Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

KIA nabídla technologii PLUG&CHARGE

Kia v Evropě pro elektromobily této značky nabídne novou technologii Plug&Charge. Plug&Charge se poprvé představí společně s modelem EV9 a postupně bude k dispozici i pro zbytek elektrifikovaných vozů značky Kia. Uvedená dobíjecí technologie umožní zákazníkům dobít si elektromobil na kterékoli veřejné dobíjecí stanici podporující Plug&Charge.

Díky plně automatickému postupu autentizace se dobíjení spouští okamžitě, tedy bez mezikroku v podobě prokazování totožnosti nebo ověřování. Prostřednictvím Plug&Charge získají uživatelé elektromobilů Kia nejnovější, bezpečnou a pohodlnou technologii dobíjení.

„Plug&Charge je velmi praktická technologie odbourávající zbytečnou manipulaci, což pro naše zákazníky znamená rychlejší a hladší odbavení,“ uvádí Sjoerd Knipping, viceprezident pro marketing a produktové plánování ze společnosti Kia Europe. „Tím, že zákazníkům nabízíme elektromobily společně s nejmodernějšími způsobu dobíjení, jim usnadňujeme přechod k trvale udržitelné mobilitě a současně potvrzujeme naši pozici silného hráče na vysoce konkurenčním evropském trhu s elektromobily.“

Plně automatizované, bezpečné dobíjení

Plug&Charge je zjednodušeně řečeno vestavěná technologie identifikace, pomocí které vozidlo přímo komunikuje se všemi dobíjecími stanicemi podporujícími Plug&Charge. Zákazník jednoduše připojí vozidlo k dobíjecí stanici, čímž se dobíjení automaticky spustí. Služba je plně zabezpečena a žádné další kroky již nejsou zapotřebí. Až doposud musel zákazník před spuštěním dobíjení na dobíjecím místě nejprve ověřit svůj účet, zpravidla pomocí RFID karty nebo mobilní aplikace, jako např. Kia Charge.

Plně zabezpečená služba Plug&Charge je postavena na automatizované výměně digitálních certifikátů mezi vozidlem a dobíječkou, která identifikuje zákazníkův účet a přidruženou smlouvu o poskytování dobíjecích služeb s řidičovým účtem Kia Charge. Uvedenou výměnu certifikátů mezi jednotlivými subjekty Plug&Charge zajišťuje ekosystém Plug&Charge poskytovatele Hubject. Subjekty jsou v tomto případě provozovatelé dobíjecích míst (CPO), mobilní operátoři (MO) a výrobci originálních dílů (OEM). Komunikace splňuje mezinárodní standard ISO 15118.

Technologie Plug&Charge zjednoduší proces dobíjení při zachování všech výhod aplikace Kia Charge: funkce navigace, informací o tarifech a dostupnosti dobíjecích míst s aktualizacemi v reálném čase, resp. schopnosti rychle filtrovat dobíjecí místa pro elektromobily podle typu připojení, rychlosti dobíjení nebo typu přístupu. Díky nové technologii snadného dobíjení může zákazník nakonec vozidlo jednoduše odpojit a odjet – platba se připočte k měsíčnímu vyúčtování podle podmínek příslušné smlouvy.

„Kia ve spolupráci s partnery, jako např. DCS (poskytovatel mobility), Hubject (poskytovatel služeb Plug&Charge), resp. několika poskytovateli síťových služeb, jako např. IONITY, využívá všechny dostupné technologie ke zlepšování zákaznických zkušeností,“ uzavírá Sjoerd Knipping. Plug&Charge se stává další součástí portfolia pokročilých technologií dobíjení Kia, které dnes zahrnuje služby Kia Connect, Kia Charge a Kia Smart Charging.

06.10.2023Autodealers

Informace odjinud

Scout ještě ani nevyrábí a už připravuje edici traveleru s hlubokým národním významem

Nový Scout Traveler Spirit of ’26 navazuje na rok 1976, kdy International Harvester poskytl americkému lyžařskému týmu flotilu 17 vozů Scout pro olympiádu v Innsbrucku. Také slaví 250 let USA.
auto.cz

Elektrický Renault 5 jako ikona rallye z roku 1985. Milltek ukázal široký bodykit za 60 tisíc

Britský specialista na tuning a výfukové systémy Milltek Sport představil na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu zajímavou úpravu pro francouzské retro elektromobily. Nový široký bodykit proměňuje civilní městské vozy v závoďáky, které svým agresivním vzhledem vzdávají přímou poctu ikonickým speciálům legendární rallyové skupiny B.
auto.cz

S Volkswagenem Amarok v drsném terénu Maroka: Kameny jsou tady to menší nebezpečí!

