Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Audi eTwin Cup 2021 s českými finalisty

Mistrovství světa servisních služeb Audi eTwin Cup 2021 mělo ve finále zástupce z České republiky. Tým autorizovaného partnera Porsche Plzeň se probojoval do užšího výběru, kde se světovou špičkou soutěžil ve vědomostních a dovednostních úkolech. Klání probíhala výhradně on-line.

Audi Twin Cup, letos reflektuje nástup elektromobility a digitalizace s upraveným názvem eTwin Cup. Mezinárodní soutěž servisních týmů autorizovaných partnerů pořádá Audi již 26 let, přičemž letošní ročník tradičně ozdobila česká stopa.

„Jsem upřímně rád, že ve světovém finále máme zástupce Audi z České republiky. Tým profesionálů z Porsche Plzeň se ukázal v národním kole jako nejlepší a tím dokázal postoupit do finále mistrovství světa, což už je jisté ocenění a zaslouží gratulaci,“ komentoval úspěch českého týmu Roman Ludvík, koordinátor servisních služeb Audi, Porsche Česká republika.

Celosvětovou soutěž každoročně vyhlašuje mateřská továrna Audi AG. Účastní se jí týmy autorizovaných partnerů Audi, kteří mezi sebou měří síly v oblasti servisu (servisní pracovníci s kontaktem se zákazníky) a techniky (technický servisní personál z dílenského prostředí). Po lokálních kolech, kde týmy zodpovídají po 40 otázkách za každou disciplínu, se vítěz z každého státu probojuje do světového finále. Letos se to podařilo šestičlennému týmu Porsche Plzeň v tomto obsazení:

· Servis: Hynek Jakl, Miroslav Janota, Vladimír Moláček

· Technika: Roman Bažant, Jiří Čechura, Martin Pohanka

„Finálové kolo, letos pořádané on-line formou, se skládalo ze dvou částí: teoretické i praktické. Šampioni z Porsche Plzeň si museli například poradit v situaci, kdy zákazníka postihl defekt pneumatiky a volá o pomoc. Porota v Ingolstadtu pak pomocí kamer sledovala, jak si pracovníci počínají při opravě vozu, jestli mají vše zajištěné, dle předepsaných postupů, jak provádí případnou diagnostiku a jak celý problém vlastně vyřešili.

V teoretickém bloku pak pracovníci v limitovaném časovém slotu odpovídali na kvízové otázky a nechyběla ani rozšířená realita,“ přibližuje Roman Ludvík průběh letošního finálového kola, konaném v reprezentačních prostorách importu Porsche Česká republika. „Není to však jen samotná soutěž o prestiž a hodnotné ceny, co účastníky motivuje. Velkým bonusem je informační přísun a zdokonalení v oboru, které sebou účast v soutěži nese,“ vysvětluje Roman Ludvík další rozměr akce.

22.10.2021Autodealers

Informace odjinud

Brabus 600, aneb když Maybach nestačí. Dvojnásobná cena a 97 koní navíc

Pokud pro vás není Mercedes-Maybach třídy S dostatečně rychlý, luxusní a exkluzivní, Brabus má pro vás řešení. Představivosti se mnoho mezí neklade, ale nesmíte mít hluboko do kapsy.
auto.cz

Gangy kradou osmiválcové Dodge, před koncem výroby je shání na Blízkém východě a v Africe

Rychle před ukončením výroby využívají zloději dostupnost osmiválcových aut. Celé gangy kradou vystavené kusy na objednávku tisíce kilometrů vzdálených odběratelů.
auto.cz

Rallye Nový Zéland v cíli: Rovanperä vyhrál a je nejmladším mistrem světa

Finský jezdec Kalle Rovanperä (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Rallye Nový Zéland, která byla jedenáctým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Stal se poprvé mistrem světa a ve věku 22 let a jeden den je nejmladším v historii. Překonal sedmadvacet let starý rekord legendárního Skota Colina McRaeho.
auto.cz

Motocyklová VC Thajska 2022: V MotoGP na osychající dráze porazil Oliveira Millera

Nejsilnější kubatura se v thajském Buriramu stala na vodě kořistí Miguela Oliveiry. Bláznivý a krátký závod Moto2 vyhrál Tony Arbolino před Filipem Salačem. V Moto3 posílil Dennis Foggia své šance na titul.
auto.cz

Manhart vyladil Nissan Patrol Nismo, teď nabídne až 650 koní

Mohutný offroad s osmiválcem dostal přeplňování kompresorem, kromě výkonu ale nabídne i tradiční okázalost.
auto.cz

Rallye Pačejov po 1. dnu: Šampion Kopecký vede, ale Mareš je hodně blízko

Devítinásobný mistr republiky Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 evo) zatím vede po prvním dnu Invelt Rally Pačejov, která je sedmým podnikem SONAX mistrovství republiky v automobilových soutěžích. 
auto.cz

Alpine láká na premiéru okruhově zaměřené A110 R

Úspěšná Alpine A110 se dočká okruhově zaměřené verze R, která se představí již začátkem příštího týdne. Informací máme zatím pomálu, ale náznaky automobilky slibují skutečnou specialitu.
auto.cz

Pole position na osychající trati získal v Singapuru Leclerc. Verstappen až osmý

Pole position na Velkou cenu Singapuru 2022 získal Charles Leclerc, který do závodu odstartuje před Pérezem a Hamiltonem.
auto.cz

Multivan T7 se v tichosti pochlubil spacím paketem. Víme, kdy dorazí do Česka

Poslední generace populárního Volkswagenu Multivan, někdy označovaná jako T7, se během veletrhu IAA konečně pochlubila praktickým spacím paketem.
auto.cz

Kvalifikace motocyklové VC Thajska 2022: V MotoGP zlomil rekord Marco Bezzecchi

Nejrychlejší časy vybojovali při jednostopé Grand Prix Thajska v jednotlivých kubaturách Marco Bezzecchi (MotoGP), domácí Somkiat Chantra (Moto2) a Dennis Foggia (Moto3).
auto.cz

Toyota bZ4X: Poprvé čistě elektricky

Model k názvem bZ4X je vůbec prvním z řady nových toyot s označením BZ = Beyond Zero aneb Za nulovou hranicí emisí. Nabízí výrazný design, velký vnitřní prostor a schopnosti pravověrného SUV. Stojí 1,3 milionu.
auto.cz

Nově odhalený futuristický prototyp solárního elektromobilu má dojezd 1000 mil

Aerodynamický elektromobil poháněný slunečními paprsky zkušebně existuje. Vývojové postupy naznačují možnosti sériové výroby už příští rok.
auto.cz

Rallye Nový Zéland po 2. dnu: Rovanperä je první a míří za titulem

Finský jezdec Kalle Rovanperä (Toyota Yaris Rally1) vede po druhém dnu Rallye Nový Zéland, který je jedenáctým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jeho největší soupeř Estonec Ott Tänak (Hyundia i20 N Rally1) je aktuálně třetí. Za této konstelace by se stal Rovanperä světovým šampionem.
auto.cz

Ferrari SP51 je unikátní model, který pravděpodobně nikdy nepotkáte

Ferrari SP51 je postavené na základech modelu 812 GTS a bylo vyrobeno pro váženého zákazníka z Taiwanu.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.