Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Prague Car Festival vidělo 30 000 lidí

Poslední říjnový víkend patřil na výstavišti PVA Expo Praha Letňany znovu výstavě Prague Car Festival. Obohacený program přilákal rekordní množství milovníků automobilů ve všech podobách. Počet návštěvníků atakoval podle organizátorů třicet tisíc!

Největší plochu zaujaly exponáty BSR Tuning Expo. Tato výstava patří ve svém oboru mezi pět nejvýznamnějších v Evropě a tomu odpovídal i zájem zahraničních účastníků. Mezi nejzajímavější expozice patřily CarMedia, AMG Performance Center, BSR a Lower United. Ze stovek vozů se těžko vybírali favorité.

Přesto pořadatelé volili nejlepší auta vybraných skupin vystavovatelů. Ve skupině aut z Maďarska si zasloužil ocenění Laszlo Bara s Porsche 911 s karoserií Opel Combo. Mezi exponáty z Polska nejvíc zaujal Wojciech Malag s Audi eTron. A konečně ve skupině CarMedia to byl Jindra Slach s Audi RS5.

Součástí programu byla stejně jako loni soutěž Tvář BSR Tuning Expo za účasti osmi finalistek Miss Česká republika 2022. Představily se v módní přehlídce v šatech, sexy outfitech a plavkách. Z volby návštěvníků se zrodilo pořadí Andrea Kaplanová z Loun, Julie Hojdyszová z Frýdku-Místku a Natálie Kovářová z Prahy.

Výstava OK Group Racing Expo dostala mezinárodní punc uvedením Elišky Junkové do Síně slávy FIVA (Mezinárodní federace historických automobilů). Generální sekretář Gian Mario Mollar předal jmenování do rukou vnučky slavné české závodnice Markéty Šonkové a vnuka Jiřího Junka.

Mezi exponáty byly k vidění dvě české výstavní premiéry. Tým Šenkýř Motorsport představil BMW M4 GT4 pro rok 2023. BMW novinku zapůjčilo speciálně pro tuto výstavu. Stejné to bylo i s vozem KTM X-Bow GT-XR, který zajistil další brněnský tým RTR. V expozici Buggyry byl k vidění mimo jiné vůz NASCAR.

Na pódiu následovaly jedna beseda a autogramiáda za druhou. V akci byli například Tomáš Enge, Lukáš Pešek, Libor Podmol, Erik Cais, Václav Milík a mnozí další. Zpěvačka Olga Lounová vedla zajímavou besedu se sestrou Eliškou, která je úspěšnou juniorskou autokrosařkou. Ocenění na výstavě převzali Miroslav Adámek, Oldřich Horsák, Miran Velkoborský (Legendy autosportu), Petr Čemus, Aleš Dryml, Jiří Churavý (Legendy motosportu), Josef Kalina, Radovan Novák a Petr Ondrašík (Osobnosti motorsportu).

Mezi nejzajímavější expozice Glasurit Classic Expo patřil stánek firmy Toplac s trojicí vozů startujících v letošním Le Mans Classic: Aero Minor Sport, Škoda Sport a Talbor Lago. Zaujaly také historické sportovní vozy a vozy rodiny Macháčkových. Největší plochu zaujala expozice Engine, která se letos zaměřila na značku Fiat. Podařilo se zajistit také unikátní přehlídku historických závodních vozů předních českých jezdců.

Vrcholem programu Glasurit Classic Expo byla aukce s těmito výsledky: Jawa 23 Mustang – 19 000 Kč; Jawa 550 Pařez – 47 000 Kč; Stadion S22 – 93 000 Kč; Čezeta 501 – 105 000 Kč; Jawa 250 Bizon – 187 000 Kč; Jawa 650 Classic – 263 000 Kč; Jawa 500 OHC šnek – 955 000 Kč, Tatra 613 Speciál – 1 420 000 Kč.

