Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Importéři hodnotili anketu Auto roku 2014

Členové SDA hodnotili v anketě časopisu Automakers letošní ročník ankety Auto roku. S čím byli spokojeni a kde vidí prostor pro zlepšení soutěže?

„Z osobního hlediska jsem rád, že se podařilo sjednotit pořádání ankety a máme tedy pouze jednu anketu Auto Roku. Teď by se mělo pracovat na jejím zkvalitňování, větší atraktivitě a tím také větší medializaci. To si do budoucna anketa a naši zákazníci určitě zaslouží a věřím, že se to podaří,“ řekl generální ředitel FMC Jan Laube.

S ním souhlasí i vedoucí značky Volkswagen Petr Janeba: „Především jsme rádi, že Auto roku je po dlouhém období opět jednou cenou a budeme společně usilovat s ostatními členy SDA o to, aby ocenění Auto roku dále nabíralo na prestiži,“ uvedl.

Kde vidí importéři slabiny soutěže?

Podle tajemníka SDA Pavla Tunkla je třeba vylepšit především část ankety věnované veřejnosti: „Pro naše členy je účast veřejnosti také důležitá – znamená totiž seznámení pokud možno maximálního počtu respondentů s novinkami na trhu. Domnívám se, že této části ankety nebyla ze strany pověřené agentury věnována dostatečná pozornost,“ prozradil Tunkl.

Šéf Opelu Pavel Šilha zase nebyl spokojen s úrovní závěrečného vyhlášení: „Pozitivní je, že dvě poroty a dvě soutěže (KMN a KMP) se sjednotily. Také vlastní systém volby tuzemského auta roku, který věrně kopíruje prověřený COTY mustr, je v pořádku. Dlouhodobě slabá je úroveň závěrečného tzv. galavečera, letos dokonce bez TV přenosu,“ napsal pro Automakers Šilha.

Televize chyběla i řediteli Mazdy Alexeji Kiriakovskému: LZ pohledu výherce ankety je názor na organizaci vždy maličko subjektivní – směrem k lepšímu, samozřejmě. Musím říci, že máme samozřejmě v hlavě doby, kdy byly ankety dvě – například v roce 2009, kdy Mazda6 druhé generace získala ocenění Auto roku 2009 Klubu motoristických novinářů – a to, že se obě ankety opět spojily, dává najednou daleko větší hodnotu i samotnému ocenění. Organizace jako taková proběhla z našeho pohledu korektně – možným vylepšením by samozřejmě byl přímý přenos v televizi, ale to je otázkou financí a do budoucna se toho třeba dočkáme,“ řekl šéf letos úspěšné Mazdy.

„Asi vždy zbude prostor pro nějakou kritiku dílčích kroků, nicméně jsme velice rádi za sjednocení do jediné ankety, která jednoznačně přispívá ke kredibilitě a prestiži značky Auto Roku, stejně jako porota složená z předních motoristických novinářů, kteří jdou s kůží na trh pod svým jménem a nedávají tak prostor jakékoliv manipulaci s výsledky. Pevně věřím, že s tímto modelem se anketě navrátí její pravý význam, tedy pomoc veřejnosti orientovat se v současné obrovské nabídce nových vozů a že titul Auto Roku bude její držitel používat s nejvyšší hrdostí,“ uzavřel manažer Toyoty Lexusu Tomáš Velek.

30.03.2014Autodealers

Informace odjinud

Elektromobil s dieselovým motorem? Podle Mahle řešení pro budoucnost tahačů v Evropě

Elektrifikace se týká i užitkových vozů, u těch největších je ale problém s dojezdem a dobíjením ještě citlivější. V přechodu mohou pomoci sériové hybridy, které dnes v Evropě téměř nikdo nevyrábí. Změnit to chce německá firma Mahle.
auto.cz

Za každých 250 Kč pokuty den bez řidičáku. Souhlasíte s novou metodou?

