Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Škoda opět partnerem Tour de France Femmes

Škoda Auto je třetí rok za sebou oficiálním hlavním partnerem ženského cyklistického závodu Tour de France Femmes avec Zwift. Ve dnech 12. až 18. srpna jede 154 závodnic z 22 týmů na trasu o délce 950 kilometrů. Pro potřeby organizátorů dodá Škoda 70 elektrických a plug-in hybridních vozů Škoda.

Ředitelka závodu Marion Rousseová bude dohlížet na průběh soutěže z „červeného vozu“ – plně elektrického modelu Enyaq. Fanoušci mohou sledovat nejnovější informace o dění v pelotonu i zákulisí na sociálních sítích platformy WeLoveCycling, kde bude příspěvky sdílet polská závodnice Katarzyna „Kasia“ Niewiadoma.

Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Prodej a marketing, řekl: „Jako dlouholetí podporovatelé cyklistiky jsme hrdí na to, že jsme již třetím rokem oficiálním hlavním partnerem závodu Tour de France Femmes avec Zwift. Svým trvalým závazkem k podpoře ženské cyklistiky se snažíme dále posilovat význam a dosah této působivé sportovní události. Těšíme se na skvělé výkony sportovkyň a na propojení s fanoušky podél trati. Díky vozovému parku, který čítá 70 elektrických a plug-in hybridních vozidel Škoda pro pořadatele, bude naše značka silně zastoupena a stále na očích, od slavnostního startu Grand Départ až do cíle.“

Peloton 154 závodnic z 22 týmů letos zdolá 950 kilometrů dlouhou trasu přes Nizozemsko, Belgii a Francii. Kvůli olympijským hrám v Paříži se Grand Départ uskuteční v Rotterdamu. Nejnáročnější výzva čeká sportovkyně na osmé, závěrečné etapě z Le Grand-Bornand do Alpe d’Huez. Zde se cyklistky na Col du Glandon dostanou na nejvyšší úsek trati v nadmořské výšce 1 924 metrů a celkem nastoupají 3 900 výškových metrů.

Flotila 70 vozů Škoda s elektrickým a plug-in hybridním pohonem Škoda Auto zajišťuje sedmdesát automobilů Škoda s elektrifikovaným pohonem. Ředitelka závodu Marion Rousseová bude pro dohled používat elektromobil Enyaq jako svůj „červený vůz“ vybavený speciální technologií. Nabídkou širšího množství vozů pro potřeby organizačního týmu přispívá automobilka ke zvýšení udržitelnosti vozového parku a tím i samotného závodu.

Značka Škoda bude zastoupena i jinak: stejně jako v minulých letech automobilka sponzoruje zelený trikot pro vedoucí jezdkyni bodovací soutěže a její vítězka na závěr získá i trofej ze zeleného křišťálu, jejíž podobu navrhlo oddělení Škoda Design.

Ženská Tour z první ruky díky platformě WeLoveCycling

Příznivci cyklistiky se mohou dostat blíže k průběhu závodu prostřednictvím sociálních médií platformy WeLoveCycling. Polská závodnice Katarzyna „Kasia“ Niewiadoma, loňská vítězka vrchařské soutěže, bude sdílet zprávy z pelotonu i z dění v zákulisí. Na internetové stránce WeLoveCycling budou pro zájemce připraveny soutěže o atraktivní ceny, jako například elektrokolo, cyklopočítač s navigací GPS a originální zelené dresy Škoda.

Škoda Auto tradičním partnerem vrcholové cyklistiky

Škoda Auto letos prodloužila spolupráci s organizací A.S.O. a je partnerem celkem 20 mezinárodních profesionálních a amatérských sportovních akcí pro muže i ženy. Vedle Tour de France a Tour de France Femmes avec Zwift jde například o závody jako La Vuelta či Valonský šíp. Automobilka sponzoruje i domácí závod L’Étape Czech Republic by Tour de France, určený pro amatérské cyklisty i cyklistky.

13.08.2024Autodealers

Informace odjinud

V Rusku stále vznikají „nová“ BMW. Automobilka s tím ale nemá nic společného

Továrna Avtotor v Kaliningradu dodnes produkuje BMW v malých sériích, třebaže automobilka z Ruska odešla pár dnů po invazi na Ukrajinu. Využívá díly ze skladu, některé však nejspíš i pořizuje na šedém trhu.
auto.cz

Lynk & Co představil kombi se sportovními ambicemi. Model 07 GT se chystá i do Evropy

Čínsko-švédská automobilka Lynk & Co chce oslovit zákazníky pohledným kombi velikosti superbu s plug-in hybridním agregátem o výkonu až 523 koní. Na trh přijde příští rok a slibuje nejen výkon, ale i odpovídající podvozek a dostatečný komfort. Bude to stačit?
auto.cz

