Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Autoklub ČR školí řidiče PPL CZ

Třetím rokem probíhá systémové vzdělávání řidičů PPL CZ, jednoho z lídrů na trhu přepravy zásilek, v rámci spolupráce s Autoklubem České republiky. Zvyšování bezpečnosti silničního provozu a prevence dopravních nehod jsou pilířem Autoklubu ČR v oblasti obecného provozu.

Pro PPL CZ je nadstandardní a pravidelné školení řidičů součástí aktivit společnosti na poli společenské odpovědnosti. Bezpečnost na všech úrovních je pro jedničku na trhu balíkové přepravy prioritou, stejně jako ochrana životního prostředí a postupný přechod k zelené logistice.

Pilotní kurz pořádal Autoklub ČR pro profesionální řidiče PPL CZ již v roce 2021. Předcházela mu podrobná příprava a ladění jednotlivých prvků školení, nejedná se o klasickou školu smyku, jak ji zná řada motoristů.

„Kurzy jsou šity přesně na míru požadavků PPL CZ, aby byly pro jejich řidiče co nejvíce přínosné. Pro nás je vzdělávání profesionálních šoférů zajímavým segmentem aktivit v obecném motorismu. Velmi si vážíme spolupráce s jedním z nejvýznamnějších přepravců zásilek na českém trhu. Společenská zodpovědnost PPL CZ zaslouží ocenění, odborné vzdělávání a aplikace prvků defenzivního řízení, jež jsou součástí programu školení, vede ke zvýšení bezpečnosti s pozitivním dopadem na ostatní účastníky silničního provozu. Aktivity PPL CZ jsou hodné následování dalšími podnikatelskými subjekty a institucemi, jež se věnují silniční dopravě a zaměstnávají řadu profesionálních řidičů,“ uvedl Richard Gironi, výkonný ředitel Autoklubu ČR.

Společnost PPL CZ má sedmadvacet distribučních center po celé republice, vzdělávací kurzy jsou proto rozvrženy do sedmi center bezpečné jízdy v jednotlivých krajích pro dvě stovky řidičů. Všechny probíhají podle standardizovaného scénáře, na úvod je teorie od základního posedu za volantem po vysvětlení zvládání krizových situací. Následuje praktická část, řidič projíždí nebezpečné momenty nasimulované na kluzkém povrchu a v bezpečném prostředí polygonu se je učí zvládat. Ve spojení je vysílačkou s instruktorem, který mu ihned dává zpětnou vazbu a radí, jak situaci zvládnout ještě lépe. Tyto pokyny slyší přes radiostanice všichni řidiči na polygonu, učí se tak od ostatních. Jednotlivé prvky praktického školení mají účastníci možnost absolvovat několikrát, výsledkem jsou viditelně výrazné pokroky u každého z nich.

„Řidiči kurzy absolvují ve služebních vozidlech, kterými každodenně jezdí. Zvládat krizovou situaci v dodávce je odlišné a náročnější oproti osobnímu autu, o to více jsou tyto praktické kurzy přínosnější. Součástí systémového vzdělávání jsou ale také moderní prvky e-learningu, účastníci mají příležitost učit se online a procházet si probírané věci opakovaně,“ vysvětlil Lukáš Pupík, garant projektu v PPL CZ.

Pro PPL CZ je důležitá také ekologie. Vedle zavádění digitálních procesů a implementaci moderních prvků na úsporu energií počítá zelená strategie PPL CZ s instalacemi fotovoltaických elektráren a rozšiřováním flotily vozidel na alternativní pohon včetně budování nabíjecí infrastruktury. A první elektrická dodávka v barvách PPL CZ už absolvovala se svojí řidičkou systémové školení na polygonu. „Investice do systémového vzdělávání řidičů v zájmu zvyšování bezpečnosti jdou ruku v ruce s ekologizací našich služeb s cílem dosáhnout postupně klimatické neutrality. Uvědomujeme si naši odpovědnost vůči celé společnosti a přistupujeme k ní s maximální pozorností,“ uzavřel David Voznička, provozní ředitel PPL CZ.

17.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Elektromobil s dieselovým motorem? Podle Mahle řešení pro kamiony

Elektrifikace se týká i užitkových vozů, u těch největších je ale problém s dojezdem a dobíjením ještě palčivější. V přechodu mohou pomoci sériové hybridy, které dnes v Evropě téměř nikdo nevyrábí. Změnit to chce německá firma Mahle.
auto.cz

Za každých 250 Kč pokuty den bez řidičáku. Souhlasíte s novou metodou?

