Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

ALD Automotive se mění na Ayvens

Antimonopolní úřad neschválil fúzi LeasePlanu a ALD Automotive, ta nalezla jiné řešení. Druhého května se přejmenovala se na Ayvens. Její vozový park v Česku čítá téměř 28 tisíc osobních a užitkových vozidel, na pozici šéfa zůstává Pavel Fořt.

Česká republika se stala desátou z celkem 42 zemí, ve které se značka globální mobility Ayvens objeví. Za cíl si dává představit nový svět mobility, který je plynulejší, udržitelnější a dostupnější.

Šéfem zůstává Pavel Fořt

Šéfem firmy zůstává Pavel Fořt, který byl v čele ALD jako jednatel od roku 2014, kdy na pozici nahradil Petra Kohouta.

Předchozí pracovní zkušenosti získal Fořt jako finanční ředitel společnosti OMD (2010 – 2014) a jako finanční ředitel společnosti ALD Automotive pro Českou a Slovenskou republiku a v auditorské společnosti KPMG.

„Představení Ayvens je významným strategickým milníkem ve vývoji naší společnosti. Jsem přesvědčený, že tento krok bude velkým přínosem pro naše zákazníky, dodavatele i zaměstnance. Věřím, že díky zápalu a zkušenostem našich zaměstnanců dokážeme zákazníkům nabídnout nejlepší služby na trhu. Jsme opravdu hrdí, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě s novou značkou a identitou,“ říká generální ředitel Ayvens Fořt.

Podílet se na digitální transformaci celého automotive odvětví. To jsou cíle nové globální značky Ayvens, která se na mezinárodním a ve většině případů také lokálním poli zrodila v rámci fúze společností LeasePlan a ALD.

Neschválená fúze s LeasePlanem

V České republice k fúzi nedošlo z důvodu neschválení příslušnými antimonopolními úřady. „Představení Ayvens je významným strategickým milníkem ve vývoji naší společnosti. Jsem přesvědčený, že tento krok bude velkým přínosem pro naše zákazníky, dodavatele i zaměstnance. Věřím, že díky zápalu a zkušenostem našich zaměstnanců dokážeme zákazníkům nabídnout nejlepší služby na trhu. Jsme opravdu hrdí, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě s novou značkou a identitou,“ říká Pavel Fořt, generální ředitel společnosti Ayvens.

Vozový park Ayvens v České republice čítá téměř 28 000 osobních a užitkových vozidel, která zprostředkovává více než 6 000 zákazníkům z řad firem, veřejných institucí, drobných podnikatelů a privátních klientů. V globálním měřítku spravuje Ayvens vozový park o celkovém počtu 3,4 milionu vozidel. Jeho součástí je i největší flotila elektromobilů různých značek na světě. Vysoké ambice

Cílem Ayvens je poskytovat jednodušší, chytřejší a udržitelnější řešení mobility. Své služby bude značka nabízet ve všech zákaznických segmentech. Na míru ušitá řešení tak u ní najde každý – od velkých korporátních klientů přes malé a střední podniky a profesionály až po soukromé zákazníky. Ještě více než doposud se přitom Ayvens zaměří na rozvoj digitálních řešení.

„Naší ambicí je co nejrychlejší propagace značky Ayvens na tuzemském trhu a získání pozice lídra odpovídající postavení značky na globální úrovni. K tomu by nám měla napomoci rozsáhlá mediální kampaň a spolu s ní i obrovská zkušenost obou spojujících se společností, díky které máme nejkomplexnější nabídku služeb v té nejvyšší možné kvalitě. Mojí osobní prioritou je rovněž zaměření na profesionální a transparentní komunikaci a osobní zainteresovanost každého zaměstnance na spokojenosti našich klientů,“ říká Martin Štětina, obchodní ředitel společnosti Ayvens. Nová identita

Spolu s novým jménem představila značka i zbrusu novou vizuální identitu symbolizující dynamičnost a pokrok postavený na pevných základech dvou silných společností. Nové logo zdůrazňuje příslušnost ke skupině majoritního akcionáře Société Générale. Slogan „Better with every move“ zachycuje hlavní poslání společnosti, kterým je prostřednictvím neustálého pokroku přinášet lepší a kvalitnější svět mobility nejen pro své zákazníky, ale i pro naši planetu.

