Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Volkswagen FS letos pomáhá potřebným

Volkswagen Financial Services letos uspořádala benefiční fotbalový turnaj Sue Ryder Charity Cup na podporu stejnojmenného domova seniorů. Firma též podpořila pohybem hluchoslepé během závodu Pražská štafeta v rámci virtuálního Běhu pro Paraple. V srpnu zase stáli zaměstnanci firmy oporou golfovému týmu handicapovaných.

„Míra, s jakou se naši zaměstnanci aktivně zapojují do dobrovolnických a sportovních akcí, mě každým rokem mile překvapuje. Častokrát sami přicházejí s návrhy, koho by rádi podpořili, a tak se počet partnerských subjektů a iniciativ neustále rozrůstá. Letos se kromě tradičních sportovních aktivit kolegové zapojili i do kreativních činností, například v rámci workshopu výroby mýdla v sociální dílně v severočeských Volfarticích. Vzniklé mýdlo následně putovalo do Domova Přístav,“ říká Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Sport pomáhá

Zaměstnanci se začátkem září zapojili do 14. ročníku fotbalového klání Sue Ryder Charity Cup na podporu seniorů, které se konalo na pražském Strahově. Vybrané prostředky, včetně těch z aukce dresu podepsaného hráči fotbalové Sparty, poputují na podporu dobročinných aktivit organizace Sue Ryder.

Jelikož pohybu a pomoci ostatním není nikdy dost, vyběhli letos zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services rovnou dvakrát na podporu lidí s handicapem. Začátkem června se zapojili do Virtuálního Běhu pro Paraple, který probíhal celý červen. Běžci v trikotu Volkswagen Financial Services za necelých 30 dní naběhali 2 405,7 km, a umístili se tak na 13. místě z celkového počtu 229 týmů. Ke konci června sportovci podpořili hluchoslepé v rámci UniCredit Pražské štafety. Završili tak první polovinu z 30 dobrých skutků, které si sami ve spojitosti s oslavami 30 let existence společnosti pro rok 2022 vytyčili.

V průběhu srpna pak společnost finančně podpořila handicapované golfisty z týmu Centra Paraple na 12. ročníku turnaje Golf pro Paraple v Karlových Varech. Volkswagen Financial Services je dlouholetým podporovatelem organizace pro pacienty s poškozením míchy a také hlavním partnerem série golfových zápasů.

Rozkvetlý domov seniorů

V polovině května zaměstnanci Volkswagen Financial Services s pomocí zkušených zahradnic zpříjemnili prostředí Domova seniorů Sue Ryder. Truhlíky, které nyní zdobí okna domova, osázeli petúniemi a muškáty. Kromě květinové výzdoby Volkswagen Financial Services také podpořil seniory finančním příspěvkem ve výši 130 000 Kč, který domov využije na pořízení nových elektrických polohovacích postelí.

„V posteli strávíme dvě pětiny našeho života. Lidé odkázaní na lůžko pak ještě více, a právě proto by měly postele vyhovovat jejich specifickým potřebám. Elektrické polohovací postele seniorům usnadní denní činnosti, které jsou v pokročilém věku stále náročnější,“ uzavírá Dana Formánková.

30.09.2022Autodealers

Informace odjinud

Faceliftovaný Hyundai Ioniq 5: Větší baterie, pevnější šasi a výbava N Line

Hyundai představuje zásadní inovace pro elektromobil Ioniq 5. Nově má větší akumulátor se zvýšenou kapacitou, vyztuženou karoserii, nové tlumiče i sportovně střiženou výbavu N Line.
auto.cz

ZF v Česku otevřelo svou první továrnu s nulovými emisemi na světě

Německá společnost po rekonstrukci otevřela fabriku v Klášterci nad Ohří, která se nově pyšní provozem s nulovými emisemi. Vděčí za to nejen instalací solárních panelů na střechu.
auto.cz

Čínské MG pracuje na lidovém elektromobilu. Chce soupeřit i s VW

Automobilka potvrdila plány na výrobu dostupného elektromobilu s cenou okolo 500 tisíc korun, který by soupeřil například s Citroënem ë-C3 či chystaným lidovým modelem od koncernu Volkswagen.
auto.cz

První jízda s novou Toyotou GR Yaris: Bokem lépe než kdy dřív!

Šéfem Toyoty byl až do loňska nadšenec do řízení Akio Toyoda. Pod jeho vedením začaly vznikat opravdu zábavné specialitky. Jednou z nejzajímavějších je malý GR Yaris. Právě ten nedávno prošel modernizací a my jsme dostali příležitost si s ním zadriftovat.
auto.cz

Jízdní dojmy s Peugeotem e-3008: Radikálně jiný

Že nový Peugeot 3008 vypadá radikálně, to po působivé 408 či elegantní 508 udiví jen málokoho. Novinka, která si přivlastnila siluetu kupé, ale nabízí překvapení hned několik.
auto.cz

Lexus Business Week začíná: Prémiovka už za 8 tisíc měsíčně, slevy až 434 tisíc!

Lexus v Česku spouští zvýhodněný týden. Nejlevnější malé SUV LBX si můžete dopřát už od necelých 8 tisíc korun měsíčně, nebo můžete sáhnout po některém z větších modelů.
auto.cz

Model závodního Bugatti je dražší než Hyundai i20 N. I tak jde na dračku

Amalgam Collection uvádí do prodeje nový model historického závodního Bugatti Type 59. Je doplněn i figurkou závodníka, kvůli níž se tvůrci ponořili do velkého výzkumu.
auto.cz

Pravdy a mýty kolem elektrických aut: Vychází nový speciál Světa motorů!

Na stáncích, čerpačkách a v obchodech se v pondělí 4. břazna vedle nového Světa motorů objevuje i letošní první vydání odborného čtvrtletníku s přídomkem Speciál.
auto.cz

Diagnostiku auta zvládnete i sami. S telefonem a krabičkou za pár stovek

Základní data o autě i chybové kódy ze svého vozu můžete získat sami a bez návštěvy servisu. Stačí k tomu malá krabička za pár stovek a chytrý telefon.
auto.cz

Hyundai N má novou prioritu: levný a zábavný elektromobil

Hatchbacky N se spalovacím motorem nahradí přitažlivé elektromobily, říká Albert Biermann. Kdy se na ně můžeme těšit, je ale ve hvězdách.
auto.cz

Velká fotogalerie veteránů z autosalonu v Ženevě: Od aut pro prostý lid po smetánku

Přinášíme vám velkou fotogalerii opravdu zajímavých aut na letošním autosalonu v Ženevě. Veteránská přehlídka byla opravdu nadupaná.
auto.cz

„Klauní bota“ se nevrátí. BMW Touring Coupé zůstane konceptem

BMW Z4 Coupé se s největší pravděpodobností nedočkáme. Pouhých 50 kusů v přepočtu za téměř 6 milionů korun za jeden patrně není dost na to, aby automobilka schválila výrobu.
auto.cz

Verstappen a pak ti ostatní. Úřadující mistr světa ovládl první závod sezóny

Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Bahrajnu 2024. Na stupně vítězů ho doprovodili Pérez a Sainz.
auto.cz

Hyundai v Nošovicích končí s výrobou manuálů. Důvod nepřekvapí

Korejská automobilka ukončí výrobu manuálních převodovek v závodě v Nošovicích a halu přestaví pro účely elektromobility.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.