Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

ALD Automotive se mění na Ayvens

Antimonopolní úřad neschválil fúzi LeasePlanu a ALD Automotive, ta nalezla jiné řešení. Druhého května se přejmenovala se na Ayvens. Její vozový park v Česku čítá téměř 28 tisíc osobních a užitkových vozidel, na pozici šéfa zůstává Pavel Fořt.

Česká republika se stala desátou z celkem 42 zemí, ve které se značka globální mobility Ayvens objeví. Za cíl si dává představit nový svět mobility, který je plynulejší, udržitelnější a dostupnější.

Šéfem zůstává Pavel Fořt

Šéfem firmy zůstává Pavel Fořt, který byl v čele ALD jako jednatel od roku 2014, kdy na pozici nahradil Petra Kohouta.

Předchozí pracovní zkušenosti získal Fořt jako finanční ředitel společnosti OMD (2010 – 2014) a jako finanční ředitel společnosti ALD Automotive pro Českou a Slovenskou republiku a v auditorské společnosti KPMG.

„Představení Ayvens je významným strategickým milníkem ve vývoji naší společnosti. Jsem přesvědčený, že tento krok bude velkým přínosem pro naše zákazníky, dodavatele i zaměstnance. Věřím, že díky zápalu a zkušenostem našich zaměstnanců dokážeme zákazníkům nabídnout nejlepší služby na trhu. Jsme opravdu hrdí, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě s novou značkou a identitou,“ říká generální ředitel Ayvens Fořt.

Podílet se na digitální transformaci celého automotive odvětví. To jsou cíle nové globální značky Ayvens, která se na mezinárodním a ve většině případů také lokálním poli zrodila v rámci fúze společností LeasePlan a ALD.

Neschválená fúze s LeasePlanem

V České republice k fúzi nedošlo z důvodu neschválení příslušnými antimonopolními úřady. „Představení Ayvens je významným strategickým milníkem ve vývoji naší společnosti. Jsem přesvědčený, že tento krok bude velkým přínosem pro naše zákazníky, dodavatele i zaměstnance. Věřím, že díky zápalu a zkušenostem našich zaměstnanců dokážeme zákazníkům nabídnout nejlepší služby na trhu. Jsme opravdu hrdí, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě s novou značkou a identitou,“ říká Pavel Fořt, generální ředitel společnosti Ayvens.

Vozový park Ayvens v České republice čítá téměř 28 000 osobních a užitkových vozidel, která zprostředkovává více než 6 000 zákazníkům z řad firem, veřejných institucí, drobných podnikatelů a privátních klientů. V globálním měřítku spravuje Ayvens vozový park o celkovém počtu 3,4 milionu vozidel. Jeho součástí je i největší flotila elektromobilů různých značek na světě. Vysoké ambice

Cílem Ayvens je poskytovat jednodušší, chytřejší a udržitelnější řešení mobility. Své služby bude značka nabízet ve všech zákaznických segmentech. Na míru ušitá řešení tak u ní najde každý – od velkých korporátních klientů přes malé a střední podniky a profesionály až po soukromé zákazníky. Ještě více než doposud se přitom Ayvens zaměří na rozvoj digitálních řešení.

„Naší ambicí je co nejrychlejší propagace značky Ayvens na tuzemském trhu a získání pozice lídra odpovídající postavení značky na globální úrovni. K tomu by nám měla napomoci rozsáhlá mediální kampaň a spolu s ní i obrovská zkušenost obou spojujících se společností, díky které máme nejkomplexnější nabídku služeb v té nejvyšší možné kvalitě. Mojí osobní prioritou je rovněž zaměření na profesionální a transparentní komunikaci a osobní zainteresovanost každého zaměstnance na spokojenosti našich klientů,“ říká Martin Štětina, obchodní ředitel společnosti Ayvens. Nová identita

Spolu s novým jménem představila značka i zbrusu novou vizuální identitu symbolizující dynamičnost a pokrok postavený na pevných základech dvou silných společností. Nové logo zdůrazňuje příslušnost ke skupině majoritního akcionáře Société Générale. Slogan „Better with every move“ zachycuje hlavní poslání společnosti, kterým je prostřednictvím neustálého pokroku přinášet lepší a kvalitnější svět mobility nejen pro své zákazníky, ale i pro naši planetu.

O společnosti Ayvens

Společnost Ayvens je předním světovým hráčem v oblasti udržitelné mobility, který se zavázal zlepšovat životní prostředí. Již desítky let zlepšujeme mobilitu, poskytujeme leasing s kompletními službami, flexibilní předplacené služby, správu vozového parku a řešení pro velké mezinárodní korporace, malé a střední podniky, podnikatele i soukromé osoby.

S 15 700 zaměstnanci ve 42 zemích, 3,4 miliony vozidel a největším vozovým parkem elektromobilů různých značek na světě využíváme naší jedinečné pozice k tomu, abychom byli lídrem na cestě k čisté nule a stáli v čele digitální transformace sektoru mobility.

Společnost je kótována v oddíle A Ticker: ALD. Skupina Société Générale je většinovým akcionářem společnosti Ayvens.

O Ayvens v České republice

Ayvens nabízí flexibilní operativní leasing ve všech jeho formách (operativní leasing bez služeb, operativní leasing s volitelnými službami), finanční leasing, správu vozového parku a další individuální řešení mobility zákazníkům všech velikostí, od velkých po malé a střední firmy, od drobných podnikatelů přes jednotlivce až po veřejnou správu, směrem k mobilitě s nulovými emisemi prostřednictvím inovací a technologických služeb.

Společnost Ayvens působí v České republice bezmála 30 let, ve svém vozovém parku má téměř 28 000 vozidel a více než 6 000 zákazníků. Svým klientům nabízí služby prostřednictvím rozsáhlé sítě smluvních partnerů.

