Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Motonovinářská sezóna 2021 přinesla řadu premiér

Časopis Automakers přinesl ohlédnutí za sezonou českých motoristických žurnalistů. Jaká byla? Vzhledem k epidemiologickým opatřením, vládnoucím až do května, šlo z hlediska akcí a tiskových konferencí vlastně o „půlsezónu“. Na rozdíl od roku 2020 už ale nad on-line tiskovkami převážily živé premiéry.

„Zhruba do poloviny května ještě novináři sledovali doma online eventy, živé tiskovky ani zahraniční cesty se prakticky nekonaly. Od konce května jsme ale už mohli opět chodit na statické i dynamické prezentace aut a dokonce cestovat do zahraničí. V Automakers se tak mohly opět objevovat reportáže z cest naše spolupracovníka, porotce COTY Jirky Duchodně a dalších autorů. Například Pepa Žídek shlédl prezentaci Range Roveru v Británii, testoval také Fordy v Maďarsku,“ zhodnotil sezonu z hlediska eventů šéfredaktor Automakers Erich Handl.

Škoda Auto pozvala novináře do polských Sopot na premiéru nové Fabie, Hyundai jim zase umožnil vyzkoušet sportovní vozy na Slovakiaringu.

„Živo ale bylo od léta i na domácí frontě, konala se řada premiér automobilových novinek a také dvě velké výstavy v Praze. Novinářské kluby také uspořádaly testovací jízdy s elektromobily v Čertousech, kde jsme předali ceny vítězům ankety PR roku. Kluby mohly také na podzim opět pozvat zájemce na setkání se šéfem dopravní policie v Praze. Spolupracovník našeho časopisu Miroslav Hájek navštívil veteránskou akci Pražská noblesa,“ pochvaluje si Handl.

Minusy roku

Bohužel letošní sezona přinesla také některá zklamání. Opět byla odložena anketa Auto roku, tentokrát až na jaro 2022. Některé automobilky pokračovaly v trendu roku 2020 a pro české novináře neuspořádaly ani jednu premiéru či tiskovou konferenci. Chudý byl také výčet kdysi tradičních vánočních setkání – konaly se jen tři prosincové akce.

31.12.2021Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.