Jaký plyn do obytňáku? Propan-butan vítězí v létě, čistý propan v zimě

Vyrazit na cesty s obytným autem nebo karavanem znamená řešit spoustu zdánlivých drobností, které ale dokážou zásadně ovlivnit komfort na palubě. Jedním z nejčastějších témat je volba správného plynu. Vsadit na klasickou směs propan-butanu, nebo si připlatit za čistý propan?
auto.cz

Nejlevnější cesta k rychlosti 200 mil za hodinu? Základní Corvette Stingray pokořila magickou hranici

Je jen o polovinu dražší než průměrné nové auto prodané na americkém trhu, přesto však zatopí nejednomu mnohem dražšímu supersportu. Řeč je o základní variantě Chevroletu Corvette Stingray, která s novým motorem z řady small-block dokáže jet rychlostí až 200 mil za hodinu.
auto.cz

TEST Volkswagen Golf R-Line People 1.5 TSI – Roky nejsou na škodu. Právě naopak!

Volkswagen Golf je s námi od roku 1974. Současná osmá generace už také není nejmladší, neboť se vyrábí sedm let. To však nic nemění na tom, že jde stále o velmi dobré auto, zejména v testované akční výbavě R-Line People.
auto.cz

V Americe provedli nárazový test nového a 30 let starého auta. Figurína při něm přišla o hlavu

IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) coby Americký pojišťovací institut pro bezpečnost v silniční dopravě už 30 let dělá vlastní nárazové testy automobilů. Skvěle tak může demonstrovat, jak moc se zlepšila bezpečnost aut za uplynulé tři dekády.
auto.cz

BMW spustilo výrobu nové řady 7. Speciální lakování samo o sobě zabere přes tři dny

Nejrozsáhlejší modernizace v historii mnichovské automobilky začala sériovou výrobu v německém Dingolfingu. U vozu adaptujícího směr Neue Klasse vyzdvihuje automobilka také nepřeberné možnosti individualizace.
auto.cz

Končí vám řidičák? Už rok je možné jeho výměnu řešit online skrz Portál dopravy

Zkontrolovat si platnost řidičského průkazu se vyplatí zejména před sezónou zahraničních dovolených, přičemž ještě v dubnu se výměna týkala přibližně 450 tisíc občanů. Komu doklad brzy končí, může již rok využít elektronickou žádost a vyhnout se tak osobní návštěvě úřadu.
auto.cz

Lamborghini zrychlilo a odlehčilo svůj bestseller. Řízení podvozku je čirá alchymie

Urus SE Performante má být lehčí, výkonnější a přesnější než běžný hybridní verze. Pomáhá mu karbonová karoserie, upravená aerodynamika, titanový výfuk Akrapovič i nové nastavení podvozku.
auto.cz

Gigantický Zeekr 9X je v Česku a řídili jsme ho. Za šílenou výbavu i výkony nechce moc

Od čínských značek jsme se zatím dočkali spíše umírněnějších modelů, které hrají na cenu, a ne na efekt. Úplně jinak na to jde Zeekr 9X, který se rozhodl jít přímo proti té nejdražší německé prémii. A jde na to jak nevídanou výbavou, tak i technikou a příznivou cenou. První kus jsme už projeli po českých silnicích.
auto.cz

Umělá inteligence nezvládá svou práci. Ford bere zpět lidi, které propustil

Když chcete nahradit zkušené zaměstnance umělou inteligencí, musíte tu umělou inteligenci napřed pořádně vycvičit, zjistil Ford na vlastní kůži. Nábor propuštěných lidí ale možná má nepříjemný háček.
auto.cz

Jak se bouralo v 60. letech v Americe? Podívejte se na dobové video se slavným kaskadérem!

Nehody se s auty pojí od jejich prvopočátku. I přes značný pokrok, kterého motorismus za 60 let dosáhl, jsou řidiči aut stále stejní. Dokazuje to americký dobový krátký film „Hellbent for Safety“ se slavným kaskadérem v hlavní roli.
auto.cz

Zneužít záchranářskou uličku se nevyplácí! Řidiči z Novojičínska tím ohrozili život člověka

Dva řidiči, kteří na dálnici D1 u Hladkých Životic na Novojičínsku v dubnu zneužili záchranářskou uličku k předjetí kolony před místem dopravní nehody a zablokovali tak průjezd sanitce, se budou zodpovídat ve správním řízení.
auto.cz

Jak napěchovat 4800 Nm přímo do nábojů kol? Britové vyvinuli budoucnost bez poloos

Myšlenka ukrýt elektromotory přímo do nábojů kol fascinuje evropské automobilové konstruktéry už od dob Ferdinanda Porscheho. Teprve britská inženýrská společnost Protean Electric však po sedmnácti letech vývoje a stovek patentů proměnila tento mechanický svatý grál v realitu.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.