Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Kia získala certifikát Carbon Trustu

Kia EV6 získala od ekologické organizace Carbon Trust, zaměřující se na klimatické změny a udržitelnost, certifikát uhlíkové stopy a označení „Carbon Measured“. Kia se tak stala prvním držitelem uvedeného certifikátu mezi korejskými automobilkami.

Značka Kia prostřednictvím svého prvního vyhrazeného elektromobilu kladla velký důraz na snížení uhlíkové stopy v celém jeho životním cyklu od získávání surovin a dílů až po montáž, distribuci, používání a recyklaci vozů, a navíc na mobilitu s nulovými emisemi.

Společnost Carbon Trust je nezávislým odborným partnerem předních organizací po celém světě. Poskytuje společnostem poradenství ohledně jejich možností v udržitelném, nízkouhlíkovém světě a měří a certifikuje ekologickou stopu organizací, dodavatelských řetězců a výrobků.

Ekologická stopa modelu Kia EV6 byla stanovena na základě mezinárodně uznávané normy PAS 2050. Smysluplné hodnocení výrobků provedené organizací Carbon Trust zahrnuje emise od těžby surovin až do konce životnosti výrobku a měří se v ekvivalentech CO2 (CO2e). Pečeť Carbon Trust „CO2 Measured“ potvrzuje přesnost těchto měření a poskytuje zákazníkům nezávisle ověřené informace o emisích CO2 spojených s jejich nákupem.

Kia se ve své dlouhodobé strategii „Plán S“ zaměřila na elektrifikaci a položila základy pro kompletní nabídku svých budoucích elektrifikovaných produktů. EV6 je prvním z jedenácti nových modelů s akumulátorovým pohonem, které značka představí do roku 2026.

Jedná se o první vůz Kia postavený na revoluční modulární platformě Kia E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Jeho kombinovaný dojezd až 528 kilometrů je jedním z nejdelších na trhu elektromobilů a díky ultrarychlé 800voltové nabíjecí technologii jej lze u dostatečně výkonné dobíjecí stanice dobít z 10 na 80 % za pouhých 18 minut. Interiér EV6 je navíc mimořádně prostorný. Zároveň je zde patrný komplexní přístup k životnímu prostředí – od potahů sedadel z veganské kůže (v závislosti na výbavě), rohoží až po látky a koberce z recyklovaného plastu, jehož množství odpovídá více než 100 půllitrovým PET lahvím.

Společnost Kia prosazuje svou strategii udržitelnosti ve všech oblastech. V roce 2019 například společnost získala certifikaci podle ISO 50001 za používaný systém hospodaření s energiemi (Energy Management System) a nedávno požádala o členství v klimatické iniciativě RE100[i], jejímž cílem je dosáhnout 100 % dodávek energie z obnovitelných zdrojů.

13.08.2021Autodealers

Informace odjinud

Suzuki Vision Gran Turismo je sporťák s motorem z Hayabusy, 3 elektromotory a pohonem všech kol

Suzuki představilo koncept pro závodní hru GranTurismo. Chlubí se pohonem všech kol, motorem z motorky Hayabusa a třemi elektromotory. V přípravě je okruhová verze.
auto.cz

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Podívejte se na fotografický průřez historií Velké ceny Monaka formule 1.
auto.cz

Jaromír Jágr se přesvědčil, že je Kia EV6 bezpečné auto. A řekl, jak to celé bylo

Elektromobil, ve kterém boural slavný kladenský hokejista, si z Euro NCAP odvezl plný počet hvězd.
auto.cz

První setkání s BMW i7: Interiér je luxusní, ale co kontroverzní exteriér?

České zastoupení automobilky BMW dnes kousek za Prahou poprvé prezentovalo novou elektrickou limuzínu i7, kterou si s konkurencí rozhodně nespletete.
auto.cz

WRC Generations: Nová hra s licencí WRC vyjde na podzim. Má být nejlepší!

Studio Kylotonn se alespoň dle svých slov loučí se závodní sérií WRC ve velkém. Zda půjde opravdu o nejlepší rallye hru za poslední roky, se dozvíme 13. října 2022, kdy bude zahájen prodej WRC Generations.
auto.cz

BMW se zviklat konkurencí nenechá. Návrat do F1 není v plánu

Je to již 13 let od doby, kdy bavorská automobilka naposledy aktivně vystupovala ve formuli 1. Roky budou dále přibývat, BMW se totiž na návrat nechystá. 
auto.cz

Nový Singer 911 Big Sur je další nádherný restomod z Kalifornie

Věhlasný úpravce tradičních vozů Porsche se pochlubil novým kouskem, který opět vypadá naprosto fantasticky.
auto.cz

Maserati MC20 přijíždí oficiálně v otevřené verzi Cielo

Téměř dva roky po představení kupé přijíždí model MC20 také v otevřené verzi Cielo.
auto.cz

Sunbeam Tiger (1964–1967): Evropský roadster s motorem Ford V8

Roadster Sunbeam Tiger měl karoserii a podvozek modelu Alpine, do kterého byl namontován americký motor Ford V8. V první sérii Mark I měl objem 4,26 litru a výkon 166 koní. Mark II s objemem 4,74 litru dosahoval rychlost až 200 km/h.
auto.cz

Plastové pružiny slibují nižší váhu a větší odolnost, zkoušky vychází skvěle

Německý dodavatel dílů vyvinul plastové pružiny. Na jejich vývoji spolupracuje s několika výrobci a výsledky testů jsou slibné. Dokonce už má na nový typ pružin první objednávku.
auto.cz

Ford testuje systém automatického zpomalení aut ve vymezených zónách

Automobilka Ford testuje systém virtuálních zón s nastaveným rychlostním limitem, které by mohlo auto rozpoznat a samo při vjezdu do nich odpovídajícím způsobem upravit svoji rychlost.
auto.cz

Nepřehlédnutelný Hyundai Staria je v Česku! První svezení ukazuje, že Multivan má problém

Futuristické MPV Hyundai Staria po měsících čekání dorazilo na český trh. V rámci prezentace jsme jej důkladně prolezli a absolvovali první svezení.
auto.cz

SCG 008 je terénní závoďák za 2,3 milionu, který si musíte postavit sami

Společnost Scuderia Cameron Glickenhaus představila finální podobu terénního závoďáku, který původně vznikl jako aprílový žert. Stojí 2,3 milionu a postavit si ho musíte sami.
auto.cz

VW Touareg slaví 20 let na trhu, zákazníkům nabídne speciální edici

Vlajkové SUV automobilky Volkswagen by se mělo již v polovině příštího měsíce objevit ve speciální výbavě Edition 20, oslavující 20 let na trhu.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.