07.11.2022Autodealers

Informace odjinud

TEST Peugeot 308 SW GT PHEV – Skvělý pohon pohřbený výstředností

Modernizovaný Peugeot 308 SW se v plug-in hybridní verzi dočkal významného vylepšení pohonné jednotky i designu. Nejen díky větší baterii nová verze dokáže jezdit opravdu úsporně, a navíc skvěle vypadá. Výstřední interiér bohužel zůstává.
auto.cz

Vyhodnocení akce Speed Marathon 2026: Počet hříšníků vzrostl

Ve středu 15. dubna se Policie ČR zaměřila na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v místech, která pomohla vybrat veřejnost. Zvýšený počet dopravních kontrol odhalil také další prohřešky, vysoká rychlost je ale stále tím nejčastějším.
auto.cz

Miliardář si nechal tajně postavit batmobil. Je rychlejší než F1

Neomezený rozpočet, slabost pro extrémní rychlost a telefonní číslo na ty nejlepší inženýry v Aston Martinu. Přesně to má americký miliardář Ken Griffin. Výsledkem je monstrum přezdívané Batmobil, které se právě teď prohání po testovacích tratích a podle všeho se chystá roztrhat historické tabulky všech světových okruhů.
auto.cz

Rivian použije staré baterie svých aut pro snížení nákladů na provoz továrny

Využití vyřazených akumulátorů z elektromobilů představuje efektivní cestu ke snížení ekologické stopy i provozních nákladů. Americký Rivian proto vybuduje pilotní bateriové úložiště, které dá bateriím z vozů Rivian druhý život.
auto.cz

Lancia podpoří prodeje levnějším modelem. Po tragickém loňsku se prodeje zlepšují

Lancia je už druhou dekádou značka na pokraji záhuby. Moc tomu nepomohlo ani uvedení nového ypsilonu před dvěma roky, který prodeje naopak poslal k zemi. Letos se ale Lancii daří o trochu lépe a podpoří to uvedení nové levnější varianty.
auto.cz

Evropský digitální techničák bude: Posvítí si na ojetiny, postačí i QR kód

Evropský parlament udělal zásadní krok k digitálním dokladům od vozidel. Nová pravidla mají ulevit řidičům od byrokracie a zatočit s podvody při prodeji ojetin.
auto.cz

Dongfeng Made in Germany? Stellantis nabízí další továrny Číňanům

Pronikání čínských vozů na evropský trh je už v plném proudu a kromě prodeje se začíná také s lokální výrobou. Naproti očekávání s tím východním automobilkám plánují přímo pomoci i konkurenční evropské.
auto.cz

Kia postaví elektrického nástupce picanta. Vznikat by mohl na Slovensku

Nejmenší třída aut v Evropě dávno nepatří mezi prodejní trháky. Neznamená to ale, že ji automobilky plánují zcela opustit. Jen si musíme zvyknout, že místo spalovacích motorů už zde budou vládnout jen elektromotory.
auto.cz

Jeep vrací devadesátky do hry. Wrangler a gladiator obléká do retro stylu

Z konceptu, který loni zaujal fanoušky v poušti, se stala sériová nabídka. Nová edice sází na výrazný vzhled, hravou atmosféru a nečekaně i na praktické rozšíření výbavy.
auto.cz

Oblíbená Toyota Yaris Cross po pěti letech omládla. Má svěží vzhled, nové materiály i výbavu

Yaris na chůdách se dočkal modernizace. Na trh se chystá na přelomu dubna a května.
auto.cz

MotoAkademie Světa motorů míří do Mostu! Naučte se řídit motorku od těch nejlepších

V sobotu 20. června 2026 proběhne na Autodromu Most MotoAkedemie Světa motorů! Den plný ježdění, zábavy a a praktického tréninku si nemůžete nechat ujít.
auto.cz

Desmodromický rozvod řeší efektivně problémy vysokootáčkových motorů. Přesto jej uplatnila pouze značka Ducati

U vysokootáčkových spalovacích motorů řešili konstruktéři v minulosti problém, jak zajistit účinné zavírání ventilů. Výsledkem byl neobvyklý desmodromický rozvod.
auto.cz

Mercedes-Benz ovládne Mánes: Oslavy 140 let inovací propojí s kulturou

Od historických ikon po nejnovější premiéry – pražský Mánes se promění v unikátní Mercedes-Benz Studio. Oslava 140 let inovací nabídne v květnu exkluzivní pohled do světa designu, technologií a motorsportu.
auto.cz

Vybíráme nové auto do 500.000 Kč. Má mít úsporný motor a automat

Původně jsme hledali zánovní ojetinu, ale nakonec z autosalonu odjelo vonící zcela nové auto s plnou zárukou. Stačilo využít příležitosti, která se neobjevuje každý den. Ve finálním výběru spolu soupeřilo japonské, české a francouzské auto.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.