Rumunská vláda se rozhodla skoncovat s chronickým ignorováním pokut za dopravní přestupky. Od konce srpna zavádí nový bič: kdo nezaplatí včas, přijde o řidičák na tak dlouho, jak vysoký je jeho dluh. 
auto.cz

Land Rover po Jamesi Bondovi je na prodej. Pečujte o něj, prosí

Tento krásný, zelený a armádně působící Land Rover 109 Series II z roku 1959 kdysi patřil Danielu Craigovi. Nyní je na prodej s moderním zapalováním a čerstvými pery.
auto.cz

TEST Dodge Charger Sixpack – Nemožně rychlý, a zvládá i Evropu

Nový charger je díky verzi Sixpack s řadovým šestiválcem hardcore fanouškům Moparu trnem v oku o něco méně, než kdyby byl jen elektrický. Oproti minulosti je trochu míň obřím kladivem. Způsob, jakým nabírá rychlost, je stěží uvěřitelný, zejména vzhledem k výbavě a schopnosti fungovat jako auto na každý den.
auto.cz

Raketové auto i falešné Bugatti zůstanou vlhkým snem. Dreame se vrací k vysavačům

Když něco zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, většinou jde o lež. U nejrychlejšího vozu světa, který si pomáhal i raketovým motorem, jsme to asi všichni věděli od počátku. Není tedy překvapením, že výrobce vysavačů Dreame přesně po roce ukončuje svůj bizarní automobilový projekt.
auto.cz

Nový audiosystém Porsche využívá materiál z nabíječek mobilů

Kde všude se dá šetřit hmotnost a rozměry? Audiosystém Burmester v Porsche využije nitrid gallitý, materiál z modrých a bílých LEDek či nabíječek elektroniky. Je lehčí, efektivnější a produkuje méně tepla.
auto.cz

Čínská auta montovaná v Evropě možná budou muset mít místní díly

Počet čínských aut sestavených v Evropě může během pár let narůst několikanásobně. Zákonodárci vymýšlejí, jak zajistit, aby nešlo jen o montování aut z dílů dovezených z Číny.
auto.cz

Volkswagen Passat B4: Policejní vlajková loď

V roce 2023 se představil kompletně nový Volkswagen Passat. Ve stejném roce legendární model oslavil padesátiny. A ve stejném roce taky vstoupila na veteránskou scénu jeho čtvrtá generace. Sice parádní, zato nejméně úspěšná – produkovala se jen tři roky jako modernizace předchozího modelu B3.
auto.cz

Dvě pětiny Čechů můžou okamžitě přejít na elektromobil, tvrdí výzkum E.ONu a Volkswagenu

Při pořizování auta se lidé rozhodují podle krajních případů, které nastávají jen někdy. Proto odmítají elektromobil, třebaže by pro většinu jejich cest mohl být ideální volbou, říká výzkum. I na krajní případy je třeba se připravit, máme-li jen jedno auto, ale ta příprava může mít různé formy.
auto.cz

Auta Martina Vaculíka: Se Zdeňkem Vršeckým o legendárním 1.9 TDI, zetorech a tatrách

Automechanika Zdeňka Vršeckého jste v minulém díle poznali jako experta na trabanty a jistě vás zaujal. On však takto dopodrobna rozumí mnohem širšímu spektru automobilové techniky. Dnes bude řeč o legendárních motorech 1.9 TDI, zetorech unifikované řady 1 a krátce i o vojenské Tatře 815.
auto.cz

Žvýkačky do každého auta! Prokazatelně zlepšují soustředění

Žvýkání za volantem funguje jako nečekaně účinný spínač pozornosti, pomáhá předcházet únavě i zbytečným řidičským chybám. Co o této nenápadné drobnosti v přihrádce říká věda?
auto.cz

Ničí elektromobily a SUV silnice? Větší vliv má něco jiného

Vyšší zatížení nápravy výrazně zvedá opotřebení silnice, přesto je to počasí, které má na stav silnic výraznější vliv než elektromobily i těžká nákladní vozidla.
auto.cz

Čtvrtina lidí nepoužívá adaptivní tempomat, i když ho mají, odhalil výzkum. Jak jste na tom vy?

Mít v autě výbavu a nepoužívat ji se může zdát zvláštní, ovšem je to poměrně častá situace, přinejmenším pro britské motoristy. Řada jich vypíná i užitečné systémy.
auto.cz

Američané mají z moderních funkcí aut nejradši tu, která mě vytáčí doběla

Některé moderní funkce aut se snaží přinést komfort a usnadnit lidem řízení, výsledek ale může v řadě situací být přesně opačný. Jednu takovou funkci zvolili Američané nejlepší v nedávném průzkumu trhu.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.