Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Volvo se integruje s Google Assistant

Volvo Cars se stane první automobilkou, která zavede přímou integraci svých vozů se zařízeními, která podporují ovládání prostřednictvím aplikace Google Assistant. Jedná se o další krok v rámci partnerského svazku společností Volvo Cars a Google.

Tato plánovaná přímá integrace umožňuje zatím to nejhladší propojení ovládání Google Assistant a vozidla, přičemž dovolí zákazníkům Volvo Cars ovládat funkce chytrých domácích a mobilních zařízení přímo z vozu prostřednictvím hlasového ovládání Google Assistant (dostupnost ČJ závisí na společnosti Google).

Díky spárování svého vozu Volvo se svým účtem Google mohou zákazníci ve svých vozech mluvit přímo se systémem Google a prostřednictvím něj na dálku ovládat různé funkce, jako jsou předběžné vyhřátí kabiny v chladných zimních dnech nebo zamykání vozu.

Integrace palubního systému s aplikací Google Assistant odráží ambici společnosti Volvo Cars poskytnout svým zákazníkům pohodlí a pocit klidu. Seznam dostupných příkazů se bude do budoucna stále rozšiřovat.

Uvedená integrace zákazníkům usnadní na základě vzdáleného přístupu kdykoli získat informace o jejich voze. Mezi plánované budoucí funkce patří mimo jiné načasování doby nabíjení, což zákazníkům umožní stanovit konkrétní čas, kdy se má vůz začít nabíjet, a mnoho dalších funkcí.

„Společnost Volvo Car Group se stala první automobilkou, která ve svých vozech zavedla technologii a služby Google. Nyní se chystáme jako první integrovat palubní systém se zařízeními podporujícími funkce Google Assistant, což je ostatně další přirozený krok plynoucí z našeho partnerství se společností Google,“ uvedl Henrik Green, produktový ředitel ve společnosti Volvo Cars.

„Tato integrace, která zákazníkům prostřednictvím jakéhokoli osobního zařízení s aplikací Google Assistant umožní jednoduše a bezpečně spravovat funkce jejich vozu bez ohledu na to, zda jsou doma, nebo na cestách, nám pomůže výrazně vylepšit uživatelský zážitek našich zákazníků.“

Společnost Volvo Cars usiluje také o další integraci svých vozů se systémem Google Assistant, což by mělo podpořit její posun na cestě k plné elektrifikaci. V důsledku toho si klade za cíl představit funkce, které by mohly zákazníkům pomoci využít plný potenciál jejich čistě elektrických vozů Volvo s ohledem na snižování emisí uhlíku.

Budoucím cílem společnosti Volvo Cars je dosáhnout stavu, kdy bude nabíjení stejně pohodlné, jako je produktivní.

Pokud se jedná o citlivější příkazy, jako je například odemčení vozu, bude vyžadován dvoustupňový autorizační proces, aby bylo zajištěno, že budou mít ke správným informacím ve správný čas přístup pouze oprávněné osoby.

Výše zmíněné funkce budou v následujících měsících postupně zpřístupněny pro všechny řidiče vozů Volvo vybavených infotainment systémem s OS Android, které jsou současně propojeny s Volvo Cars aplikací a se zařízeními, které podporují funkce Google Assistant. Samozřejmě se to vztahuje na regiony, kde je hlasové ovládání Google Assistant dostupné.

07.01.2022Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.