Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Drivalia převzala český LeasePlan

Společnost Drivalia, náležící do skupiny Crédit Agricole Auto Bank, oficiálně dokončila akvizici LeasePlanu Česká republika. Firma začala od srpna působit pod novým názvem Drivalia Lease Czech Republica a bude jí nadále šéfovat Martin Brix.

Transakce je součástí větší expanze, kdy společnost Drivalia získala také zastoupení LeasePlanu ve Finsku a pobočky ALD Automotive v Irsku a Norsku, což zahrnuje celkem 70 tisíc vozidel a přibližně 450 zaměstnanců. Růst navazuje na celosvětovou fúzi společností LeasePlan a ALD Automotive. Evropské orgány stanovily jako podmínku pro dokončení fúze odprodej poboček v několika zemích včetně České republiky, kde by po sloučení nový podnik získal příliš dominantní pozici na trhu.

Na čtyři nové trhy Drivalia přináší svá řešení pronájmů, leasingu a mobility, která už nabízí v devíti dalších zemích. V České republice se činnost dceřiné společnosti pod vedením generálního ředitele Martina Brixe zaměří zejména na operativní leasing a fleet management, a bude tak zachována kontinuita s dosavadními aktivitami.

V budoucnu bude nabídka společnosti postupně rozšiřována tak, aby zahrnovala celé spektrum řešení Drivalia Planet Mobility, kam patří sdílení elektromobilů, předplatné vozů a pronájmy na rozličnou dobu trvání. Po dokončení procesu rebrandingu se dceřiná společnost stane součástí světa Crédit Agricole, desáté největší banky světa, která obsluhuje více než 53 milionů zákazníků ve 46 zemích.

„Jsme potěšeni a hrdi na to, že můžeme přivítat všechny nové týmy do naší velké rodiny. Tyto akvizice znamenají zlom pro projekt Drivalia v Evropě. Se spuštěním nových dceřiných společností v České republice, Finsku, Irsku a Norsku se stále více přibližujeme našemu cíli stát se špičkovým celoevropským hráčem v mobilitě zítřka,“ říká Giacomo Carelli, generální ředitel CA Auto Bank a předseda představenstva společnosti Drivalia.

„Budeme pracovat na upevnění a zlepšení kvality nabízených služeb a úrovně spokojenosti stávajících zákazníků díky spojení velkého know-how nových týmů a toho našeho. Strategie založená na naší povaze nezávislého a multiznačkového poskytovatele ve skupině s téměř stoletou automobilovou zkušeností nám umožňuje nabízet nejlepší řešení mobility dostupná na trhu,“ konstatuje Paolo Manfreddi, generální ředitel společnosti Drivalia.

„Změna vlastníka nebude mít žádný dopad na zákazníky. Péče o jejich firemní flotily bude plynule pokračovat, budou dostávat servis, na jaký jsou zvyklí. Naším hlavním cílem bude nadále vysoká kvalita služeb s důrazem na technologické inovace, v tomto ohledu máme ambici zůstat lídrem trhu. Příchod nového majitele otevírá prostor pro užitečnou synergii, která nám tento plán umožní realizovat,“ říká Martin Brix, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic s.r.o., který firmu vedl i pod jejím dřívějším vlastníkem.

CA Auto Bank S.p.A. je univerzální banka stoprocentně vlastněná Crédit Agricole Consumer Finance, která působí jako nezávislý a multibrandový hráč v oblasti financování a leasingu vozidel a v sektoru mobility. CA Auto Bank poskytuje kompletní řadu úvěrových a nájemních řešení a pojišťovacích služeb. Úvěrové produkty, leasingy či pronájmy i financování mobility poskytované CA Auto Bank jsou speciálně navrženy pro prodejní sítě, soukromé zákazníky i firemní flotily. CA Auto Bank má zastoupení v 17 evropských zemích (v Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Řecku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a ve Velké Británii) a také v Maroku s celkovým počtem více než 1900 zaměstnanců.

