Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

ORLEN rozšíří svou slovenskou síť

Mezinárodní síť čerpacích stanic ORLEN, do které patří 421 stanic Benzina ORLEN v České republice, rozšíří svou slovenskou síť a vstoupí do Maďarska.

Skupina PKN ORLEN vybrala čtyři partnery, jejichž prostřednictvím bude provádět nápravná opatření sjednaná s Evropskou komisí. Ty jsou podmínkou pro schválení zamýšlené akvizice skupiny LOTOS. Realizace nápravných opatření v maloobchodním segmentu umožní sloučené skupině geograficky expandovat prostřednictvím výměny aktiv na trzích, které jsou klíčové pro realizaci strategie skupiny ORLEN jako celku.

Prostřednictvím partnerství se skupinou MOL plánuje ORLEN převzít 41 stanic na Slovensku rozmístěných po celé zemi. S celkovým počtem 57 stanic a více než šestiprocentním podílem na trhu upevní svoji pozici na slovenském trhu, přičemž je odhodlán nadále pokračovat ve své expanzi a stát se druhým největším hráčem na trhu. V Maďarsku začne v bíločervených barvách provozovat celkem 144 stanic a s více než sedmiprocentním podílem se stane čtvrtým největším hráčem na tamním trhu. Tyto aktivity představují významný krok k posílení pozice skupiny ORLEN v maloobchodním segmentu i ke zvýšení povědomí o značce v celém regionu.

„Jedná se o přelomový okamžik pro palivový průmysl v Polsku a v celé střední Evropě. Chystáme se dokončit akvizici skupiny LOTOS, což je obchod, který přinese prospěch hospodářství v celém regionu, oběma zúčastněným společnostem, jejich zákazníkům, zaměstnancům a akcionářům. Již od zahájení tohoto procesu jsme zdůrazňovali, že prioritou je získat z nápravných opatření v oblasti fúzí další výhody, a právě toho jsme dosáhli. Pokud bude fúze uskutečněna, poskytne nám příležitost zajistit dodávky ropy vysoké kvality od společnosti Aramco. Právě tato mezinárodní partnerství jsou klíčová pro naši vizi vybudování největší víceúčelové skupiny v našem regionu.

V maloobchodním segmentu jsme s naším maďarským partnerem vyjednali výměnu aktiv, která přímo podpoří naše plány geografické expanze posílením maloobchodního řetězce na Slovensku, ale také vstupem na zcela nový trh v Maďarsku. Část výnosů z prodeje čerpacích stanic bude použita na pořízení 100 nových čerpacích stanic v regionu v souladu s našimi strategickými cíli. Spojení PKN ORLEN a skupiny LOTOS je dalším krokem v budování jedné silné skupiny, která bude schopna dodávat průmyslu v celém regionu energie šetrné k životnímu prostředí a reagovat na výzvy, které přináší přechod na ekologická paliva a energie,“ říká Daniel Obajtek, předseda představenstva skupiny PKN ORLEN.

ORLEN je na Slovensku dlouhodobě aktivní ve velkoobchodním segmentu s tržním podílem 15 %. Na slovenský maloobchodní trh vstoupil v roce 2019 a v současnosti tam provozuje 16 stanic pod značkou Benzina ORLEN. Doposud získával nové čerpací stanice díky akvizicím od stávajících provozovatelů a současně stavbou zcela nových čerpacích stanic na zelené louce. V případě, že dojde ke spojení PKN ORLEN se skupinou LOTOS, rozroste se síť skupiny ORLEN na Slovensku o 41 stanic. ORLEN je odhodlán nadále pokračovat ve své expanzi a stát se druhým největším hráčem na trhu.

V případě dokončení fúze skupiny LOTOS pak skupina ORLEN vstoupí také na maďarský maloobchodní trh. Tato akvizice zahrnuje 144 čerpacích stanic a řetězec ORLEN se poté stane čtvrtým největším řetězcem v Maďarsku s podílem přes 7 %. „Na maďarský trh chceme vstoupit s respektem k místním tradicím a s velkým odhodláním a přesvědčit tamní zákazníky, že naše špičkové produkty a skvělé služby jsou pro ně atraktivní volbou a zárukou kvality. Náš dosavadní úspěch na trzích, kde doposud působíme, nám dodává dostatek sebevědomí,“ řekl Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, dceřiné společnosti PKN Orlen působící na českém, slovenském a maďarském trhu, a dodal: „Razantně zvyšujeme konkurenci na tamních trzích, z čehož budou mít prospěch nejen lokální zákazníci, ale i turisté a mezinárodní dopravní společnosti, protože budou moci využívat naše moderní paliva a oblíbený gastro koncept Stop Cafe také na dalších trzích střední Evropy.“

Nadnárodní víceúčelový koncern PKN ORLEN je největší společností ve střední Evropě. Je přítomen ve více než 90 zemích po celém světě a více než 50 % jeho příjmů pochází ze zahraničních trhů. Provozuje téměř tři tisíce čerpacích stanic v Polsku, Německu, Česku, Litvě, na Slovensku. ORLEN je lídrem trhu v Polsku a České republice.

V Česku do tohoto koncernu patří od roku 2005 rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol a síť čerpacích stanic Benzina ORLEN. Zákazníkům řetězec ORLEN nabízí nejmodernější paliva EFECTA s čistícím účinkem a prémiová paliva VERVA zvyšující výkon motoru. Nabízí také alternativní pohonné hmoty – LPG, CNG a elektrickou energii. Zákazníci mohou využít široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. ORLEN vydává také vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a provozuje zákaznické mobilní aplikace.

17.01.2022Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.