
V lednu 2026 bylo registrováno 18 043 nových osobních automobilů, což je o 1 304 (6,74 %) méně než před rokem. Firemní vozy se na prodejích podílely z více než 80 %.
Pořadí značek na prvních třech místech je Škoda, Volkswagen, Toyota.
Podíl vozů s alternativním pohonem činí 36 %, čistě elektrické jsou na 5,21 %.
U ostatních kategorií vozidel, s výjimkou autobusů, registrace meziročně vzrostly.
Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.
Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.
Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva