Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Drivalia převzala český LeasePlan

Společnost Drivalia, náležící do skupiny Crédit Agricole Auto Bank, oficiálně dokončila akvizici LeasePlanu Česká republika. Firma začala od srpna působit pod novým názvem Drivalia Lease Czech Republica a bude jí nadále šéfovat Martin Brix.

Transakce je součástí větší expanze, kdy společnost Drivalia získala také zastoupení LeasePlanu ve Finsku a pobočky ALD Automotive v Irsku a Norsku, což zahrnuje celkem 70 tisíc vozidel a přibližně 450 zaměstnanců. Růst navazuje na celosvětovou fúzi společností LeasePlan a ALD Automotive. Evropské orgány stanovily jako podmínku pro dokončení fúze odprodej poboček v několika zemích včetně České republiky, kde by po sloučení nový podnik získal příliš dominantní pozici na trhu.

Na čtyři nové trhy Drivalia přináší svá řešení pronájmů, leasingu a mobility, která už nabízí v devíti dalších zemích. V České republice se činnost dceřiné společnosti pod vedením generálního ředitele Martina Brixe zaměří zejména na operativní leasing a fleet management, a bude tak zachována kontinuita s dosavadními aktivitami.

V budoucnu bude nabídka společnosti postupně rozšiřována tak, aby zahrnovala celé spektrum řešení Drivalia Planet Mobility, kam patří sdílení elektromobilů, předplatné vozů a pronájmy na rozličnou dobu trvání. Po dokončení procesu rebrandingu se dceřiná společnost stane součástí světa Crédit Agricole, desáté největší banky světa, která obsluhuje více než 53 milionů zákazníků ve 46 zemích.

„Jsme potěšeni a hrdi na to, že můžeme přivítat všechny nové týmy do naší velké rodiny. Tyto akvizice znamenají zlom pro projekt Drivalia v Evropě. Se spuštěním nových dceřiných společností v České republice, Finsku, Irsku a Norsku se stále více přibližujeme našemu cíli stát se špičkovým celoevropským hráčem v mobilitě zítřka,“ říká Giacomo Carelli, generální ředitel CA Auto Bank a předseda představenstva společnosti Drivalia.

„Budeme pracovat na upevnění a zlepšení kvality nabízených služeb a úrovně spokojenosti stávajících zákazníků díky spojení velkého know-how nových týmů a toho našeho. Strategie založená na naší povaze nezávislého a multiznačkového poskytovatele ve skupině s téměř stoletou automobilovou zkušeností nám umožňuje nabízet nejlepší řešení mobility dostupná na trhu,“ konstatuje Paolo Manfreddi, generální ředitel společnosti Drivalia.

„Změna vlastníka nebude mít žádný dopad na zákazníky. Péče o jejich firemní flotily bude plynule pokračovat, budou dostávat servis, na jaký jsou zvyklí. Naším hlavním cílem bude nadále vysoká kvalita služeb s důrazem na technologické inovace, v tomto ohledu máme ambici zůstat lídrem trhu. Příchod nového majitele otevírá prostor pro užitečnou synergii, která nám tento plán umožní realizovat,“ říká Martin Brix, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic s.r.o., který firmu vedl i pod jejím dřívějším vlastníkem.

CA Auto Bank S.p.A. je univerzální banka stoprocentně vlastněná Crédit Agricole Consumer Finance, která působí jako nezávislý a multibrandový hráč v oblasti financování a leasingu vozidel a v sektoru mobility. CA Auto Bank poskytuje kompletní řadu úvěrových a nájemních řešení a pojišťovacích služeb. Úvěrové produkty, leasingy či pronájmy i financování mobility poskytované CA Auto Bank jsou speciálně navrženy pro prodejní sítě, soukromé zákazníky i firemní flotily. CA Auto Bank má zastoupení v 17 evropských zemích (v Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Řecku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a ve Velké Británii) a také v Maroku s celkovým počtem více než 1900 zaměstnanců.

03.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Podívejte se na obří fotogalerii z Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024

Navštívili jsme letošní Festival rychlosti v Goodwoodu 2024 a přinášíme vám fotogalerii zajímavých novinek i historických aut.
auto.cz

Pád prodeje elektromobilů v Německu za 1. pololetí 2024: Návrat k normálu?

Automobily s lokálně bezemisním pohonem na svém největším evropském trhu za prvních letošních šest měsíců hlásí významný pokles. Největší pád zažila Tesla, jiným výrobcům se naopak daří. Včetně Škodovky.
auto.cz

Sunbeam Rapier (1955–1976): Hardtopy se sportovními ambicemi

Hardtopy Sunbeam Rapier série I až V, vyráběné koncernem Rootes Group vycházely ze sedanu Hillman Minx a poháněly je čtyřválce s objemem 1,4 až 1,7 litru. Fastbacky z let 1967 až 1976 patřily do koncernové řady Arrow.
auto.cz

Za volantem omlazeného Fordu Kuga: Skvělé auto za skvělé peníze

Kompaktní SUV Kuga na českém trhu startuje na částce 649.900 Kč. Mnohem menší Škoda Karoq přitom vyjde dráž. A nejenom ona.
auto.cz

Mototest Suzuki GSX-8R: Stačí přidat kapotáž?

