Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Automobilové klenoty opět v Hostivaři

Veteráni zamíří předposlední červnovou sobotu do golfového klubu v Hostivaři. V rámci druhého ročníku se představí stovka historických strojů i legendární vozidla ze slavných filmů naší kinematografie.

Kombinace přírodního výstaviště, tvořeného prostředím golfového hřiště, a nablýskanou nádherou historických vozidel, se setkává s úspěchem po celém světě. Po kalifornském Pebble Beach, kde se právě na golfových trávnících koná jedna z nejprestižnějších světových výstav toho typu, se unikátní vozidla opět objeví i na golfovém pažitu v Praze – Hostivaři. Pořadatelé v těchto dnech finišují s přípravami druhého ročníku výstavy tak, aby formát výstavy i výběr exponátů nadchnul návštěvníky, kteří si opět z Hostivaře odnesou nezapomenutelné zážitky. Kapacita výstavy je nastavena na 100 vybraných exponátů. Ty jsou organizátorem výstavy pečlivě vybrány z došlých přihlášek. Vystavená vozidla budou hodnotit odborníci, novináři i široká veřejnost. V rámci výstavy se bude konat soutěž Concours d´Elegance, do níž budou nominovány exponáty, které splní nejpřísnější kritéria kvality. Vítězná vozidla získají ocenění ve vyhlášených kategoriích. Bude také vyhlášen celkový vítěz výstavy. Zakladatel a ředitel výstavy Ing. Jiří Martinka k výstavě poznamenal: „Jedná se o unikátní příležitost jak v České republice na jednom místě vidět opravdu mimořádné exponáty, mezi nimiž jsou i stroje, které představují světovou extra třídu a obstojí v jakékoli zahraniční konkurenci.“ Výstava se, stejně jako vloni, snaží nabídnout víc než jen přehlídku motorizované nádhery. Každý rok je proto spojená se specifickým tématem. Tím letošním jsou vozidla spojená se slavnými československými a českými filmy a seriály. Diváci si připomenou stroje, které hrály v pokladech naší kinematografie jako jsou například filmy Vrchní prchni, Dívka na koštěti, Saturnin, Šakalí léta a mnoho dalších. Většina strojů jsou autentické, tedy které opravdu v daném filmu hrály. Součástí výstavy bude i expozice vozidel ze slavného závodu 1000 mil československých, v jejímž rámci se přestaví vozy, které se zúčastnily některého z předválečných ročníků nebo získaly ocenění v novodobé historii tohoto závodu. Skutečnou senzací výstavy bude světová výstavní premiéra velmi vzácného vozu Lagonda V12 OHC z roku 1939, který byl vyroben na zkráceném podvozku a jehož motor má stejnou specifikaci jako závodní vozy pro závod 24 hodin v Le Mans v roce 1939. Konstrukce tohoto dvanáctiválce, u něhož se uvádí výkon 220 k, je označována jako vrcholné dílo W. O. Bentleye.

19.06.2019Autodealers

Informace odjinud

Lotus Eletre už v Evropě koupíte v plug-in hybridní variantě. Levný není, zajímavý ano

Dojezd přes 1200 kilometrů, z toho 350 čistě na elektřinu. Nabití baterie za 9 minut a k tomu skoro 1000 koní, to vše slibuje obrovské hyper-SUV od Lotusu.
auto.cz

Yugo plánuje návrat do Evropy. Slibuje nižší ceny než Dacia

Yugo, tradiční automobilová značka z bývalé Jugoslávie, plánuje návrat na evropské trhy. Za tímto účelem vyvíjí zcela nový malý vůz. Zaujmout má cenou, designem, ale i hospodárností.
auto.cz

Na platformu STLA One si ještě počkáme. Stellantis investuje miliardu eur do továrny ve Francii 

Revoluce nebude hned, ambiciózní plány s globální architekturou STLA One se v realitu promění až ke konci dekády. Novou techniku uvedou na trh tři modely Peugeotu v roce 2029. Mezitím investuje Stellantis přes miliardu eur do modernizace francouzské továrny.
auto.cz