O společnosti Ayvens

Společnost Ayvens je předním světovým hráčem v oblasti udržitelné mobility, který se zavázal zlepšovat životní prostředí. Již desítky let zlepšujeme mobilitu, poskytujeme leasing s kompletními službami, flexibilní předplacené služby, správu vozového parku a řešení pro velké mezinárodní korporace, malé a střední podniky, podnikatele i soukromé osoby.

S 15 700 zaměstnanci ve 42 zemích, 3,4 miliony vozidel a největším vozovým parkem elektromobilů různých značek na světě využíváme naší jedinečné pozice k tomu, abychom byli lídrem na cestě k čisté nule a stáli v čele digitální transformace sektoru mobility.

Společnost je kótována v oddíle A Ticker: ALD. Skupina Société Générale je většinovým akcionářem společnosti Ayvens.

O Ayvens v České republice

Ayvens nabízí flexibilní operativní leasing ve všech jeho formách (operativní leasing bez služeb, operativní leasing s volitelnými službami), finanční leasing, správu vozového parku a další individuální řešení mobility zákazníkům všech velikostí, od velkých po malé a střední firmy, od drobných podnikatelů přes jednotlivce až po veřejnou správu, směrem k mobilitě s nulovými emisemi prostřednictvím inovací a technologických služeb.

Společnost Ayvens působí v České republice bezmála 30 let, ve svém vozovém parku má téměř 28 000 vozidel a více než 6 000 zákazníků. Svým klientům nabízí služby prostřednictvím rozsáhlé sítě smluvních partnerů.

Zdroj: Matěj Fürst

02.05.2024Autodealers

Informace odjinud

Čínské automobilky žádají odvetná cla na evropské importy

Velká auta se spalovacími motory by měla být při importu z Evropy do Číny zatížena 25% clem jako odveta na evropská cla na čínské elektromobily, žádají některé tamní hlasy.
auto.cz

Chevrolet Camaro po Paulu Walkerovi je na prodej. Má nezaměnitelnou patinu

Paul Walker se ve filmech proslavil po boku japonských Nissanů Skyline GT-R, ale v reálném životě měl rád i klasické ameriky. Důkazem je zachovalý Chevrolet Camaro Z/28 RS, který je právě na prodej.
auto.cz

Nové MG3 poprvé naživo na silnici. Ptejte se, co vás zajímá

Poprvé testujeme nové hybridní MG3. Co vás o novince zajímá? Zeptejte se v komentářích a my zjistíme odpověď.
auto.cz

Dvě křídla a dvanáct koncovek výfuku: Lamborghini Countach z filmu Tajný závod slaví 45 let

Filmový countach se před pár lety dočkal stejné pocty jako DeLorean cestující časem. V USA je i samotným Kongresem považován za důležitý objekt místní kultury.
auto.cz

TEST Audi Q5 40 TDI quattro Perfection – Hodně muziky za neuvěřitelnou cenu

Audi v Česku prodává zvýhodněné SUV Q5 Perfection s neuvěřitelnou cenou. Za méně než 1,5 milionu korun nabízí bohatou výbavu i tradiční turbodiesel.
auto.cz

Nové BMW X3 oficiálně: Stále má benzinový šestiválec i plug-in hybrid

BMW oficiálně představuje novou generaci populárního SUV X3. Novinka má tradiční turbodiesel, výkonný šestiválec i plug-in hybrid, ale ne elektrickou verzi. Nové BMW iX3 má vzniknout na nové platformě Neue Klasse.
auto.cz

Jak odstranit nálepky z laku auta? Je to snadné, ale chce to trpělivost

Odstraňování nálepek z laku auta není složité, ale je vhodné se na něj připravit. Budete potřebovat nástroj na oddloubnutí nálepky a chemii na očištění zbytku lepidla.
auto.cz

