Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Toyota překopává pražský import

Po japonské Hondě začala reorganizovat svá středoevropská zastoupení také Toyota. Spojuje oddělení prodeje, marketingu a poprodejních služeb v ČR, Maďarsku a na Slovensku v zájmu zisku firmy. Část pražského osazenstva půjde do Budapešti, dalším bude nabídnut dobrovolný odchod.

Toyota Motor Hungary (TMH) se přemění v regionální marketingovou a obchodní společnost Toyota Central Europe (TCE), která bude zodpovídat za strategické řízení v tomto regionu. Důležité funkce ve vztahu k zákazníkům a prodejcům zůstanou v České republice, na Slovensku a v Maďarsku, zatímco provozní zázemí a strategické funkce se přesunou do TCE.

Úlohou Toyoty Central Europe (TCE) bude koordinovat veškeré obchodní, marketingové a poprodejní strategie pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Dnešní marketingové a prodejní zastoupení „Toyota Motor Hungary“ se sídlem v Budapešti se přejmenuje na společnost „Toyota Central Europe“ a od 1. ledna 2015 začne fungovat jako regionální marketingová a obchodní společnost pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko.

K uvedenému datu začnou společnosti Toyota Motor Czech Republic (TMCZ) a Toyota Motor Slovakia (TMSK) fungovat jako styčná zastoupení společnosti Toyota Central Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Jako první krok uvedené reorganizace přejdou akcie společnosti Toyota Motor Hungary, nyní ve vlastnictví Toyota Tsusho Corporation, pod společnost Toyota Motor Europe, která se od 31. března 2014 stává jediným akcionářem. Prezident společnosti Toyota Motor Czech (TMCZ) Shingo Kato bude od 1. dubna 2014 kromě své dosavadní funkce jmenován i prezidentem společnosti Toyota Motor Hungary.

„Střední Evropa je pro Toyotu a náš další růst v Evropě velmi důležitým regionem, přičemž toto nové uspořádání je tím nejlepším způsobem, jak si do budoucna zajistit udržitelný a ziskový obchodní model na uvedených klíčových trzích,“ komentoval Daniele Schillaci, Senior vicepresident pro obchod společnosti Toyota Motor Europe.

Realizace nového uspořádání si vyžádá reorganizační změny. TMCZ a TMSK budou i nadále plnit důležitou roli styčných zastoupení, poskytujících nejlepší možnou podporu síti prodejců. Uvedené změny a dosažené synergie se odrazí ve vyšší kvalitě obchodních činností v síti prodejců Toyota i Lexus.

Několik zaměstnanců TMCZ přejde do společnosti Toyota Central Europe v Budapešti. TMCZ rovněž nabídne program dobrovolného odchodu, v jehož rámci budou zájemci moci využít motivačních náhrad pro případ odchodu a služeb outplacementu při hledání jiného zaměstnání mimo společnost.

02.04.2014Autodealers

Informace odjinud

Smart se konečně vrací ke kořenům. Koncept #2 hlásí návrat k městskému miniautu

Díky kompaktním rozměrům slibuje skvělou ovladatelnost ve městě, sériová verze bude ještě letos.
auto.cz

Pozor, blíží se sanitka! Propojení aut a dopravní infrastruktury v ČR v příštích letech vzroste

Vláda schválila strategii pro rozvoj služeb využívajících infrastrukturu kooperativních inteligentních systémů (C-ITS) v ČR na dalších 5 let. Co si pod tím představit?
auto.cz

TEST DS 7 1.5 BlueHDi – Teď dává největší smysl

DS 7 je základem jedním z nejstarších SUV na trhu. Původně šlo o ambiciózní projekt, který měl francouzskému šarmu vybojovat místo u stolu mezi německou elitou. Jenže zatímco dříve model doplácel na vysokou cenu a nejasné postavení, letos se karta obrátila. Může za to hlavně úsporný nafťák a aktuálně také nevídaná sleva.
auto.cz

Novou Dacii Striker si už prohlédnete skoro jako naživo. Stačí vám k tomu chytrý telefon

