Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Škoda Auto vstupuje do Ománu

Škoda Auto oficiálně vstoupila na ománský trh. Značka tak posiluje záměr rozšířit svou působnost i mimo domácí evropský trh. Se slavnostním zahájením činnosti byl otevřen i digitální showroom v Maskatu, který vznikl ve spolupráci se společností Premium Motors, členem skupiny Alfardan Group.

V nadcházejících měsících Škodovka plánuje v Ománu představit kompletní řadu modelů se spalovacími motory, včetně prostorných osobních modelů a pestré řady SUV. Nabídka SUV sahá od kompaktního modelu Kushaq, dováženého z Indie a využívajícího synergie dané geografickou blízkostí, až po zcela nový sedmimístný vrcholný vůz Kodiaq, dodávaný i s pohonem všech kol.

Slavnostního otevření se zúčastnili Jeho Excelence Khalfan Bin Said Al Shueili, ministr rozvoje bydlení a městského plánování, Omar Hussain Alfardan, prezident a generální ředitel společnosti Alfardan Group, členové vedení Volkswagen Group Middle East a ománský šampion v rallye Abdullah Al-Rawahi, který předvedl svůj vůz Škoda Fabia.

Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Prodej a marketing, uvádí: „Vstup na ománský trh je pro značku Škoda důležitým momentem. Rozšíření působnosti na Blízkém východě posiluje naše mimoevropské aktivity. Strategické partnerství se společností Premium Motors nám umožňuje nabídnout v Ománu vyspělou evropskou automobilovou techniku a výjimečný zákaznický servis. Těšíme se na příležitosti, které tento trh nabízí, a jsme připraveni dodávat vozy, které nejen splní, ale i předčí očekávání našich ománských zákazníků.“

Vstup značky Škoda do Ománu je klíčovou součástí strategie pro další rozvoj na Blízkém východě. Vzhledem k rostoucí poptávce po evropských automobilech v regionu je Škoda odhodlána nabízet vysoce kvalitní vozy přizpůsobené místním požadavkům. Expanze do Ománu rozšiřuje mezinárodní působnost značky a podporuje její dlouhodobé ambice mimo hlavní evropský trh. Do budoucna chce Škoda na Blízkém východě dosáhnout odbytu 10 000 vozů za rok a posílit tím svou pozici silného hráče na regionálním automobilovém trhu.

Strategické partnerství s Premium Motors a nejmodernější showroom v Maskatu

Škoda Auto uzavřela partnerství se společností Premium Motors, členem skupiny Alfardan Group, aby místním zákazníkům nabídla své vysoce kvalitní vozy s příznivou cenou a charakteristickými prvky Simply Clever. První ománský showroom značky Škoda v hlavním městě Maskatu představuje špičkové prodejní zázemí navržené tak, aby zajistilo plně digitální zážitek zaměřený na zákazníka. Prodejní plocha disponuje interaktivním digitálním konfigurátorem a úchvatnou obrazovkou přes celou stěnu. Nechybí prostor vyhrazený motorsportu, v němž Škoda připomíná své bohaté závodní dědictví.

Součástí nového zastoupení v Maskatu bude také exkluzivní servisní centrum Škoda se stanovišti pro celkem osm vozů, které zajistí komplexní poprodejní péči. V rámci svého dlouhodobého působení na trhu plánuje Škoda do roku 2029 otevřít v Ománu další tři showroomy a servisní střediska a dále tak posílit své působení v regionu.

Modelová řada odpovídá požadavkům místního trhu Od začátku bude nabídka značky Škoda v Ománu obsahovat kompletní řadu osobních modelů se spalovacím motorem a evropským původem, včetně nejnovějšího výkonného vozu Octavia RS. Česká automobilka nabízí také početné portfolio SUV, od kompaktního modelu Kushaq, dováženého z Indie a využívajícího synergie dané geografickou blízkostí, po vrcholný vůz se spalovacím motorem, až sedmimístný Kodiaq, který je k dispozici také s pohonem všech kol. Tyto modely jsou k dispozici a nabízejí ománským zákazníkům širokou možnost volby podle jejich potřeb a preferencí. V rámci dlouhodobé strategie plánuje Škoda na Blízkém východě prodávat také elektromobily.

Prosperující automobilový trhu v Ománu je příležitostí k růstu Ománská ekonomika má podle Škodovky předpoklady k růstu díky příznivému podnikatelskému prostředí a rozvoji hospodářské diverzifikace. Země s přibližně 4,5 milionu obyvatel a přibližně 300 vozidly na 1 000 obyvatel je již nyní pátým největším automobilovým trhem v regionu.

Roste zde poptávka po kvalitních, technologicky vyspělých a praktických vozech, které nabízejí vynikající poměr ceny a výkonu. Díky tomu je nyní ideální doba pro vstup značky Škoda na trh. Automobilka chce potenciál trhu využít svým zaměřením na spokojenost zákazníků a inovace.

Zdroj: Škoda Auto

13.03.2025Autodealers

Informace odjinud

TEST Citroën C3 Aircross Hybrid 145 Automatic – Trumfne druhé nejlevnější sedmimístné auto dacii?

