Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Audi eTwin Cup 2021 s českými finalisty

Mistrovství světa servisních služeb Audi eTwin Cup 2021 mělo ve finále zástupce z České republiky. Tým autorizovaného partnera Porsche Plzeň se probojoval do užšího výběru, kde se světovou špičkou soutěžil ve vědomostních a dovednostních úkolech. Klání probíhala výhradně on-line.

Audi Twin Cup, letos reflektuje nástup elektromobility a digitalizace s upraveným názvem eTwin Cup. Mezinárodní soutěž servisních týmů autorizovaných partnerů pořádá Audi již 26 let, přičemž letošní ročník tradičně ozdobila česká stopa.

„Jsem upřímně rád, že ve světovém finále máme zástupce Audi z České republiky. Tým profesionálů z Porsche Plzeň se ukázal v národním kole jako nejlepší a tím dokázal postoupit do finále mistrovství světa, což už je jisté ocenění a zaslouží gratulaci,“ komentoval úspěch českého týmu Roman Ludvík, koordinátor servisních služeb Audi, Porsche Česká republika.

Celosvětovou soutěž každoročně vyhlašuje mateřská továrna Audi AG. Účastní se jí týmy autorizovaných partnerů Audi, kteří mezi sebou měří síly v oblasti servisu (servisní pracovníci s kontaktem se zákazníky) a techniky (technický servisní personál z dílenského prostředí). Po lokálních kolech, kde týmy zodpovídají po 40 otázkách za každou disciplínu, se vítěz z každého státu probojuje do světového finále. Letos se to podařilo šestičlennému týmu Porsche Plzeň v tomto obsazení:

· Servis: Hynek Jakl, Miroslav Janota, Vladimír Moláček

· Technika: Roman Bažant, Jiří Čechura, Martin Pohanka

„Finálové kolo, letos pořádané on-line formou, se skládalo ze dvou částí: teoretické i praktické. Šampioni z Porsche Plzeň si museli například poradit v situaci, kdy zákazníka postihl defekt pneumatiky a volá o pomoc. Porota v Ingolstadtu pak pomocí kamer sledovala, jak si pracovníci počínají při opravě vozu, jestli mají vše zajištěné, dle předepsaných postupů, jak provádí případnou diagnostiku a jak celý problém vlastně vyřešili.

V teoretickém bloku pak pracovníci v limitovaném časovém slotu odpovídali na kvízové otázky a nechyběla ani rozšířená realita,“ přibližuje Roman Ludvík průběh letošního finálového kola, konaném v reprezentačních prostorách importu Porsche Česká republika. „Není to však jen samotná soutěž o prestiž a hodnotné ceny, co účastníky motivuje. Velkým bonusem je informační přísun a zdokonalení v oboru, které sebou účast v soutěži nese,“ vysvětluje Roman Ludvík další rozměr akce.

22.10.2021Autodealers

Informace odjinud

Německý FlexCamp má být celoroční karavan pro offroady s působivými vlastnostmi

S rostoucí popularitou cestování po vlastní ose přicházejí i stále zajímavěji řešené obytné vozy a karavany, včetně těch terénních.
auto.cz

Mercedes Vision EQXX: Studie nezvykle aerodynamického elektromobilu láká na dojezd přes 1000 km

Mercedes-Benz představuje koncept elektromobilu budoucnosti. Zajímavý je především způsobem, jakým přistupuje k dojezdu.
auto.cz

Podívejte se, jak startují Tatry 138 a 148 po dlouhých letech stání

Dlouhé stání žádnému motorovému vozidlu nesvědčí, různé automobily se s ním však vyrovnávají rozdílně. A některé svou houževnatostí vyloženě překvapí.
auto.cz

10 nejočekávanějších novinek roku 2022. Na jaká chystaná auta se těšit?

Ostré kombi od BMW M, první SUV Ferrari, Mazda s dnes netradičním pohonem nebo pick-up od Tesly, i to jsou nová auta, na která se v roce 2022 těšit.
auto.cz

Rallye Dakar: Loprais stále pátý, Michek si polepšil

Nejlepší český výsledek na 44. ročníku Rallye Dakar zatím patří Aleši Lopraisovi, který je s kamionem Praga na pátém místě průběžného pořadí. Ve druhé etapě se dařilo také motocyklistovi Martinu Michkovi, který si polepšil o dvacet příček na 23. pozici.  
auto.cz

Martin Vaculík na téma zimní nafty: Od kdy ji tankujeme? A jak funguje po smíchání s tou letní?

Technický expert Světa motorů se po roce opět vrací k tématu zimní nafty. Co byste o ní měli na začátku sezony vědět?
auto.cz

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 275.000 automobilů, víc než předloni

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 275.000 automobilů. Bylo to o 36.250 vozů, tedy o 15 procent, více než předloni. Letos očekává další růst výroby. Sdělil to dnes mluvčí závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Petr Michník.
auto.cz

Nová Kia Sportage odhaluje české ceny. Dáte za ni 600.000 tisíc, i přes 1,2 milionu Kč

Sportage v nové generaci vsadila na různorodou paletu motorů. Díky tomu za ni můžete dát 600.000 korun, nebo klidně i dvojnásobek.
auto.cz

Fiat Multipla se prodával také jako elektromobil, ale nikoliv v Evropě

Fiat Multipla je mnohými považován za jedno z nejošklivějších aut na světě, přesto nabízel několik zajímavostí, kvůli kterým ho mnozí dokázali vzít na milost.
auto.cz

Smart Forfour končí. Avizuje to příchod nové éry

Sourozenec Renaultu Twingo naposledy nabízený výhradně jako elektromobil končí. Místo něj dorazí zcela jiné auto jiné koncepce i designu.
auto.cz

Mercedes-Benz Citan Van 112 CDI Pro – Lepší, ale…

Kooperace značek Mercedes a Renault na malé dodávce oslaví letos desetileté výročí. Trojcípá hvězda si k jubileu nadělila její druhou generaci.
auto.cz

Rallye Dakar 2022: Průběžné výsledky

V sobotu 3. ledna odstartoval již 44. ročník Rallye Dakar, která se již potřetí odehraje na území Saudské Arábie. Pojďme se společně podívat na výsledky českých posádek v jednotlivých etapách i celkové pořadí.
auto.cz

Formule E možná vymění baterky za vodík, ve hře je i jeho spalování

Přechod na vodík by mohl přijít s přechodem na předpisy Gen4, je to však otázka zhruba pěti let.
auto.cz

BMW M opět poodhaluje M3 Touring, představí ho již letos

Divize BMW M využila maskovaný ostrý kombík ke stylovému přivítání nového roku
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.