Současná generace pracovního pick-upu VW Amarok je na trhu už třetím rokem a proti předchůdci neztratila nic ze svých terénních dovedností. Testovali jsme to na kamenitých stezkách i asfaltových vozovkách Maroka.
auto.cz

Řídili jsme Denzu Z Coupé! 1604 koní si rozumí i s hrboly

K čemu potřebuje komfortní grand tourer výkonu, že by bohatě stačil pro šest rodinných aut? Upřímně, nevím, ale když je zkouším na závodním okruhu v Goodwoodu, zážitek je to skutečně nezapomenutelný.
auto.cz

Jak psi snášejí jízdu v elektromobilu? Peugeot vzal model 5008 a zjistil překvapivé věci

S blížící se letní dovolenkovou sezónou hrají domácí mazlíčci v cestovních plánech stále důležitější roli. Jaké funkce by v autech ocenili, se zamyslela francouzská automobilka Peugeot a představila koncept Peugeot E-5008 Dog Edition.
auto.cz

Bodový systém už je v Česku 20 let. Méně obětí, větší bezpečnost!

V bodové tísni se mohli první řidiči ocitnout před 20 lety. Od 1. července 2006 totiž za přestupky kromě pokut začali dostávat trestné body.
auto.cz

Polská policie chytře využívá drony. Pokuty za mobil v ruce jsou obří

S pomocí dronů rozdává polská policie drakonické pokuty. Za telefon v ruce vám u našich sousedů naskočí rovnou 12 trestných bodů, což znamená okamžité vyčerpání poloviny tamního limitu. Jak přesně policie pracuje? A musí se vybodování bát i čeští řidiči?
auto.cz

Rallye Bohemia před startem: Udrží Stříteský první místo?

S náskokem 22 bodů vstupuje Dominik Stříteský do Rallye Bohemia, která zahajuje druhou polovinu sezony. Za lídrem mistrovství České republiky v automobilových soutěžích je druhý Adam Březík (oba Škoda Fabia RS Rally2), třetí pak Filip Mareš (Toyota GR Yaris Rally2).
auto.cz

Rivian R1T jako záchrana běžců: Uvnitř má ledovou tříšť, snack bar i zdravotnickou výbavu

Upravený Rivian R1T využívá baterii k napájení strojů na ledovou tříšť. Veze LED osvětlení, snacky a další vybavení pro běžce na dlouhé horské trati.
auto.cz

Xiaomi uvádí auto se spalovacím motorem. Po krku s ním půjde Range Roveru a luxusním MPV

Vstup mezi výrobce automobilů není snadný, jen málokomu se to podařilo tak rychle jako Xiaomi. Po dvou modelech přichází novinka, která poprvé dostane také spalovací motor. Xiaomi Sky Nomad bude konkurencí třeba pro Zeekr 9X nebo Range Rover.
auto.cz

TEST KIA Stonic 1.0 T-GDI Exclusive – Malý, ale šikovný

Kia Stonic dostala v poslední generaci už druhou omlazovací kúru, na dobrém základu však není třeba mnoho měnit. Díky designovým změnám vypadá znovu svěže a zcela nový interiér působí jako z o třídu většího auta. Dospěle Kia Stonic také jezdí a negativa se hledají jen těžko.
auto.cz

Vyzkoušeli jsme falešný manuál v Porsche Taycan. Výsledek překvapil i opravdové petrolheady

Porsche dalo do taycanu sekvenční řazení. Není opravdové, všechnu práci zde dělá software. Abychom si na něj udělali názor sami nejen z tiskové zprávy, poslalo nás Porsche do Stuttgartu si jej rovnou vyzkoušet.
auto.cz

Xpeng v Česku uvede levnější model. Půjde po enyaqu, ale nabídne i spalovací motor

Xpeng dnes v Česku nabízí tři modely, jejichž cenovka začíná nad milionem korun. Nabídka se má ale brzy rozšířit o několik levnějších vozů, z nichž první se už představil a brzy vstoupí i na náš trh.
auto.cz

Končí výroba Porsche Macan se spalovacím motorem. Nástupce využije platformu Audi Q5

První generace populárního crossoveru Porsche Macan se po dvanácti letech úspěšného působení na trhu přestává vyrábět. Přestože elektrický nástupce nakonec své zákazníky našel, automobilka si uvědomuje neutichající poptávku po benzinových motorech ve svém nejúspěšnějším modelu. Nástupce si ale dá načas, jisté zatím není ani označení jako model Macan.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.