Hyundai už vyrobil v Nošovicích dva miliony Tucsonů. Výročí SUV oslaví speciální edice

Kromě výrobního milníku Tucsonu se nošovické automobilce velice daří i po finanční stránce. Zisk a tržby společnosti podstatně stouply a rovněž překonala stanovený plán výroby.
auto.cz

Poláci začali vyrábět malý čínský elektromobil. Vyhne se tak vysokému clu

Levné čínské elektroauto Leapmotor T03 se začalo vyrábět v Polsku. Výrobce na něm díky tomu vydělá víc peněz.
auto.cz

Kam na dovolenou za levným palivem? Sázka na Balkán je skoro jistotou

Budete-li letos dovolenkovat někde na Balkánském poloostrově, téměř jistě budete za palivo platit méně než u nás. V tomto ohledu však příjemně překvapí i Malta nebo Andorra.
auto.cz

První svezení s novým Renaultem Captur: Opravdu všestranný facelift!

V Madridu jsme měli možnost vyzkoušet omlazený Renault Captur, který vzal facelift skutečně od podlahy. Francouzský výrobce se věnoval exteriéru, interiéru, podvozku a obměnil i nabídku pohonů.
auto.cz

Všechna auta zaměstnanců Arvalu budou do konce roku čistě na elektřinu, říká Tomáš Kadeřábek

S jakými mýty se nejčastěji potýkají ti, co nabízejí auta na elektřinu? Co je pro zákazníky, když si takové auto vybírají, rozhodující? Jsou elektromobily skutečně zelené? Proč je dobré si je pořídit na operák?
auto.cz

Dubajská policie má nový služebák. Vybrala si Cybertruck

Spolu s policejním Bugatti Veyron odteď můžete v Dubaji potkat i policejní Teslu Cybertruck. Elektrický pick-up je hlavně pojízdným poutačem prezentujícím policejní práci.
auto.cz

Volkswagen ID.3 v Česku dramaticky zlevnil. Jak si stojí proti čínské konkurenci?

Volkswagen zveřejnil nový ceník pro elektromobil ID.3, díky němuž nová akční výbava Pure Limited začíná těsně pod 800 tisíci korun. Jak si však stojí proti ještě levnějšímu konkurenčnímu MG4 Electric?
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Bosch chystá snižování nákladů

Německý koncern Bosch oznámil snižování nákladů a počtu zaměstnanců kvůli chmurnému výhledu na rok 2024. Společnost očekává stagnaci výroby vozidel, což bude mít dopad na ziskové marže.

Celý článek

Renault předvedl v Praze Scénic E-Tech

Zimní zahrada pražského hotelu Holiday Inn hostila 16. dubna novinářskou prezentaci elektrického Renaultu Scénic E-Tech.

Celý článek

Vláda si brousí zuby na další gigafactory

Několik měsíců poté, co musela Česká republika vzdát své ambice na investici Volkswagenu do výstavby továrny na baterie do elektromobilů koncernu u Plzně, je tu další investiční pobídka na gigafactory.

Celý článek

Manažerské změny ve Volkswagen FS

Ve Volkswagen Financial Services se budou v lednu měnit manažeři. Z firmy odchází fleetař Jan Pařízek, v lednu se objeví u jiné koncernové značky. Na pozici ho nahradí dosavadní brand manažer firmy.

Celý článek

Gigafactory VW v Líních nebude

Česká vláda projednávala na středečním zasedání podporu uvažované gigafactory na baterie koncernu Volkswagen. Do tohoto jednání přišla informace, že automobilka plány na stavbu továrny prozatím ruší.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Toyota Kolín plánuje nulové emise při výrobě aut

Výrobní závod Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně chce do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality a již o deset let později by měl vytvářet nulové emise CO2. Hlavní oblastí, na kterou se zaměří, je redukce spotřeby energií, přechod na bezemisní zdroje a zlepšení technologií.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.