Do plně autonomního auta by sedlo jen 13 % Evropanů. I tak ve Španělsku spouští Uber robotaxi

Evropané se sotva z poloviny cítí komfortně při řízení auta s aktivovaným systémem udržování v jízdním pruhu nebo adaptivním tempomatem, není tak divu, že studie ani pro důvěru v autonomní robotaxi nedopadla dobře. Některé státy však umělé inteligenci důvěřují a právě tam vidí příležitost společnosti jako je Uber nebo WeRide.
auto.cz

Vrchol Škodovky odhaluje svůj majestát. Peaq bude vypadat skvěle

Škoda dnes představila skici své nadcházející vlajkové lodi v podobě velkého čistě elektrického SUV Peaq. Implementuje designový směr Modern Solid.
auto.cz

Kalifornie chystá další bizarní nařízení. Chce zakázat pneumatiky s vysokým valivým odporem

Stát proslulý svou nadměrnou snahou o ochranu životního prostředí nyní tvrdí, že zákaz pneumatik s nadměrným valivým odporem pomůže řidičům kolektivně ušetřit až miliardu dolarů ročně.
auto.cz

BMW M2 dostalo pohon všech kol. Na požádání se ale umí stát zadokolkou

Oblíbené malé „eMko“ se dočkalo pohonu všech kol spolu s aktivním M diferenciálem, nového laku karoserie a také integrace nového procesu spalování s předkomůrkou, který pomůže splnit emisní normy Euro 7.
auto.cz

Yangwang a Denza v Česku. Vyzkoušeli jsme extrémní offroad i pohodlné MPV

BYD zatím v Česku prodává auta pod svou hlavní značkou a vlajkovou lodí je zatím elektromobil Sealion 7. Letos se u nás ale chystá pustit také do „prémie“ se značkou Denza. První kousek jsme vyzkoušeli na českých cestách a k tomu přidali unikátní Yangwang U8 na polygonu.
auto.cz

Daimler Stahlradwagen (1889): Dva vozy s ocelovými koly

Třetí silniční vozidlo Gottlieba Daimlera a Wilhelma Maybacha už nebylo dřevěným kostitřasem, natožpak motorizovaným kočárem. Vidlicový dvouválec se uplatnil hlavně ve Francii.
auto.cz

První elektrický Rolls-Royce prošel modernizací. Je rychlejší a ujede více

První elektromobil Rolls-Royce se vyhnul kontroverzím a přijel s tradičním designem a ověřenou technikou. Modernizovaná verze Series II proto nemění nic zásadního, získává ale ještě více výkonu i dojezdu.
auto.cz

Převodovky CVT mají pověst nespolehlivých strojů. Platí to i nadále? Co jim nejvíce ubližuje?

Převodovky CVT nebo také variátory se běžně používají u skútrů, najdete je však i u některých automobilů. Jejich delší přežití obecně záleží na dvou věcech. Tipnete si, kterých se to týká?
auto.cz

První model přebalí výrobce iPhonů jako Mitsubishi. Ten druhý jde po krku Tesle Model Y

Tchajwanský Foxtron uvádí svůj druhý model. Novinka jménem Cavira láká na moderní kokpit, bohatou technologickou výbavu a slibný dojezd přesahující 500 kilometrů, skrývá však rovnou několik tajemství.
auto.cz

Nová rodina Fiat Grizzly má dvě tváře. Do Evropy zavítají v polovině roku

Dvě karoserie, jedna technika. Fiat chystá model Grizzly jako praktičtější SUV a Grizzly Fastback jako stylovější variantu, přičemž uvedení pro Evropu, Střední východ a Afriku míří na druhou polovinu roku 2026.
auto.cz

TEST VW Golf Variant 2.0 TSI 4Motion R-Line – Bezpečný přístav

Modernizované osmé vydání německého bestselleru nižší střední třídy vyřešilo některé neduhy svého předchůdce a v dnešním automobilovém světě je tak po všech stránkách vysoce nadprůměrný, a to říkám s vědomím ceny testovaného kusu nad milionem korun. Nedělá nic vyloženě špatně a v lecčem, včetně spotřeby, je opravdu dobrý.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.