Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Volkswagen FS letos pomáhá potřebným

Volkswagen Financial Services letos uspořádala benefiční fotbalový turnaj Sue Ryder Charity Cup na podporu stejnojmenného domova seniorů. Firma též podpořila pohybem hluchoslepé během závodu Pražská štafeta v rámci virtuálního Běhu pro Paraple. V srpnu zase stáli zaměstnanci firmy oporou golfovému týmu handicapovaných.

„Míra, s jakou se naši zaměstnanci aktivně zapojují do dobrovolnických a sportovních akcí, mě každým rokem mile překvapuje. Častokrát sami přicházejí s návrhy, koho by rádi podpořili, a tak se počet partnerských subjektů a iniciativ neustále rozrůstá. Letos se kromě tradičních sportovních aktivit kolegové zapojili i do kreativních činností, například v rámci workshopu výroby mýdla v sociální dílně v severočeských Volfarticích. Vzniklé mýdlo následně putovalo do Domova Přístav,“ říká Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Sport pomáhá

Zaměstnanci se začátkem září zapojili do 14. ročníku fotbalového klání Sue Ryder Charity Cup na podporu seniorů, které se konalo na pražském Strahově. Vybrané prostředky, včetně těch z aukce dresu podepsaného hráči fotbalové Sparty, poputují na podporu dobročinných aktivit organizace Sue Ryder.

Jelikož pohybu a pomoci ostatním není nikdy dost, vyběhli letos zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services rovnou dvakrát na podporu lidí s handicapem. Začátkem června se zapojili do Virtuálního Běhu pro Paraple, který probíhal celý červen. Běžci v trikotu Volkswagen Financial Services za necelých 30 dní naběhali 2 405,7 km, a umístili se tak na 13. místě z celkového počtu 229 týmů. Ke konci června sportovci podpořili hluchoslepé v rámci UniCredit Pražské štafety. Završili tak první polovinu z 30 dobrých skutků, které si sami ve spojitosti s oslavami 30 let existence společnosti pro rok 2022 vytyčili.

V průběhu srpna pak společnost finančně podpořila handicapované golfisty z týmu Centra Paraple na 12. ročníku turnaje Golf pro Paraple v Karlových Varech. Volkswagen Financial Services je dlouholetým podporovatelem organizace pro pacienty s poškozením míchy a také hlavním partnerem série golfových zápasů.

Rozkvetlý domov seniorů

V polovině května zaměstnanci Volkswagen Financial Services s pomocí zkušených zahradnic zpříjemnili prostředí Domova seniorů Sue Ryder. Truhlíky, které nyní zdobí okna domova, osázeli petúniemi a muškáty. Kromě květinové výzdoby Volkswagen Financial Services také podpořil seniory finančním příspěvkem ve výši 130 000 Kč, který domov využije na pořízení nových elektrických polohovacích postelí.

„V posteli strávíme dvě pětiny našeho života. Lidé odkázaní na lůžko pak ještě více, a právě proto by měly postele vyhovovat jejich specifickým potřebám. Elektrické polohovací postele seniorům usnadní denní činnosti, které jsou v pokročilém věku stále náročnější,“ uzavírá Dana Formánková.

30.09.2022Autodealers

Informace odjinud

V Česku si můžete koupit retro elektromobily, o kterých se prakticky neví. Přitom patří k nejlevnějším u nás

Na stránkách Alzy najdete řadu zajímavých elektromobilů, které patří k nejlevnějším u nás.
auto.cz

Ferrari 288 GTO až LaFerrari a další legendy. Unikátní sbírka jde do dražby

V rámci aukce RM Sotheby’s se bude dražit unikátní sbírka vozů nazvaná The Gran Turismo Collection. Její součástí jsou ikonické sportovní a závodní vozy.
auto.cz

Toyota Corolla Cross: Corolla koketuje s terénem

Nové SUV od Toyoty rozšiřuje paletu karosářských variant Corolly: je už čtvrtou vedle hatchbacku, kombi a sedanu. Verzi s přídomkem Cross si můžete osahat na probíhající akci Toyota roadshow: dnes naposledy v Ostravě, od zítra v Pardubicích a od pátku v Hradci Králové.
auto.cz

Studenti z Německa stanovili nový rekord v akceleraci elektromobilu

Z nuly na stovku za 1,416 sekundy? Skutečně to jde, ovšem nikoliv s produkčním elektromobilem.
auto.cz

Připomeňte si Renault 4 v obrovské galerii, než vzpomínky zakalí elektrický nástupce

Než se příští týden představí koncept elektrického crossoveru, který má být znovuzrozeným Renaultem 4, připomeňte si původní model ve velké galerii.
auto.cz

Na prodej je další bývalá vládní Tatra, tentokrát 603. Dnes jezdí v Norsku

V sedmdesátých letech ji údajně používalo československé ministerstvo vnitra, dnes jezdí v Norsku. Tato Tatra 603, která je na prodej, má za sebou zajímavý život. 
auto.cz

První hybridní Dacia se blíží! Elektrifikovaný Jogger se ukáže v Paříži

Model Jogger se stane první hybridní Dacií. Jeho premiéra je naplánována na pařížský autosalon, který odstartuje příští týden. Máme předběžné informace o technice.
auto.cz

Vznikla nová a extrémní bíla barva pro auta. Může dokonce snížit emise

Barva automobilu je především estetickou záležitostí, může však ovlivnit i bezpečnost či emise vozu.
auto.cz

Ford Mustang prošel zvláštní úpravou. Za statisíce dá plno karbonu a výkon až 1000 koní!

Modifikace, které společnost z Arizony nabízí, dělají z upraveného Mustangu pěkně drahý kousek.
auto.cz

Raritní Nissan GT-R 50 Italdesign je na prodej. S takřka nulovým nájezdem!

Pouze 50 vyrobených kusů znamenalo, že ne každý zájemce se dostal na řadu. Nyní dostane přeci jen jeden šťastlivec druhou šanci na pořízení limitovaného modelu bez nájezdu kilometrů.
auto.cz

TEST Ford Focus Active X 1.0 EcoBoost mHEV – Skvělé auto, ale co ten motor?

Modernizovaný Ford Focus kombi ve verzi Active X nabízí komfortní a jistý podvozek, dostatek prostoru, praktičnost i styl. Trochu mu však chybí zajímavější motorizace.
auto.cz

Luxusní DS 9 v plné palbě! V nové edici nemusíte za nic připlácet

Společnost DS Automobiles představila speciální edici luxusního sedanu DS 9. Opéra Première nabídne maximální výbavu bez příplatků, nový lak karoserie a nové čalounění.
auto.cz

Mladý pár si předělal VW T4 k obrazu svému. Přestavba stála více než čtvrt milionu

Mladá dvojice se s postarším Transporterem rozhodla vydat vstříc dobrodružství nomádského života.
auto.cz

Hity devadesátek: Na podzim 1999 měla premiéru první Škoda Fabia

Poslední rok starého milénia zaznamenal doslova žeň novinek mezi minivany, ale nenechala se zahanbit ani třída malých aut. Domácí zákazníci se dočkali nástupce oblíbené Felicie.
auto.cz

Aktuality členů

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.