Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Porybný prodává deník Právo

Seznam.cz Iva Lukačoviče kupuje od Zdeňka Porybného vydavatelství Borgis. Převzetí se uskuteční prostřednictvím dceřiné firmy Seznam.cz média, která má získat Porybného firmu Silky, mateřskou společnost Borgisu. Transakci už začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informoval.

„K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti vydávání periodického tisku a poskytování reklamy v periodickém tisku,“ uvedl antimonopolní úřad. Seznam.cz od roku 2013 vlastní 33,6 % akcií Borgisu.

Borgis je vydavatelem deníku Právo a dodává obsah pro zpravodajské weby Novinky.cz., Sport.cz a Super.cz. Ty Seznam.cz podporuje prostřednictvím odkazů na své domovské stránce, weby tak patří k nejnavštěvovanějším v Česku.

„Mohu potvrdit, že v pátek 23. prosince odešlo do datové schránky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže oznámení o spojení soutěžitelů. ÚOHS nyní stanovil lhůtu pro podání případných námitek a projednává výše zmínění oznámení. Veškeré naše postoje a plány tedy budeme zveřejňovat až s ohledem na výsledek a rozhodnutí ÚOHS,“ sdělila Médiáři mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová.

Letos sedmasedmdesátiletý Porybný, před rokem 1989 zástupce šéfredaktora Rudého práva, založil Borgis v roce 1990 jako vydavatelství nástupnického listu, který se posléze přejmenoval na Právo. V Borgisu Porybný dosud je většinovým majitelem a zároveň šéfredaktorem Práva.

Jeho zástupcem v Právu je od října Petr Šabata. V letech 2020 a 2021 se tržby Porybného mediální firmy blížily 600 milionům Kč a v obou letech bylo vydavatelství ziskové. Loni zisk činil téměř 18 milionů Kč, předloni čtyři miliony. Lukačovičův Seznam.cz loni zvedl tržby o 13 % na 5,6 miliardy, jeho zisk před zdaněním se zvýšil o 22 % na 1,96 miliardy.

Podle výroční zprávy Borgis na konci loňského roku 2021 zaměstnával téměř 280 lidí. Tištěnému Právu – jako všem ostatním tuzemským deníkům – dlouhodobě klesá náklad.

Podle kanceláře ověřování nákladů tisku ABC ČR list letos v říjnu průměrně prodával něco přes 47.000 výtisků, z toho 53 % činil pultový prodej, 44 % předplatné a 3 % takzvaný ostatní prodej.

02.01.2023Autodealers

Informace odjinud

Poplatek za každou jízdu elektromobilem? Brzy možná realita

Britská vláda zvažuje zavedení poplatku za každou ujetou míli pro elektromobily. Chtějí tak kompenzovat pokles příjmů z benzinu a nafty. Souhlasíte s podobným řešením?
auto.cz

LPG jezdí za půlku a obliba letí nahoru. Jak do ceny promluví ETS2 a ekologické trendy?

Obliba LPG posiluje. Už letos má u nových aut na kontě více registrací, než za celý loňský rok. Lidí jej kombinují i s hybridy, ale jak se vypořádá s emisními povolenkami ETS2? Zůstane nadále tak výhodné?
auto.cz

Naše elektromobily můžou zlevnit, závisí to na pravidlech, zní z Renaultu

Stáří vozového parku roste kvůli přebujelé regulaci, která zdražuje nová auta, hřímal při představení twinga šéf Renaultu Francois Provost.
auto.cz

Japonská rallye po 1. dnu: První je Ogier, Rovanperä poškodil zavěšení kola

Francouz Sébastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally2) vede po prvním dnu Japonskou rallye, která je předposledním podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Na třetím místě figuruje lídr šampionátu Velšan Elfyn Evans (Toyota GR Yaris Rally2).
auto.cz

TEST BMW M3 CS Touring – Dietka za mastný příplatek

Ještě ostřejší verze CS se po sedanu a kupé M4 dočkalo také prodejně nebývale úspěšné kombi. Ve srovnání s konvenčním modelem toho zdánlivě nenabízí tolik navíc, stojí ale o pořádný balík více. Vyplatí se?
auto.cz

Peugeot ukázal koncept Polygon, má být vizí auta budoucnosti

Malý třídveřový hatchback s řízením po drátě se kompletně představí zanedlouho. O pár dnů dřív se budou moci hráči Fortnite podívat na ostrov ve tvaru jeho volantu.
auto.cz

Bentley svou čistě elektrickou budoucnost odsouvá na rok 2035. Ani ten ale není definitivní

Luxusní britská automobilka couvá z původních plánů a přechod na výhradně elektrický pohon odsouvá o pět let. Ani rok 2035 ovšem nemusí být konečný.
auto.cz

Takové krásné Audi TT první generace. Že neuhádnete, co má pod kapotou?

První Audi TT poháněly jen dva motory. Přeplňovaná osmnáctistovka s 20 ventily a dále poslední evoluce původního úzkého šestiválce VW o objemu 3,2 litru. Tak co je to tedy za otázku?
auto.cz

Koupili byste si čínské auto? Pokud ano, tak proč?

Evropští kupci nových aut se pomalu otevírají čínským automobilům. Podle nejnovějšího průzkumu roste zájem o značky, které ještě před pár lety mnozí brali jen okrajově. Jak to vidíte vy?
auto.cz

Exkluzivně: Takhle bude vypadat elektrický Volkswagen ID. Polo! Dočká se i Škoda Fabia?

Německá automobilka chystá elektrickou variantu svého oblíbeného modelu Polo. Studii již známe, jak ale bude vypadat sériová podoba?
auto.cz

Formula E vstupuje do nové éry. Výkonem zatopí i monopostům F1

Svět motoristického sportu se chystá na dramatickou proměnu. Monoposty Formula E GEN4 přinášejí brutální výkon přes 800 koní, pohon všech kol, variabilní aerodynamiku a technologii rekuperace, která mění pravidla hry. Jak si povedou proti F1?
auto.cz

Japonská rallye před startem: Trojice jezdců toyoty se pere o titul

Teoreticky čtyři, reálně spíše tři jezdci mají šanci na titul mistra světa v automobilových soutěžích. Aktuálně vede Velšan Elfyn Evans, o třináct bodů zpět jsou shodně jeho týmoví kolegové od Toyoty - Francouz Sébastien Ogier a Fin Kalle Rovanperä.
auto.cz

Nový Renault Twingo oficiálně! Legenda se vrací jako levný elektromobil pro masy

Po úniku nové generace jsme se dočkali i oficiálních informací o reinkarnovaném twingu, které na rozdíl od minulosti dostane pouze elektrický pohon.
auto.cz

Lepší než podsedák. Thule nabízí sedačku pro větší děti včetně opěrky nohou

Nová sedačka pro větší děti Thule Palm nabízí kromě naklápěcího opěradla a pratelného potahu také opěrku pro nohy, aby se ratolesti sedělo pohodlněji. Čerstvě vstoupila na trh.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.