Nové kapotované Suzuki GSX-8R sice vychází z loňského naháče 8S, ale vypadá hodně rychle. Můžeme se těšit na ostrý supersport, nebo na pohodlný cesťák?
auto.cz

Řídili jsme novou Tatru Phoenix: Modernější tatra tu nebyla! Je to splněný sen

Nová Tatra Phoenix vylepšuje to, co je třeba, ale drží se osvědčeného technického konceptu. Nabídne modernější pracoviště řidiče a podstatně lepší výhled, ale podvozkem je pořád centrální nosná roura s kyvnými polonápravami. Jak jezdí vývojové prototypy, zkouším na kopřivnickém testovacím polygonu.
auto.cz

Chcete jet autem na olympiádu do Paříže? Kluci z Prahy vám ukážou, jak na to

Janek Rubeš s Honzou Mikulkou protentokrát opustí ulice Prahy a zavítají do hlavního města Francie, kde 26. července již 33. Letní olympijské hry. Ještě než ovšem do Paříže zavítají, dají nám tipy na zajímavé zastávky, které po cestě nesmíte minout.
auto.cz

Před startem Rallye Bohemia: Souboj generací pokračuje

Jedenapadesátý ročník Rallye Bohemia je třetím letošním podnikem Casino Bonver mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Jako lídr průběžného pořadí přijíždí Dominik Stříteský, v těsném bodovém závěsu za ním je desetinásobný domácí šampion Jan Kopecký.
auto.cz

Nejlevnější ojeté tesly na UlovAuto.cz

Americká Tesla se v prvním pololetí stala suverénně největším prodejcem elektromobilů v Česku. Za kolik se pohybují její ojeté modely?
auto.cz

Nový Fiat Grande Panda konečně do detailu: První ceny, interiér i pohonná technika

Nový Fiat Grande Panda přijíždí s dalšími oficiálními informacemi. Automobilka zveřejňuje první technická data, zajímavosti o interiéru i očekávanou cenu.
auto.cz

TEST Voyah Free 106 kWh – Čínské SUV za 2,2 milionu zaujme i zklame

Elektrické luxusní SUV Voyah Free vypadá na první pohled opravdu zajímavě, ale zvládne si obhájit cenovku přesahující dva miliony korun?
auto.cz

Genesis GV60 Magma se začne vyrábět už za rok. Bude mít techniku Ioniqu 5 N

Nová sportovní značka Magma odhaluje očekávané zahájení výroby prvního modelu. Elektrický hot hatch Genesis GV60 Magma se začne prodávat přibližně za rok.
auto.cz

První jízda s novou Dacií Spring: Už není jen na pizzu! Je dospělá a levnější

Dacia Spring je nejlevnějším elektromobilem od zavedené evropské značky. Modernizovaná verze přijíždí s dostupnějšími výkony, muší váhou, hodnotnějším interiérem a daleko lepšími jízdními vlastnostmi.
auto.cz

Rady před koupí Mercedesu SLK (R 170): Celoroční léto

Slavný Mercedes-Benz 300 SL je určen jen malé hrstce vyvolených. Pro ostatní fandy klasických sportovních mercedesů se nabízí jako alternativa malý roadster SLK – obratný, nenáročný, žádaný a zatím levný.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Bosch chystá snižování nákladů

Německý koncern Bosch oznámil snižování nákladů a počtu zaměstnanců kvůli chmurnému výhledu na rok 2024. Společnost očekává stagnaci výroby vozidel, což bude mít dopad na ziskové marže.

Celý článek

Renault předvedl v Praze Scénic E-Tech

Zimní zahrada pražského hotelu Holiday Inn hostila 16. dubna novinářskou prezentaci elektrického Renaultu Scénic E-Tech.

Celý článek

Vláda si brousí zuby na další gigafactory

Několik měsíců poté, co musela Česká republika vzdát své ambice na investici Volkswagenu do výstavby továrny na baterie do elektromobilů koncernu u Plzně, je tu další investiční pobídka na gigafactory.

Celý článek

Manažerské změny ve Volkswagen FS

Ve Volkswagen Financial Services se budou v lednu měnit manažeři. Z firmy odchází fleetař Jan Pařízek, v lednu se objeví u jiné koncernové značky. Na pozici ho nahradí dosavadní brand manažer firmy.

Celý článek

Gigafactory VW v Líních nebude

Česká vláda projednávala na středečním zasedání podporu uvažované gigafactory na baterie koncernu Volkswagen. Do tohoto jednání přišla informace, že automobilka plány na stavbu továrny prozatím ruší.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.