Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Šéf VW Diess se potkal s Havlíčkem v Praze

Herbert Diess, šéf představenstva koncernu Volkswagen, se v Praze setkal s českým místopředsedou vlády, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Co bylo na pořadu jednání?

Jednání se zúčastnili také Thomas Schmall, člen představenstva koncernu Volkswagen za oblast techniky a předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Thomas Schäfer.

V rámci setkání byla podepsána dohoda o společném záměru výstavby několika tisíc dobíjecích bodů pro elektromobily na hlavních silničních tazích a nádražích v České republice do roku 2025.

V rámci návštěvy se Herbert Diess setkal k důležitým tématům s Jaroslavem Povšíkem, předsedou Podnikové rady Odborů KOVO a místopředsedou Dozorčí rady ŠKODA AUTO.

Hlavním tématem jednání bylo dosažení shody ohledně dalších kroků tak, aby Česká republika z procesu transformace automobilového průmyslu vyšla posílena. Jednání se týkala celého produkčního řetězce elektromobilů. Koncern Volkswagen plánuje vybudovat v Evropě do konce desetiletí šest gigatováren o celkové kapacitě 240 gigawatthodin, které mají pokrýt rostoucí poptávku po bateriových článcích a zajistit odpovídající dodávky.

Jedna z těchto továren na výrobu bateriových článků má být vybudována ve střední nebo východní Evropě, rozhodnutí o její přesné lokalizaci bylo avizováno na první polovinu roku 2022.

13.10.2021Autodealers

Informace odjinud

Auta Martina Vaculíka: Se Zdeňkem Vršeckým o legendárním 1.9 TDI, zetorech a tatrách

Automechanika Zdeňka Vršeckého jste v minulém díle poznali jako experta na trabanty a jistě vás zaujal. On však takto dopodrobna rozumí mnohem širšímu spektru automobilové techniky. Dnes bude řeč o legendárních motorech 1.9 TDI, zetorech unifikované řady 1 a krátce i o vojenské Tatře 815.
auto.cz

Žvýkačky do každého auta! Prokazatelně zlepšují soustředění

Žvýkání za volantem funguje jako nečekaně účinný spínač pozornosti, pomáhá předcházet únavě i zbytečným řidičským chybám. Co o této nenápadné drobnosti v přihrádce říká věda?
auto.cz

Ničí elektromobily a SUV silnice? Větší vliv má něco jiného

Vyšší zatížení nápravy výrazně zvedá opotřebení silnice, přesto je to počasí, které má na stav silnic výraznější vliv než elektromobily i těžká nákladní vozidla.
auto.cz

Čtvrtina lidí nepoužívá adaptivní tempomat, i když ho mají, odhalil výzkum. Jak jste na tom vy?

Mít v autě výbavu a nepoužívat ji se může zdát zvláštní, ovšem je to poměrně častá situace, přinejmenším pro britské motoristy. Řada jich vypíná i užitečné systémy.
auto.cz

Američané mají z moderních funkcí aut nejradši tu, která mě vytáčí doběla

Některé moderní funkce aut se snaží přinést komfort a usnadnit lidem řízení, výsledek ale může v řadě situací být přesně opačný. Jednu takovou funkci zvolili Američané nejlepší v nedávném průzkumu trhu.
auto.cz

Smíte překročit rychlost u předjíždění? A co když předjížděný šlápne na plyn?

Mezi českými motoristy dodnes přežívá nebezpečná pověra: když předjíždím, mohu na pár sekund překročit maximální povolenou rychlost, abych manévr co nejrychleji dokončil. Pojďme si říct, jak je to doopravdy.
auto.cz

V Česku je na prodej unikátní luxusní SUV. Jako jediný sériový osobák má motor V12 TDI

Velká SUV s dieselem bývala normální, tohle ale normální nebylo ani ve své době. Audi vzalo techniku na úplný limit a výsledkem je motor, který v sériovém osobním autě dodnes nemá obdoby.
auto.cz

Tukan je tu. Brazilský Volkswagen představil pick-up s evropskou technikou

První pick-up a zároveň první auto s listovými pery stojící na platformě MQB vznikl v Brazílii a tamtéž se bude vyrábět. Pod kapotou bude mít místní i evropskou techniku.
auto.cz

Jak si poradit s turisty? Italové regulují vjezd dle RZ na liché a sudé dny

Vyrazit na italské pobřeží Amalfi autem bez znalosti místních pravidel se může prodražit. Úzká silnice SS163 propojuje městečka Vietri sul Mare a Positano a v turistické sezóně čelí takovému náporu, že na ní úřady musely zavést nekompromisní systém targhe alterne. Ten vpouští osobní auta do provozu striktně podle koncového čísla registrační značky.
auto.cz

Martin Vaculík a Volkswagen Grand California 600: Když nevíte, kam sáhnout

O velké Grand Californii 600 postavené na základě modelu Crafter jsem už točil i psal. Sofistikovaná technika originální obytné verze svádí k představě, že ovládání všech funkcí je zcela nenáročné. Že stačí otevřít kohoutek a voda poteče, že stačí stisknout tlačítko a bude i teplá. Pokud nevíte, kam sáhnout, a jste trochu zmatkář, pravý opak může být pravdou.
auto.cz

Černo-zlatý Royal Enfield vznikl podle unikátního customu. Vyrobili jen 100 kusů

Výstavní custom se tentokrát nestal jen demonstrací schopností známého úpravce. Royal Enfield jeho nejvýraznější prvky přenesl na silnici a vznikla jedna z nejexkluzivnějších verzí shotgunu.
auto.cz

Podaří se doma pódium? Martin Doubek míří do Mostu ve formě

Dvojnásobný mistr NASCAR Euro Series Martin Doubek si věří na špičkový výsledek na domácím okruhu. Závodit se bude už tento víkend.
auto.cz

Suzuki ukázalo malý elektromobil pro Evropu. Hranatý prcek má být velmi levný

Třída nejmenších a nejlevnějších elektromobilů je dnes výsadou čínských automobilek, své k tomu ale chtějí říct i Japonci. S výrobou minivozů třídy Kei mají dekády zkušeností a jejich elektrické verze se budou dostávat i na světové trhy. Dalším takovým je nové Suzuki eSky, které se právě představilo v produkční verzi.
auto.cz

Chystaný Volkswagen Amarok bude mít čínské kosti a šokující zrychlení

Volkswagen pro novou generaci pick-upu Amarok s největší pravděpodobností využije čínský Maxus Interstellar X. V Evropě se ho však nedočkáme.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.