Zdroj: Matěj Fürst

02.05.2024Autodealers

Informace odjinud

Bojíte se aut s vysokým nájezdem? Někteří lidé jsou na taková auta hrdí

Signalizuje vysoký nájezd u ojetiny férového prodejce a poctivý servis, nebo byste se měli takovému autu vyhnout obloukem? Podívali jsme se na to, proč byste se vysokých čísel na tachometru nemuseli nutně bát – a na co si dát naopak pozor.
auto.cz

Polská policie si došlápla na tunery a driftery, čísla jsou alarmující

Milovníkům nelegálního driftování se noční zábava v polském Lublinu prodražila. Tamní policisté opět vyrazili do ulic v rámci rozsáhlé bezpečnostní akce nazvané Stop Drift a jejich bilance bere dech.
auto.cz

Testujeme novou generaci Audi Q7. Ptejte se, co vás zajímá

Zanedlouho usedneme za volant třetí generace Audi Q7, která se odhalila teprve minulý měsíc. Na mezinárodní prezentaci se pokusíme najít odpovědi na otázky, které nám napíšete do pátečního poledne.
auto.cz

Genesis Box Buggy je dvousetkoňový golfový vozík, který umí jezdit jako krab

Genesis Box Buggy sice na první pohled vypadá jako designová hračka inspirovaná plážovými buginami a golfovým vozítkem, pod kapotou se však skrývá plně funkční technická laboratoř koncernu Hyundai. Budeme tímhle jezdit ve městech budoucnosti?
auto.cz

Volkswagen chtěl produkovat protivzdušnou obranu. Zatrhnul mu to blízkovýchodní spor

Evropské automobilky se snaží zachránit továrny a pracovní místa produkcí pro armádu. Zkoušel to i Volkswagen, doplatil ale na vlastnickou strukturu. Spolupráci se zbrojovkou mu totiž zatrhl spor dvou blízkovýchodních zemí.
auto.cz

Prezidentské DS N°7: Delší rozvor a pancéřování si vyžádaly návrat legendárního podvozku

Neuběhl ani měsíc od dynamického představení prémiového SUV DS N°7 a představuje se varianta upravená pro službu ve flotile francouzského prezidenta. Přidává prostor na zadních sedadlech a nemálo dalších vylepšení.
auto.cz

BMW M3 bude vždy označeno stejně nehledě na pohon. Spalovák dorazí o rok později

Frank van Meel vyvrátil na víkendovém Festivalu rychlosti v Goodwoodu spekulace o označení elektrické „emtrojky“ názvem iM3. Čistě elektrický pohon navíc nenahradí výkonnou spalovací variantu, ale bude sloužit jako jakýsi „doplněk“ nabídky.
auto.cz

Poláci, vyhněte se raději Česku! Policie vám klidně odstaví auto kvůli cizím hříchům

Čeští policisté i celníci mohou při silniční kontrole na místě požadovat uhrazení jakéhokoliv předchozího nedoplatku. A to nejen za samotného řidiče, nově i za provozovatele vozidla. Pokud řidič dluh okamžitě nezaplatí kartou nebo v hotovosti, hlídka mu může bez váhání zabránit v další jízdě zabavením registračních značek či přiložením botičky. V sousedním Polsku je to již vážné téma.
auto.cz

MG ZS dostane nový hybrid. Nasadí v něm unikátní baterie s polopevným elektrolytem

Rychlý růst čínských automobilek na evropském trhu táhnou zejména elektrifikované vozy, i když zrovna u nás to tak nevypadá. MG, které už bylo letos v prodejích překonáno BYDem, prodeje podpoří novými plug-in hybridy s unikátní baterií.
auto.cz

Ford otevřel objednávky na Transit City. Sází na jednoduchý výběr a cenu pod 800.000 Kč

Elektrická dodávka cílí na rozvážky, servisní týmy i komunální provoz. Ford slibuje užitečné zatížení až 1275 kg u skříňové verze a až 1600 kg u podvozku s kabinou.
auto.cz

Boural Turek kvůli neznalosti pravidel? Nehoda odhalila, jak moc Češi tápou v dopravním značení

Po nehodě Filipa Turka se ukázalo, že poslanec měl křižovatkou v Sokolské ulici projet rovně z odbočovacího pruhu. Podle jeho zastánců je úsek kvůli rekonstrukcím chaotický, což ale před zákonem neobstojí. Dočasné značení má totiž přednost před stálým – ovšem pouze za předpokladu, že silničáři odvedli svou práci.
auto.cz

Třikrát vyšší marže: Chery mění pravidla, Evropa věří v odvetu

Čínský koncern Chery na svých cenově dostupných vozech generuje v poměru k nákladům výrazně vyšší čistou marži než zavedení evropští obři. Evropa však rozhodně neskládá zbraně.
auto.cz

Čínské automobilky v Evropě překonaly japonské. BYD už je úspěšnější než MG

Evropa se čínským značkám dlouho bránila, ale poslední dva roky i zde zažívají nevídaný růst. Letos jej mají na svědomí hlavně elektrifikované modely, a kvůli tomu už se dostaly v podílu registrací dokonce před japonské značky.
auto.cz

Volkswagen ID.Cross oficiálně: Brácha epiqu sází na luxusní prvky vyšších tříd za příznivou cenu

Nové elektrické SUV Volkswagen ID.Cross se představuje v plné kráse. S délkou do 4,2 metru doplňuje spalovací T-Cross a do své třídy přináší prémiovou výbavu, jako jsou masážní sedadla nebo adaptivní podvozek, za překvapivě příznivou cenu.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.