Rumunská vláda se rozhodla skoncovat s chronickým ignorováním pokut za dopravní přestupky. Od konce srpna zavádí nový bič: kdo nezaplatí včas, přijde o řidičák na tak dlouho, jak vysoký je jeho dluh. 
auto.cz

Land Rover po Jamesi Bondovi je na prodej. Pečujte o něj, prosí

Tento krásný, zelený a armádně působící Land Rover 109 Series II z roku 1959 kdysi patřil Danielu Craigovi. Nyní je na prodej s moderním zapalováním a čerstvými pery.
auto.cz

TEST Dodge Charger Sixpack – Nemožně rychlý, a zvládá i Evropu

Nový charger je díky verzi Sixpack s řadovým šestiválcem hardcore fanouškům Moparu trnem v oku o něco méně, než kdyby byl jen elektrický. Oproti minulosti je trochu míň obřím kladivem. Způsob, jakým nabírá rychlost, je stěží uvěřitelný, zejména vzhledem k výbavě a schopnosti fungovat jako auto na každý den.
auto.cz

Raketové auto i falešné Bugatti zůstanou vlhkým snem. Dreame se vrací k vysavačům

Když něco zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, většinou jde o lež. U nejrychlejšího vozu světa, který si pomáhal i raketovým motorem, jsme to asi všichni věděli od počátku. Není tedy překvapením, že výrobce vysavačů Dreame přesně po roce ukončuje svůj bizarní automobilový projekt.
auto.cz

Nový audiosystém Porsche využívá materiál z nabíječek mobilů

Kde všude se dá šetřit hmotnost a rozměry? Audiosystém Burmester v Porsche využije nitrid gallitý, materiál z modrých a bílých LEDek či nabíječek elektroniky. Je lehčí, efektivnější a produkuje méně tepla.
auto.cz

Čínská auta montovaná v Evropě možná budou muset mít místní díly

Počet čínských aut sestavených v Evropě může během pár let narůst několikanásobně. Zákonodárci vymýšlejí, jak zajistit, aby nešlo jen o montování aut z dílů dovezených z Číny.
auto.cz

Volkswagen Passat B4: Policejní vlajková loď

V roce 2023 se představil kompletně nový Volkswagen Passat. Ve stejném roce legendární model oslavil padesátiny. A ve stejném roce taky vstoupila na veteránskou scénu jeho čtvrtá generace. Sice parádní, zato nejméně úspěšná – produkovala se jen tři roky jako modernizace předchozího modelu B3.
auto.cz

Dvě pětiny Čechů můžou okamžitě přejít na elektromobil, tvrdí výzkum E.ONu a Volkswagenu

Při pořizování auta se lidé rozhodují podle krajních případů, které nastávají jen někdy. Proto odmítají elektromobil, třebaže by pro většinu jejich cest mohl být ideální volbou, říká výzkum. I na krajní případy je třeba se připravit, máme-li jen jedno auto, ale ta příprava může mít různé formy.
auto.cz

Auta Martina Vaculíka: Se Zdeňkem Vršeckým o legendárním 1.9 TDI, zetorech a tatrách

Automechanika Zdeňka Vršeckého jste v minulém díle poznali jako experta na trabanty a jistě vás zaujal. On však takto dopodrobna rozumí mnohem širšímu spektru automobilové techniky. Dnes bude řeč o legendárních motorech 1.9 TDI, zetorech unifikované řady 1 a krátce i o vojenské Tatře 815.
auto.cz

Žvýkačky do každého auta! Prokazatelně zlepšují soustředění

Žvýkání za volantem funguje jako nečekaně účinný spínač pozornosti, pomáhá předcházet únavě i zbytečným řidičským chybám. Co o této nenápadné drobnosti v přihrádce říká věda?
auto.cz

Ničí elektromobily a SUV silnice? Větší vliv má něco jiného

Vyšší zatížení nápravy výrazně zvedá opotřebení silnice, přesto je to počasí, které má na stav silnic výraznější vliv než elektromobily i těžká nákladní vozidla.
auto.cz

Čtvrtina lidí nepoužívá adaptivní tempomat, i když ho mají, odhalil výzkum. Jak jste na tom vy?

Mít v autě výbavu a nepoužívat ji se může zdát zvláštní, ovšem je to poměrně častá situace, přinejmenším pro britské motoristy. Řada jich vypíná i užitečné systémy.
auto.cz

Američané mají z moderních funkcí aut nejradši tu, která mě vytáčí doběla

Některé moderní funkce aut se snaží přinést komfort a usnadnit lidem řízení, výsledek ale může v řadě situací být přesně opačný. Jednu takovou funkci zvolili Američané nejlepší v nedávném průzkumu trhu.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.