Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Škoda potvrdila novou výrobu v Kvasinách

Předseda vlády Bohuslav Sobotka v pátek 14. března navštívil centrálu Volkswagen (VW) ve Wolfsburgu. Přitom se setkal s šéfem koncernu Volkswagen Martinem Winterkornem a Škody Auto Winfriedem Vahlandem.

Právě na této schůzce bylo potvrzeno, že ve východočeském závodě Škoda Auto v Kvasinách bude vznikat další nový model značky. Tím by měl být sportovně užitkový vůz větší než stávající model Yeti. „Rozhodnutí o výrobě nového modelu upevní pozici závodu v Kvasinách. Budoucnost tohoto závodu společnosti Škoda Auto, stejně tak jako závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí, je tak dlouhodobě zajištěna,“ uvedl předseda představenstva Škody Winfried Vahland.

Automobilka zatím oficiálně nezveřejnila žádné bližší informace o podobě nového SUV. Zatím vše nasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o model vyráběný čistě pod značkou Škoda (některá média spekulovala také o značce Seat, ale tuto informaci automobilka vyvrací, pozn.red.). Nové SUV by mělo být výrazně větší než model Yeti, spekuluje se o zvětšeném podvozku, než se používá pro model VW Tiguan.

Premiér Sobotka rozhodnutí koncernu o investici do východočeského závodu Škoda Auto ocenil. „Škoda Auto patří mezi klenoty českého průmyslu s významným dopadem na naši ekonomiku, mám proto velkou radost, že se podařilo přilákat do ČR další významnou investici a zajistit nová pracovní místa. Pro mou vládu je podpora investic jedním z klíčových témat a budeme nadále jednat, jak bude možné realizaci investice maximálně podpořit – například ve formě technické a dopravní infrastruktury v regionu,“ uvedl premiér České republiky Bohuslav Sobotka.

Škoda Auto zaměstnává kolem 26 tisíc lidí, na celkovém exportu ČR se podílí 7,3 %. Jen v roce 2012 zaplatila automobilka na dani z příjmu 2,58 miliardy korun. V současné době automobilka investuje zhruba 34 milionů eur do výstavby nového centra pro vývoj a testování agregátů v Mladé Boleslavi. V současné době je to jedna z největších investic do vývoje v rámci celé České republiky. Vloni firma prodala 921 tisíc aut, letos by vzhledem k rostoucím prodejním výsledkům od počátku roku mohla pokořit milionovou hranici.

16.03.2014Autodealers

Informace odjinud

Volkswagen ID.4 nenávratně skončí. Model ID.5 čeká ještě horší osud

Německá automobilka utlumí projekt číselného označování elektrických modelů ID. Místo toho vsadí na osvědčená jména. Jednou z prvních vlaštovek bude SUV ID.4.
auto.cz

Bugatti vyvíjelo megawattový veyron. Pak přišel Piëch a řekl, že chce víc

Veryon měl mít 1360 koní v rámci druhého faceliftu. Místo však Bugatti dostalo za úkol vyvinout 1500k motor. Ten však potřeboval nový i celý zbytek auta.
auto.cz

Je to oficiální! Toyota vyvíjí auto s motorem uprostřed

Dosud se o tom spíše spekulovalo a fanoušci intenzivně doufali, nyní to máme potvrzené černé na bílém – Gazoo Racing pracuje na sporťáku s motorem uprostřed. Na silnicích však bude nejdříve za čtyři roky.
auto.cz

Nové Mitsubishi Grandis má po české premiéře. Co se ukrývá pod slovem FOTA?

Po dlouhých 14 letech se do portfolia japonského Mitsubishi vrátil model Grandis. Už to sice není MPV, nýbrž, jak velí doba, kompaktní SUV. Odkaz předchůdce v něm však stále přetrvává.
auto.cz

Vypadá jako géčko, ale pochází z Plzně! Otestovali jsme MW Motors Spartan 2.0

Většina příchozích elektromobilů míří do nabitého segmentu SUV. Pokud se zeptáte, se kterým z nich se dá pokořit pořádný terén, dočkáte se asi jen trapného ticha. Odpovědí na tuto otázku je ale český offroad MW Motors Spartan 2.0, který byl pro terén zrozen.
auto.cz

Rallye Monte Carlo - neděle: Solberg si pohlídal výhru, hvězdy jely krokem

Švéd Oliver Solberg (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Rallye Monte Carlo, které otevíralo letošní seriál mistrovství světa. Jezdci s továrními vozy Toyota obsadili kompletní stupně vítězů, druhý skončil Brit Elfyn Evans a třetí Francouz Sébastien Ogier.
auto.cz

Auta z pekla: Na tenhle laciný Volkswagen už všichni zapomněli

No tak schválně, kdo si ještě umí vzpomenout na ten zvláštní mezičlánek mezi lupem a upem. Jo, ty jména nejsou jen tak - i samotný Volkswagen chtěl na průšvih jménem Fox zapomenout.
auto.cz

Jaecoo a Omoda nestačí. Chery v Česku uvede další značku s generickými SUV

Čínské automobilky loni v Evropě předvedly doslova invazi a nejvíce se v tom dařilo Chery. To zde uvedlo hned tři značky, které se navíc už zapsaly do prodejů. Automobilka z Wuhu se ale zjevně rozhodla nás udusit SUV, a tak je zde uvede už pod čtvrtou značkou.
auto.cz

Lancia Stratos od Xiaomi? Levný elektrický sporťák míří do EU

Elektrická auta jsou brutálně rychlá a i rodinné SUV dokáže v akceleraci překonat spalovací supersport. Opravdové elektrické sportovní auto, které by nabídlo i odpovídající jízdní vlastnosti, je ale vzácností za desítky milionů. To možná změní novinka mířící na evropský trh.
auto.cz

V Japonsku se rozmáhá nezvyklý trend. Značky importují čím dál více vlastních aut

Japonské automobilky stále častěji zásobují domácí trh dovozem vlastních modelů z globálních výrobních center v zahraničí.
auto.cz

Rallye Monte Carlo 2026 (sobota): Spousta sněhu a ledu. Solberg mimo trať, ale vede

Švéd Oliver Solberg (Toyota GR Yaris Rally1) vede třech dnech a odjetých třinácti rychlostních zkouškách Rallye Monte Carlo, která otevírá letošní seriál mistrovství světa. Na prvních třech místech figurují i nadále další jezdci továrního týmu Toyota.
auto.cz

Obří aktualizace: Volvo omladí miliony vozů vyrobených od roku 2020

Volvo chystá jeden z největších softwarových zásahů v historii automobilového průmyslu. Pomocí vzdálené aktualizace dostanou miliony už prodaných aut technologie, které se představily s novým modelem EX60. Půjde o zásadní proměnu toho, jak budou Volva fungovat a komunikovat s řidičem.
auto.cz

Trend je znepokojující. Podíl čínských aut v EU prudce roste

Ačkoliv zatím v Evropě čínské automobilky nenabídly nic opravdu přelomového, Evropanům už tak nesmrdí. Dokazují to čísla prodejů za celý rok, která opět překonala rekordy a v prosinci se už dostala dokonce na desetinu místního trhu.
auto.cz

Znáte tento nepovedený polský projekt? Obojživelný maluch měl jednu zásadní vadu

Nejen soudruzi v NDR udělali někde chybu. Chybovali i soudruzi v PLR, tedy v Polské lidové republice. Postavili obojživelný maluch. Měl ale jednu vadu. Neplaval.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.