03.08.2023Autodealers

Informace odjinud

TEST Kia EV4 Fastback GT-Line – Kliďas teď jako kontroverzní sedan

Standardní Kiu EV4 jsme už otestovali, teď přichází na řadu extravagantní sedan. A nejde jen o batoh na zádi. Fastback trochu jinak jezdí, cílí na odlišný typ zákazníků a sjíždí z úplně jiné výrobní linky.
auto.cz

Chery v Česku uvede nový levný hatchback. Začal jako sprostá kopie Daewoo Matiz

Většina čínských automobilek začala s kopiemi zahraničních vozů, nezabránilo jim to stát se postupně respektovanými hráči. Své o tom ví i Chery, které se hned v počátku dostalo do sporu s koncernem General Motors. Ten dnes už v Evropě ani není, zatímco Chery sem přiveze model, který jej na počátku vykrádal.
auto.cz

Rekordní McMurtry Spéirling jde do výroby! Bude stát přes milion liber

Automobilka McMurtry Automotive plánuje vyrobit limitovanou sérii stovky kusů modelu Spéirling, hypersportu, který umí jezdit i po stropě.
auto.cz

Tesla si patentovala nové logo. Připomíná starý slib

Nový patent naznačuje, že čekání na Teslu Roadster se krátí. Od původních slibů je však zpoždění pořád extrémní.
auto.cz

Nezvyklé startování vozů již zaniklé značky nebylo jen pro parádu. Pravý význam zná jen málokdo

Automobilka Saab oficiálně zavřela své brány v roce 2016. S jejími produkty se však stále můžete setkat. Saaby měly vždy celou řadu zvláštností. Jednou z nich je nezvyklé umístění spínací skříňky.
auto.cz

Legendární Jacky Ickx je v Praze! Prezident Petr Pavel má blízko k lidem, řekl Světu motorů

Jedenaosmdesátiletý Belgičan Jacky Ickx není jen jméno v seznamu vítězů slavných závodů. Je to žijící legenda a zřejmě jeden z nejuniverzálnějších závodníků, kteří kdy v dějinách motoristického sportu usedli za volant. V Belgii je uctíván jako národní hrdina. 
auto.cz

Volkswagen Transporter a Caravelle přidávají plug-in hybrid, v ceníku startují nad milionem bez DPH

Výměnou za vyšší pořizovací cenu slibuje nízkou kombinovanou spotřebu, dojezd kolem padesáti kilometrů na baterii a zachování praktické použitelnosti včetně tažení přívěsu.
auto.cz

Kia EV4 prošla mrazivým testem. V teplotách pod -30 stupňů Celsia ujela 390 km!

Zima v Norsku není procházka růžovým sadem. V náročných teplotních podmínkách plně elektrický hatchback Kia EV4 přesto urazil téměř čtyři sta kilometrů.
auto.cz

Mercedes-AMG GLC přijíždí v nové ostré verzi. GLC 53 má točivý šestiválec

Pouze lehce a ku prospěchu jízdních zážitků hybridizovaný řadový třílitr se představil v nabroušeném Mercedesu-Benz GLC. Poprvé se v SUV z Affalterbachu objeví elektronicky řízený samosvor s režimem pro driftování.
auto.cz

Nový Hyundai Ioniq 3 dorazí v březnu. Čeká nás smršť elektrických a hybridních novinek

Hyundai chystá v Evropě nabité měsíce. Už v dubnu má ukázat nový Ioniq 3 a vedle něj připravuje také modernizovanou i30, další vývoj tucsonu i novou generaci bayonu. Tím si značka upevní pozici na trhu elektrifikace a elektromobility. 
auto.cz

Autem roku 2026 je Škoda Elroq. Škodovce se povedlo zvítězit po sedmi letech

Nejlepším autem na českém trhu je pro letošní rok podle odborné poroty Škoda Elroq. Evropský vítěz Mercedes-Benz CLA skončil těsně druhý.
auto.cz

V Česku aktivní značka ukázala kopii Range Roveru se sériovým hybridem

Kopírování západních aut pomohlo čínským automobilkám se dostat tam, kde dnes jsou. Dnes už se minimálně u designu podobných výstřelků moc nedopouštějí, občas se ale objeví model, který pořád dokáže zvednout obočí až příliš nápadnou podobou.
auto.cz

Zaměstnanci Mazdy se postavili za wankel. Má ale vůbec budoucnost?

Japonská automobilka představuje jeden koncept velkého kupé s ideovou návazností na legendární modely RX-7 a RX-8 za druhým. Produkční verze je ale v nedohlednu.
auto.cz

Isdera Imperator 108i je rarita s osmiválcem z mercedesu. Jedna skoro nejetá je na prodej!

Isdera Imperator 108i patří k nejvzácnějším exotům 80. let: za devět let vzniklo jen 30 kusů a techniku dodal Mercedes-Benz.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.