Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Coface mění generálního ředitele

Ján Čarný, generální ředitel Coface pro Českou republiku a Slovensko, se po více než šesti letech v čele této společnosti rozhodl, že ke konci srpna Coface opustí. Nahradí ho Rudolf Kypta.

Za dobu, kdy Ján Čárný stál v čele Coface ČR a SR, přispěl k jejímu rozvoji a vnímaní této společnosti jako důležitého podporovatele obchodních aktivit českých a slovenských firem. Společnost Coface poskytuje svým klientům ochranu před riziky spojenými s obchodováním – zejména pak informace o finanční stabilitě odběratelů, dodavatelů a potenciálních obchodních partnerů. Do portfolia jejích klíčových produktů patří pojištění pohledávek a jejich vymáhání.

V roce 2020 Ján Čarný také úspěšně dokončil projekt organizačního, procesního a personálního spojení aktivit Coface v Čechách a na Slovensku a podstatně tak optimalizoval činnosti Coface v obou zemích. „Děkuji Jánu Čarnému za jeho významný podíl na rozvoji aktivit Coface v Česku a na Slovensku a za úspěšný nárůst činností Coface v obou zemích,“ uvedl Jaroslaw Jaworski, CEO regionu centrální a východní Evropa společnosti Coface.

„Rozhodnutí pro mě nebylo lehké. Jsem však rád, že Coface je v ve skvělé růstové kondici a já budu mít možnost se věnovat něčemu novému. Bylo pro mě velmi zajímavé podílet na zásadní změně společnosti Coface po jejím vstupu na pařížskou burzu v roce 2016. Změny se týkaly všech oblastí: strategie, hodnot, procesů, systémů, organizační struktury a celkové kultury společnosti. Komplexní transformace společnosti byla výzvou pro celý můj tým stejně jako projekt spojení českého a slovenského Coface. Velkou pozornost jsme, zejména v posledních dvou letech, věnovali i růstu našich Business Intelligence produktů a jejich prodeji,“ řekl Ján Čarný, dosavadní generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko.

10.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Raketové auto i falešné Bugatti zůstanou vlhkým snem. Dreame se vrací k vysavačům

Když něco zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, většinou jde o lež. U nejrychlejšího vozu světa, který si pomáhal i raketovým motorem, jsme to asi všichni věděli od počátku. Není tedy překvapením, že výrobce vysavačů Dreame přesně po roce ukončuje svůj bizarní automobilový projekt.
auto.cz

Nový audiosystém Porsche využívá materiál z nabíječek mobilů

Kde všude se dá šetřit hmotnost a rozměry? Audiosystém Burmester v Porsche využije nitrid gallitý, materiál z modrých a bílých LEDek či nabíječek elektroniky. Je lehčí, efektivnější a produkuje méně tepla.
auto.cz

Čínská auta montovaná v Evropě možná budou muset mít místní díly

Počet čínských aut sestavených v Evropě může během pár let narůst několikanásobně. Zákonodárci vymýšlejí, jak zajistit, aby nešlo jen o montování aut z dílů dovezených z Číny.
auto.cz

Volkswagen Passat B4: Policejní vlajková loď

V roce 2023 se představil kompletně nový Volkswagen Passat. Ve stejném roce legendární model oslavil padesátiny. A ve stejném roce taky vstoupila na veteránskou scénu jeho čtvrtá generace. Sice parádní, zato nejméně úspěšná – produkovala se jen tři roky jako modernizace předchozího modelu B3.
auto.cz

Dvě pětiny Čechů můžou okamžitě přejít na elektromobil, tvrdí výzkum E.ONu a Volkswagenu

Při pořizování auta se lidé rozhodují podle krajních případů, které nastávají jen někdy. Proto odmítají elektromobil, třebaže by pro většinu jejich cest mohl být ideální volbou, říká výzkum. I na krajní případy je třeba se připravit, máme-li jen jedno auto, ale ta příprava může mít různé formy.
auto.cz

Auta Martina Vaculíka: Se Zdeňkem Vršeckým o legendárním 1.9 TDI, zetorech a tatrách

Automechanika Zdeňka Vršeckého jste v minulém díle poznali jako experta na trabanty a jistě vás zaujal. On však takto dopodrobna rozumí mnohem širšímu spektru automobilové techniky. Dnes bude řeč o legendárních motorech 1.9 TDI, zetorech unifikované řady 1 a krátce i o vojenské Tatře 815.
auto.cz

Žvýkačky do každého auta! Prokazatelně zlepšují soustředění

Žvýkání za volantem funguje jako nečekaně účinný spínač pozornosti, pomáhá předcházet únavě i zbytečným řidičským chybám. Co o této nenápadné drobnosti v přihrádce říká věda?
auto.cz

Ničí elektromobily a SUV silnice? Větší vliv má něco jiného

Vyšší zatížení nápravy výrazně zvedá opotřebení silnice, přesto je to počasí, které má na stav silnic výraznější vliv než elektromobily i těžká nákladní vozidla.
auto.cz

Čtvrtina lidí nepoužívá adaptivní tempomat, i když ho mají, odhalil výzkum. Jak jste na tom vy?

Mít v autě výbavu a nepoužívat ji se může zdát zvláštní, ovšem je to poměrně častá situace, přinejmenším pro britské motoristy. Řada jich vypíná i užitečné systémy.
auto.cz

Američané mají z moderních funkcí aut nejradši tu, která mě vytáčí doběla

Některé moderní funkce aut se snaží přinést komfort a usnadnit lidem řízení, výsledek ale může v řadě situací být přesně opačný. Jednu takovou funkci zvolili Američané nejlepší v nedávném průzkumu trhu.
auto.cz

Smíte překročit rychlost u předjíždění? A co když předjížděný šlápne na plyn?

Mezi českými motoristy dodnes přežívá nebezpečná pověra: když předjíždím, mohu na pár sekund překročit maximální povolenou rychlost, abych manévr co nejrychleji dokončil. Pojďme si říct, jak je to doopravdy.
auto.cz

V Česku je na prodej unikátní luxusní SUV. Jako jediný sériový osobák má motor V12 TDI

Velká SUV s dieselem bývala normální, tohle ale normální nebylo ani ve své době. Audi vzalo techniku na úplný limit a výsledkem je motor, který v sériovém osobním autě dodnes nemá obdoby.
auto.cz

Tukan je tu. Brazilský Volkswagen představil pick-up s evropskou technikou

První pick-up a zároveň první auto s listovými pery stojící na platformě MQB vznikl v Brazílii a tamtéž se bude vyrábět. Pod kapotou bude mít místní i evropskou techniku.
auto.cz

Jak si poradit s turisty? Italové regulují vjezd dle RZ na liché a sudé dny

Vyrazit na italské pobřeží Amalfi autem bez znalosti místních pravidel se může prodražit. Úzká silnice SS163 propojuje městečka Vietri sul Mare a Positano a v turistické sezóně čelí takovému náporu, že na ní úřady musely zavést nekompromisní systém targhe alterne. Ten vpouští osobní auta do provozu striktně podle koncového čísla registrační značky.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.