V životě většinou platí, že nejlepší je to druhé nejlevnější. Sedmimístný Citroën C3 Aircross je cenově jen těsně nad Dacií Jogger. Vyplatí se tedy pár tisíc připlatit?
auto.cz

Manuál tam, kde není, umí i známý úpravce. Má však háček

Řadicí páku a otevřenou kulisu můžete mít i ve starších ferrari, která je dosud nenabízela, a to díky firmě Rezvani. Jenže tu chybí poměrně důležitá věc, kterou samotné Ferrari neopomnělo.
auto.cz

Fiat slaví 127 let stylovým modelem Grizzly. Dorazí jako SUV i fastback, nechybí ani manuál

Italská automobilka Fiat pokračuje v produktové ofenzivě a po nové generaci modelu Grande Panda poodhaluje další klíčovou novinku. Model Grizzly se představí v říjnu na pařížském autosalonu ve dvou karosářských verzích, přičemž značka již nyní láká na prostornost, technologie a tradičně dostupnou cenu pro rodiny z celého světa.
auto.cz

Po barchettě i kupé. Italská značka Mignatta slibuje osmiválec v novém

Italská placka Mignatta Rina s osmiválcem, samosvorem a manuálem bude k mání i ve verzi kupé. Automobilka ho poodhalila skicami jen chvíli předtím, než slibuje odhalit barchettu na Festivalu rychlosti.
auto.cz

Nejlevnější kabrio v Česku je prémiovka s dvoulitrem. Konkurenci už skoro nemá

Automobilový trh prochází drsnou čistkou a tradiční auta pro radost se stávají ohroženým druhem. Pokud toužíte po novém voze se stahovací střechou a váš rozpočet má pevný strop v podobě šestimístné sumy, realita vás rázem vrátí na zem. Do milionu jsou jen dvě čistokrevné možnosti.
auto.cz

Rallye Bohemia v cíli: Stříteský uhájil těsnou výhru a vede šampionát

Lídr mistrovství České republiky v automobilových soutěžích Dominik Stříteský (Škoda Fabia RS Rally2) vyhrál s náskokem 2,3 sekundy Rallye Bohemia, čtvrtý podnik šampionátu. Druhý dojel Filip Mareš (Toyota GR Yaris Rally2) a třetí Jan Kopecký (Škoda Fabia RS Rally2).
auto.cz

Volkswagen Tiguan slaví 20 let speciální edicí. Oslovil už více než 9 milionů zákazníků

Oblíbené kompaktní SUV přichází ve variantě Edition 20, která předběžně oslavuje dvě dekády úspěšného modelu. Nabídne speciální lakování, bohatou výbavu a jedinečné designové prvky.
auto.cz

Jízdní dojmy Polaris Ranger 500: Nejen pro začínající farmáře

Polaris rozšiřuje nabídku kompaktních UTV o nový Ranger 500. Jde o základní pracovní stroj, který chce příznivou cenou oslovit širší spektrum zákazníků.
auto.cz

Nový levný nissan je převlečená Dacia Duster. Má až 163 spalovacích koní a hezký interiér

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi představuje dalšího sourozence populárního rumunského SUV. Novinka sází na prémiovější vzhled inspirovaný poslední generací modelu Patrol a oproti evropské Dacii nabízí luxusnější interiér. Na tento lákavý koktejl stylovosti a dostupné techniky si však v tuzemsku musíme nechat zajít chuť.
auto.cz

Sběratel výstražníků: Sháním přejezd. Zn.: Levně

Co by vám doma řekli, kdybyste začali sbírat přejezdy a do bytu a na zahradu montovali výstražníky? Třeba Vilému Čízovi z Nejdku to prošlo.
auto.cz

VinFast za 188 milionů nabízí malinký elektromobil. Chce nahradit motorky ve městech

Na domácím trhu láká VF 2 nejen nízkou cenou, ale také bezplatným nabíjením u sítě V-Green. První zákazníci by měli vozy převzít v září 2026.
auto.cz

Rallye Bohemia po sobotě: Trojboj o vítězství, Březík zničil auto

Tři jezdci na prvních třech místech v rozpětí pěti sekund - Dominik Stříteský, Filip Mareš a Jan Kopecký. Taková je situace po sobotním programu Rallye Bohemia, čtvrtém podniku mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Mimo hru je druhý muž domácího šampionátu Adam Březík, který v RZ4 značně poškodil svůj vůz
auto.cz

Scout ještě ani nevyrábí a už připravuje edici traveleru s hlubokým národním významem

Nový Scout Traveler Spirit of ’26 navazuje na rok 1976, kdy International Harvester poskytl americkému lyžařskému týmu flotilu 17 vozů Scout pro olympiádu v Innsbrucku. Také slaví 250 let USA.
auto.cz

Elektrický Renault 5 jako ikona rallye z roku 1985. Milltek ukázal široký bodykit za 60 tisíc

Britský specialista na tuning a výfukové systémy Milltek Sport představil na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu zajímavou úpravu pro francouzské retro elektromobily. Nový široký bodykit proměňuje civilní městské vozy v závoďáky, které svým agresivním vzhledem vzdávají přímou poctu ikonickým speciálům legendární rallyeové skupiny B.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.