Očekávaný konkurent Škody Octavia ještě nemá po oficiální premiéře, už nyní si ale můžete představit, jak by vám slušel doma.
auto.cz

Blazer, nebo Jimmy? General Motors obnovuje vývoj teréňáku s rámovou konstrukcí a V8 pod kapotou

Ani úspěch modelů Wrangler nebo Bronco nedokázal odvrátit ukončení vývoje konkurenčního modelu od General Motors. Sázka na elektřinu však s politickou situací v USA nedopadla nejlépe a terénní model s rámovou konstrukcí je zpět na stole.
auto.cz

ID.Buzz z Koreje rozšiřuje nabídku verzí. Kia představila nové varianty modelu PV5

Čistě elektrické užitkové vozy byly dříve spíše pro smích, příchod modelů jako ID.Buzz nebo právě Kia PV5 však tento názor rychle otáčí. Zatímco ID.Buzz je dostupný ve dvou délkách, model PV5 přidává také variantu s vyšší střechou a brousí si zuby na přestavby či sklápěcí valník.
auto.cz

Vyvažovací hřídele u spalovacích motorů: Proč je tříválec mít nemusí a čtyřválec může?

Jednou z cest, jak spalovacímu motoru zajistit klidnější běh, je vybavit jej vyvažovacími hřídeli. Zatímco u některých agregátů je to milá pozornost uším řidiče, u jiných jde o nezbytnost.
auto.cz

Vyzkoušeli jsme nový Mercedes-Benz GLB 250+: Superelektro pro všechny? Skoro!

Když loni Mercedes uvedl na trh novou generaci modelu CLA, všichni žasli nad jeho technikou, ale uvítali by více místa uvnitř. Řešením je nové GLB.
auto.cz

Auta Martina Vaculíka: S Martinem Divišem o pojištění, létání i veteránech

Tento díl podcastu Auta Martina Vaculíka nevznikl ve studiu našeho vydavatelství, ale v prostorné rohové kanceláři v pražském sídle pojišťovny Kooperativa. Ředitel Martin Diviš, který v ní pracuje, je jedním z nejzajímavějších lidí v naší branži.
auto.cz

Tento motor dokáže z elektromobilu udělat hybrid. Může se objevit ve spoustě známých aut!

Z řad ortodoxních motoristů často slýcháme: „Kdyby tomu tak dali pořádný motor pod kapotu.“ Implementovat spalovací motor do auta vyvinutého výhradně pro čistě elektrické pohonné jednotky však není snadné. Společnost Horse Powertrain si to ale nemyslí a představuje inovativní all-in-one řešení.
auto.cz

Automobilové klenoty 2026: Golf v Hostivaři přivítá boží veterány

Měkoučký trávník hostivařského golfového resortu se poslední dubnový víkend promění v luxusní galerii pod širým nebem. Prestižní přehlídka Automobilové klenoty letos opět přiveze do metropole atmosféru světových soutěží elegance.
auto.cz

Jak se zbavit pískání brzd? Prostě je vyčistěte! Ale má to svá pravidla.

Čističe brzd mohou zlepšit brzdný výkon. S korozí si však neporadí, navíc na brzdách nemůžete čistit, co se vám zamane.
auto.cz

Tachografy povinně v dodávkách od července! Pozor na lhůty a pokuty

Od 1. července 2026 se povinnost instalace a správy digitálních tachografů rozšiřuje i na lehká užitková vozidla nad 2,5 tuny v mezinárodní dopravě. Pro tisíce provozovatelů dodávek to znamená nutnost zavést přesný systém stahování a archivace dat, který se dosud týkal jen kamionové dopravy.
auto.cz

Vzácnější než hypersporty! Renault rozzáří japonské ulice limitovanou sérií modelu Kangoo

Barevné užitkové vozy nejsou v Evropě zrovna běžným úkazem. V Japonsku se však malý užitkový model Kangoo těší oblibě a Renault zákazníkům pravidelně nabízí různé limitované edice. Pestré barvy také nebudou v nabídce poprvé.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.