Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Zaměstnanci Volkswagen FS vyšlapali peníze pro Paraple

Rozpumpovat krev a zároveň tím přispět na dobrou věc se rozhodli zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services. Chůzí, během nebo třeba jízdou na kole vybrali v rámci iniciativy Pohyb pomáhá celkem 300 000 Kč, jež poputují na rekonstrukci budovy Centra Paraple.

Vybranou částku následně společnost navýšila o dalších 200 000 Kč na provoz Centra. Předání samotného daru se pak uskutečnilo 27. listopadu v přímém přenosu z tanečního parketu televizní soutěže StarDance …když hvězdy tančí.

Od ledna do října 2021 sportovali zaměstnanci Volkswagen Financial Services nejen pro své zdraví, ale i pro dobrou věc. V rámci akce Pohyb pomáhá totiž každým zdolaným kilometrem přispívali na modernizaci budovy dobročinné organizace Centrum Paraple, které se zaměřuje na pomoc pacientům s poraněním míchy.

„Smyslem iniciativy Pohyb pomáhá bylo podpořit aktivity Centra Paraple nekonvenční cestou, která kromě ‚pouhého‘ finančního daru navíc zapojí a rozhýbe i naše zaměstnance. Mimo to šlo o skvělý způsob, jak našim kolegům nabídnout extra motivaci k pohybu po měsících strávených na home office,“ říká Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Do akce se zapojilo na 80 zaměstnanců z řad aktivních i svátečních sportovců, kteří za během deseti měsíců zdolaly celkem 61 147 kilometrů, v průměru tedy skoro více než 200 km každý den. Princip akce byl jednoduchý. Pro každý z prvních deseti měsíců roku 2021 měli zaměstnanci stanovený kilometrový cíl, který bylo potřeba zdolat, ať už pěšky, na kole, na běžkách nebo třeba na bruslích. Už lednový milník 3 000 km se však ukázal jako příliš skromný: „Naši kolegové se do akce zapojili s opravdovým zápalem. Už po Novém roce tak bylo jasné, že bude třeba nadcházející cíle navyšovat. Jeden z rekordmanů například sám na kole ujel přes 14 000 kilometrů,“ komentuje zápal zaměstnanců Dana Formánková. Každý měsíc zaměstnanci „vysportovali“ 30 000 Kč, a díky nim tak na účet Centra Paraple putuje 300 000 Kč, které společnost navýšila na celkem 500 000 Kč.

S Centrem Paraple pojí Volkswagen Financial Services dlouholeté partnerství sahající až do roku 1995. „Díky Volkswagen Financial Services a výkonům jejích zaměstnanců jsme o velký kus pokročili v modernizaci budovy, kde poskytujeme služby. Příspěvek bude použit na rekonstrukci pokojů, společných prostor a zahrady tak, aby budova a zahrada odpovídaly moderním standardům 21. století a bylo tím ideálním zázemím pro poskytovaní služeb našim klientům,“ dodává David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

07.12.2021Autodealers

Informace odjinud

Suzuki Vision Gran Turismo je sporťák s motorem z Hayabusy, 3 elektromotory a pohonem všech kol

Suzuki představilo koncept pro závodní hru GranTurismo. Chlubí se pohonem všech kol, motorem z motorky Hayabusa a třemi elektromotory. V přípravě je okruhová verze.
auto.cz

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Podívejte se na fotografický průřez historií Velké ceny Monaka formule 1.
auto.cz

Jaromír Jágr se přesvědčil, že je Kia EV6 bezpečné auto. A řekl, jak to celé bylo

Elektromobil, ve kterém boural slavný kladenský hokejista, si z Euro NCAP odvezl plný počet hvězd.
auto.cz

První setkání s BMW i7: Interiér je luxusní, ale co kontroverzní exteriér?

České zastoupení automobilky BMW dnes kousek za Prahou poprvé prezentovalo novou elektrickou limuzínu i7, kterou si s konkurencí rozhodně nespletete.
auto.cz

WRC Generations: Nová hra s licencí WRC vyjde na podzim. Má být nejlepší!

Studio Kylotonn se alespoň dle svých slov loučí se závodní sérií WRC ve velkém. Zda půjde opravdu o nejlepší rallye hru za poslední roky, se dozvíme 13. října 2022, kdy bude zahájen prodej WRC Generations.
auto.cz

BMW se zviklat konkurencí nenechá. Návrat do F1 není v plánu

Je to již 13 let od doby, kdy bavorská automobilka naposledy aktivně vystupovala ve formuli 1. Roky budou dále přibývat, BMW se totiž na návrat nechystá. 
auto.cz

Nový Singer 911 Big Sur je další nádherný restomod z Kalifornie

Věhlasný úpravce tradičních vozů Porsche se pochlubil novým kouskem, který opět vypadá naprosto fantasticky.
auto.cz

Maserati MC20 přijíždí oficiálně v otevřené verzi Cielo

Téměř dva roky po představení kupé přijíždí model MC20 také v otevřené verzi Cielo.
auto.cz

Sunbeam Tiger (1964–1967): Evropský roadster s motorem Ford V8

Roadster Sunbeam Tiger měl karoserii a podvozek modelu Alpine, do kterého byl namontován americký motor Ford V8. V první sérii Mark I měl objem 4,26 litru a výkon 166 koní. Mark II s objemem 4,74 litru dosahoval rychlost až 200 km/h.
auto.cz

Plastové pružiny slibují nižší váhu a větší odolnost, zkoušky vychází skvěle

Německý dodavatel dílů vyvinul plastové pružiny. Na jejich vývoji spolupracuje s několika výrobci a výsledky testů jsou slibné. Dokonce už má na nový typ pružin první objednávku.
auto.cz

Ford testuje systém automatického zpomalení aut ve vymezených zónách

Automobilka Ford testuje systém virtuálních zón s nastaveným rychlostním limitem, které by mohlo auto rozpoznat a samo při vjezdu do nich odpovídajícím způsobem upravit svoji rychlost.
auto.cz

Nepřehlédnutelný Hyundai Staria je v Česku! První svezení ukazuje, že Multivan má problém

Futuristické MPV Hyundai Staria po měsících čekání dorazilo na český trh. V rámci prezentace jsme jej důkladně prolezli a absolvovali první svezení.
auto.cz

SCG 008 je terénní závoďák za 2,3 milionu, který si musíte postavit sami

Společnost Scuderia Cameron Glickenhaus představila finální podobu terénního závoďáku, který původně vznikl jako aprílový žert. Stojí 2,3 milionu a postavit si ho musíte sami.
auto.cz

VW Touareg slaví 20 let na trhu, zákazníkům nabídne speciální edici

Vlajkové SUV automobilky Volkswagen by se mělo již v polovině příštího měsíce objevit ve speciální výbavě Edition 20, oslavující 20 let na trhu.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.