Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Importéři hodnotili anketu Auto roku 2014

Členové SDA hodnotili v anketě časopisu Automakers letošní ročník ankety Auto roku. S čím byli spokojeni a kde vidí prostor pro zlepšení soutěže?

„Z osobního hlediska jsem rád, že se podařilo sjednotit pořádání ankety a máme tedy pouze jednu anketu Auto Roku. Teď by se mělo pracovat na jejím zkvalitňování, větší atraktivitě a tím také větší medializaci. To si do budoucna anketa a naši zákazníci určitě zaslouží a věřím, že se to podaří,“ řekl generální ředitel FMC Jan Laube.

S ním souhlasí i vedoucí značky Volkswagen Petr Janeba: „Především jsme rádi, že Auto roku je po dlouhém období opět jednou cenou a budeme společně usilovat s ostatními členy SDA o to, aby ocenění Auto roku dále nabíralo na prestiži,“ uvedl.

Kde vidí importéři slabiny soutěže?

Podle tajemníka SDA Pavla Tunkla je třeba vylepšit především část ankety věnované veřejnosti: „Pro naše členy je účast veřejnosti také důležitá – znamená totiž seznámení pokud možno maximálního počtu respondentů s novinkami na trhu. Domnívám se, že této části ankety nebyla ze strany pověřené agentury věnována dostatečná pozornost,“ prozradil Tunkl.

Šéf Opelu Pavel Šilha zase nebyl spokojen s úrovní závěrečného vyhlášení: „Pozitivní je, že dvě poroty a dvě soutěže (KMN a KMP) se sjednotily. Také vlastní systém volby tuzemského auta roku, který věrně kopíruje prověřený COTY mustr, je v pořádku. Dlouhodobě slabá je úroveň závěrečného tzv. galavečera, letos dokonce bez TV přenosu,“ napsal pro Automakers Šilha.

Televize chyběla i řediteli Mazdy Alexeji Kiriakovskému: LZ pohledu výherce ankety je názor na organizaci vždy maličko subjektivní – směrem k lepšímu, samozřejmě. Musím říci, že máme samozřejmě v hlavě doby, kdy byly ankety dvě – například v roce 2009, kdy Mazda6 druhé generace získala ocenění Auto roku 2009 Klubu motoristických novinářů – a to, že se obě ankety opět spojily, dává najednou daleko větší hodnotu i samotnému ocenění. Organizace jako taková proběhla z našeho pohledu korektně – možným vylepšením by samozřejmě byl přímý přenos v televizi, ale to je otázkou financí a do budoucna se toho třeba dočkáme,“ řekl šéf letos úspěšné Mazdy.

„Asi vždy zbude prostor pro nějakou kritiku dílčích kroků, nicméně jsme velice rádi za sjednocení do jediné ankety, která jednoznačně přispívá ke kredibilitě a prestiži značky Auto Roku, stejně jako porota složená z předních motoristických novinářů, kteří jdou s kůží na trh pod svým jménem a nedávají tak prostor jakékoliv manipulaci s výsledky. Pevně věřím, že s tímto modelem se anketě navrátí její pravý význam, tedy pomoc veřejnosti orientovat se v současné obrovské nabídce nových vozů a že titul Auto Roku bude její držitel používat s nejvyšší hrdostí,“ uzavřel manažer Toyoty Lexusu Tomáš Velek.

30.03.2014Autodealers

Informace odjinud

Tato česká města majitele aut nesnášejí. Restrikcemi pro parkování to dávají jasně najevo

Nová epizoda pořadu Silničář se zaměřuje na obce, kde je parkování auta bez přehánění za trest. Říčany jsou jen jedním z mnoha příkladů.
auto.cz

Automobilový trh prý může zkolabovat, pokud elektromobily nezlevní

Automobilka Stellantis se obává dopadů zákazu spalovacích motorů, které by mohly tvrdě zasáhnout celý trh s automobily.
auto.cz

Fotogalerie: Velká cena Velké Británie 2022 a první vítězství Sainze ve F1

Výběr fotografií z Velké ceny Velké Británie 2022, která přinesla řadu soubojů, velkou nehodu na začátku a první vítězství Carlose Sainze ve F1.
auto.cz

Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 228 kW DSG 4WD – Pochopení podstaty

Před týdenním testem nové pětiválcové Cupry Formentor VZ5 jsme si chtěli ještě jednou připomenout, jak jezdí dosavadní vrchol nabídky – Formentor VZ se čtyřválcem o výkonu 310 koní.
auto.cz

Svatozář mě dnes zachránila, říká po těžké nehodě Čou

Velká cena Velké Británie formule 1 byla krátce po startu přerušena po těžké nehodě čínského pilota Kuan-jü Čoua, který se svou alfou romeo skončil koly vzhůru za bariérou z pneumatik.
auto.cz

Potvrzeno, Ford Bronco konečně míří do Evropy!

Evropské zastoupení automobilky Ford dnes po dlouhém čekání potvrdilo, že na trhy starého kontinentu uvede novou generaci poctivého offroadu Ford Bronco.
auto.cz

BMW i3 definitivně končí, loučí se speciální edicí HomeRun

Mnichovská automobilka se loučí se svým výrazným městským elektromobilem, který odstartoval novou éru.
auto.cz

Nový Hyundai Nexo prý nabírá zpoždění, důvodem má být vodíková technologie

Nová generace vodíkového SUV zřejmě dorazí až v roce 2024, naznačují nové spekulace. Je však otázkou, jaká budoucnost vlastně samotné vodíkové automobily čeká.
auto.cz

VW Touareg R na Sardinii: Offroad, pláže i hladké silničky. Obřík do zásuvky je všude doma

Vyzkoušet plug-in hybridní Touareg R v netradičním prostředí a na jeho absolutním limitu. Takové bylo hlavní poselství čtyřdenního putování napříč Sardinií. Zážitků se však našlo mnohem, mnohem víc.
auto.cz

Dacia Duster 1.5 Blue dCi 115 Extreme – Plná palba v naftě

Dacii Duster v limitované edici Extreme jsme měli v redakčním testu nedávno. Zatímco předtím přijela jako benzínová čtyřkolka, nyní dorazila v podobě naftové předokolky. Zkoušeli jsme, jak moc to změnilo její charakter. 
auto.cz

Nehoda na startu, souboj tří týmů. Carlos Sainz získal v Silverstonu své první vítězství

Dramatickou Velkou cenu Velké Británie 2022 vyhrál Carlos Sainz před Sergiem Pérezem a Lewisem Hamiltonem.
auto.cz

Jaguar postavil první nový C-Type. Výroba si vyžádala 3000 hodin práce

Jaguar na začátku loňského roku oznámil, že obnoví výrobu jednoho ze svých nejslavnějších závodních aut. Nyní se chlubí prvním hotovým exemplářem.
auto.cz

Co provede cukr v palivové nádrži auta? Je to opravdu taková spoušť?

Pověra o znehybnění auta pomocí cukru podstoupila test. Zkušební proces potvrdil předpokládaný výsledek, pouhé oslazení benzínu však k zastavení nestačí.   
auto.cz

Barva jako faktor amortizace: Jaký odstín vybrat, abyste neprodělali?

Výběr barvy ovlivňuje hodnotu nového i ojetého vozu. Špatná volba může stát desítky tisíc korun, zjistila analýza dopadů na amortizaci.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.