Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

AutoBest slavil dvacet let v Barceloně

Dvacátý výroční galavečer AutoBest se konal ve španělské Barceloně v La Llotja del Mar, dominantě města a jednom z architektonických klenotů Evropy. Odloženého galavečera, připomínajícího 20 let existence organizace motoristických novinářů AutoBest, se účastnilo více než 150 hostů ze 34 různých zemí.

Neobvykle pozdní datum události bylo způsobeno pandemickou situací kolem kontinentu. Protipandemická opatření i tak ovlivnila účast představitelů některých společností, kterým se stále nedoporučuje cestování.

Během slavnostního večera byly předány ceny za jednotlivé kategorie a nejvyšší ocenění AutoBest Best Buy Car of Europe 2021 pro Seat Leon.

Předseda AutoBestu Dan Vardie řekl:

„Více jsme od oslav 20. výročí Gala AutoBest nemohli očekávat. Seat Leon získal AutoBest Best Buy Car of Europe, nejvyšší ocenění, které většině evropských spotřebitelů poskytuje nejlepší nezávislé a profesionální hodnocení nových modelů přicházejících do Evropy. Jako místo pro naší historickou událost jsme vybrali Barcelonu a Španělsko. Jsme rádi, že jsme se mohli setkat zde v La Llotja del Mar, jednom z míst, která činí Evropu tak hrdou na své dědictví. Chtěl bych vyjádřit poděkování všem, kteří přispěli k této fantastické akci! Osobně chci poděkovat Waynu Griffithsovi, který se ukázal jako ten nejlepší hostitel!“

Generální ředitel společností Seat a Cupra Wayne Griffiths při slavnostním večeru řekl:

„Získání ceny AutoBest pro Best Buy Car of Europe 2021 je nejlepším možným uznáním pro tým, který se podílel na uvedení nejlepšího modelu Leon vůbec. Tento úspěch byl založen na investici ve výši 1,1 miliardy eur, která mu umožnila posunout se na další úroveň. Tento vůz byl navržený, vyvinutý a vyrábí se v Barceloně. Toto ocenění nám dává novou sílu sebejistého pohledu do budoucnosti a zároveň posiluje význam, který má Leon na trhu. To, že mohu převzít tuto cenu osobně, jménem celého týmu, je poctou tvrdé práci všech zúčastněných a jen těžko si lze pro tento účel představit lepší prostředí, než je La Llotja del Mar, spojené s vynikajícími umělci jako Gaudí, Miró a Picasso.”

Pozdravy z nejvyšších míst

Galavečerem hosty provázela okouzlující Liv von Boetticher. Oslavu výročí zahájily tři legendy automobilového světa, které poslaly působivé video zprávy: Ratan Tata, člen Síně slávy AutoBest, generální ředitel Stellantis Carlos Tavares a generální ředitel skupiny Renault Luca de Meo, oba držitelé ocenění ManBest.

„Jak Carlos a Luca řekli ve svých projevech, že AutoBest již není pouze představitelem nezávislých motoristických médií, které poskytuje přehled o odvětví prostřednictvím svých ocenění, díky nimž evropští spotřebitelé mohou chápat co je nejlepší a pomáhá jim při výběru. Dnes je AutoBest také Think Tank zkoumající možnosti budoucnosti automobilů a mobility!“ uvedl Dan Vardie.

Při příležitosti oslavy dvou desetiletí AutoBest ocenil šest dlouholetých přátel: Christiana Steina, Franka Klaase, Jasnu Stilinovič, Jean-Charlese Lievense, profesora Sira Ralfa Spetha a Zoltana Kaszase, kteří z různých pozic a různých společností organizaci AutoBest podporovali.

Nové projekty

Nová iniciativa AutoBest The Future is here (Budoucnost je zde) půjde hlouběji do filosofie nových koncepčních vozů. Bude zkoumat jaké technologie, inovace, trendy v designu, vybavení a další budou představovat budoucnost, která se v příštích letech stane realitou. Nový výbor AutoBest povede legendární designér Frank Stephenson, nově uvedený do pomyslné síně slávy oceněním DesignBest.

„Když mi Dan před všemi členy AutoBest navrhl, abych vedl tento elitní Think Tank, okamžitě jsem řekl ano. Nechtělo se mi o tom přemýšlet, chci být součástí. Je to něco jedinečného a je mi ctí pracovat s tolika skvělými lidmi!“ řekl Frank Stephenson. Výsledkem této iniciativy bude nejen celosvětově jedinečné ocenění The Future is here (Budoucnost je zde), ale také mnoho dalších iniciativ.

Společnost VinFast se stává oficiálním partnerem EcoBest Challenge, dalšího projektu navrženého organizací AutoBest. Jedná se o první nezávislou kontrolu parametrů nejpopulárnějších elektromobilů, které jsou v současné době v Evropě v prodeji, v reálných podmínkách. EcoBest Challenge 2021 se bude konat ve španělské Terrasse 5. až 7. listopadu. Člen poroty za Španělsko Joan Dalmau byl jmenována manažerem tohoto ambiciózního projektu AutoBest.

Provozní ředitelka společnosti VinFast Europe Tran Thi Hong Bich uvedla: „Strategickým partnerstvím se společností AutoBest jsme poctěni, je jedním z prvních kroků ve strategii mezinárodní spolupráce a sdílení odborných znalostí společnosti VinFast. Zavázali jsme se poskytovat chytrým elektromobilům prvotřídní a atraktivní design v souladu s vývojovými trendy na evropském a světovém trhu.“

Změny v porotě pro nový start

President poroty Ilia Seliktar oznámil svůj odchod z poroty a přenechal své místo Dr. Gerhardu Kuntschikovi, který jej nahradí jako president. Ilia byl jmenován čestným prezidentem poroty. Petros Soutzis, spoluzakladatel a zástupce Kypru byl jmenován vicepresidentem poroty.

Ilia Seliktar ve svém projevu na pódiu řekl: „Vážení kolegové, v životě každého člověka nastává čas, kdy musíte ustoupit mladším. Těchto 20 let s přáteli z Autobestu bylo jedním z nejlepších a nejpřínosnějších v mém životě I v budoucnosti budu vždy s vámi.“

Gerhard Kuntschik řekl: „Bylo jistě trochu překvapením, když mě náš předseda Dan požádal, abych se stal novým předsedou poroty, až se náš kamarád Ilia přesune do polodůchodu. Mohu vás ujistit, že jsem hrdý na to, že budu mohu AutoBestu v nadcházejících událostech jak nejlépe budu moci.“

Svůj odchod z poroty oznámil také zástupce Slovenska Rudi Karpat. Současně se s okamžitou účinností Felix Björklund stává novým členem poroty reprezentujícím Švédsko. Novými členy poroty za Bulharsko a Slovensko se od ledna 2022 stanou Leonid Seliktar a Michal Karpat. Všechny změny ve vedení poroty vstoupí v platnost od 1. ledna 2022.

Poděkování

Organizace AutoBest chce poděkovat všem zástupcům vítězů Gala za převzetí cen v La Llotja a rozšiřuje toto uznání na všechny hosty, kteří do Barcelony na tuto speciální akci přijeli ze 34 zemí.

15.10.2021Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.