasnu Stilinovič, Jean-Charlese Lievense, profesora Sira Ralfa Spetha a Zoltana Kaszase, kteří z různých pozic a různých společností organizaci AutoBest podporovali.

Nové projekty

Nová iniciativa AutoBest The Future is here (Budoucnost je zde) půjde hlouběji do filosofie nových koncepčních vozů. Bude zkoumat jaké technologie, inovace, trendy v designu, vybavení a další budou představovat budoucnost, která se v příštích letech stane realitou. Nový výbor AutoBest povede legendární designér Frank Stephenson, nově uvedený do pomyslné síně slávy oceněním DesignBest.

„Když mi Dan před všemi členy AutoBest navrhl, abych vedl tento elitní Think Tank, okamžitě jsem řekl ano. Nechtělo se mi o tom přemýšlet, chci být součástí. Je to něco jedinečného a je mi ctí pracovat s tolika skvělými lidmi!“ řekl Frank Stephenson. Výsledkem této iniciativy bude nejen celosvětově jedinečné ocenění The Future is here (Budoucnost je zde), ale také mnoho dalších iniciativ.

Společnost VinFast se stává oficiálním partnerem EcoBest Challenge, dalšího projektu navrženého organizací AutoBest. Jedná se o první nezávislou kontrolu parametrů nejpopulárnějších elektromobilů, které jsou v současné době v Evropě v prodeji, v reálných podmínkách. EcoBest Challenge 2021 se bude konat ve španělské Terrasse 5. až 7. listopadu. Člen poroty za Španělsko Joan Dalmau byl jmenována manažerem tohoto ambiciózního projektu AutoBest.

Provozní ředitelka společnosti VinFast Europe Tran Thi Hong Bich uvedla: „Strategickým partnerstvím se společností AutoBest jsme poctěni, je jedním z prvních kroků ve strategii mezinárodní spolupráce a sdílení odborných znalostí společnosti VinFast. Zavázali jsme se poskytovat chytrým elektromobilům prvotřídní a atraktivní design v souladu s vývojovými trendy na evropském a světovém trhu.“

Změny v porotě pro nový start

President poroty Ilia Seliktar oznámil svůj odchod z poroty a přenechal své místo Dr. Gerhardu Kuntschikovi, který jej nahradí jako president. Ilia byl jmenován čestným prezidentem poroty. Petros Soutzis, spoluzakladatel a zástupce Kypru byl jmenován vicepresidentem poroty.

Ilia Seliktar ve svém projevu na pódiu řekl: „Vážení kolegové, v životě každého člověka nastává čas, kdy musíte ustoupit mladším. Těchto 20 let s přáteli z Autobestu bylo jedním z nejlepších a nejpřínosnějších v mém životě I v budoucnosti budu vždy s vámi.“

Gerhard Kuntschik řekl: „Bylo jistě trochu překvapením, když mě náš předseda Dan požádal, abych se stal novým předsedou poroty, až se náš kamarád Ilia přesune do polodůchodu. Mohu vás ujistit, že jsem hrdý na to, že budu mohu AutoBestu v nadcházejících událostech jak nejlépe budu moci.“

Svůj odchod z poroty oznámil také zástupce Slovenska Rudi Karpat. Současně se s okamžitou účinností Felix Björklund stává novým členem poroty reprezentujícím Švédsko. Novými členy poroty za Bulharsko a Slovensko se od ledna 2022 stanou Leonid Seliktar a Michal Karpat. Všechny změny ve vedení poroty vstoupí v platnost od 1. ledna 2022.

Poděkování

Organizace AutoBest chce poděkovat všem zástupcům vítězů Gala za převzetí cen v La Llotja a rozšiřuje toto uznání na všechny hosty, kteří do Barcelony na tuto speciální akci přijeli ze 34 zemí.

15.10.2021Autodealers

Informace odjinud

Německý FlexCamp má být celoroční karavan pro offroady s působivými vlastnostmi

S rostoucí popularitou cestování po vlastní ose přicházejí i stále zajímavěji řešené obytné vozy a karavany, včetně těch terénních.
auto.cz

Mercedes Vision EQXX: Studie nezvykle aerodynamického elektromobilu láká na dojezd přes 1000 km

Mercedes-Benz představuje koncept elektromobilu budoucnosti. Zajímavý je především způsobem, jakým přistupuje k dojezdu.
auto.cz

Podívejte se, jak startují Tatry 138 a 148 po dlouhých letech stání

Dlouhé stání žádnému motorovému vozidlu nesvědčí, různé automobily se s ním však vyrovnávají rozdílně. A některé svou houževnatostí vyloženě překvapí.
auto.cz

10 nejočekávanějších novinek roku 2022. Na jaká chystaná auta se těšit?

Ostré kombi od BMW M, první SUV Ferrari, Mazda s dnes netradičním pohonem nebo pick-up od Tesly, i to jsou nová auta, na která se v roce 2022 těšit.
auto.cz

Rallye Dakar: Loprais stále pátý, Michek si polepšil

Nejlepší český výsledek na 44. ročníku Rallye Dakar zatím patří Aleši Lopraisovi, který je s kamionem Praga na pátém místě průběžného pořadí. Ve druhé etapě se dařilo také motocyklistovi Martinu Michkovi, který si polepšil o dvacet příček na 23. pozici.  
auto.cz

Martin Vaculík na téma zimní nafty: Od kdy ji tankujeme? A jak funguje po smíchání s tou letní?

Technický expert Světa motorů se po roce opět vrací k tématu zimní nafty. Co byste o ní měli na začátku sezony vědět?
auto.cz

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 275.000 automobilů, víc než předloni

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 275.000 automobilů. Bylo to o 36.250 vozů, tedy o 15 procent, více než předloni. Letos očekává další růst výroby. Sdělil to dnes mluvčí závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Petr Michník.
auto.cz

Nová Kia Sportage odhaluje české ceny. Dáte za ni 600.000 tisíc, i přes 1,2 milionu Kč

Sportage v nové generaci vsadila na různorodou paletu motorů. Díky tomu za ni můžete dát 600.000 korun, nebo klidně i dvojnásobek.
auto.cz

Fiat Multipla se prodával také jako elektromobil, ale nikoliv v Evropě

Fiat Multipla je mnohými považován za jedno z nejošklivějších aut na světě, přesto nabízel několik zajímavostí, kvůli kterým ho mnozí dokázali vzít na milost.
auto.cz

Smart Forfour končí. Avizuje to příchod nové éry

Sourozenec Renaultu Twingo naposledy nabízený výhradně jako elektromobil končí. Místo něj dorazí zcela jiné auto jiné koncepce i designu.
auto.cz

Mercedes-Benz Citan Van 112 CDI Pro – Lepší, ale…

Kooperace značek Mercedes a Renault na malé dodávce oslaví letos desetileté výročí. Trojcípá hvězda si k jubileu nadělila její druhou generaci.
auto.cz

Rallye Dakar 2022: Průběžné výsledky

V sobotu 3. ledna odstartoval již 44. ročník Rallye Dakar, která se již potřetí odehraje na území Saudské Arábie. Pojďme se společně podívat na výsledky českých posádek v jednotlivých etapách i celkové pořadí.
auto.cz

Formule E možná vymění baterky za vodík, ve hře je i jeho spalování

Přechod na vodík by mohl přijít s přechodem na předpisy Gen4, je to však otázka zhruba pěti let.
auto.cz

BMW M opět poodhaluje M3 Touring, představí ho již letos

Divize BMW M využila maskovaný ostrý kombík ke stylovému přivítání nového roku
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.