Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Audi eTwin Cup 2021 s českými finalisty

Mistrovství světa servisních služeb Audi eTwin Cup 2021 mělo ve finále zástupce z České republiky. Tým autorizovaného partnera Porsche Plzeň se probojoval do užšího výběru, kde se světovou špičkou soutěžil ve vědomostních a dovednostních úkolech. Klání probíhala výhradně on-line.

Audi Twin Cup, letos reflektuje nástup elektromobility a digitalizace s upraveným názvem eTwin Cup. Mezinárodní soutěž servisních týmů autorizovaných partnerů pořádá Audi již 26 let, přičemž letošní ročník tradičně ozdobila česká stopa.

„Jsem upřímně rád, že ve světovém finále máme zástupce Audi z České republiky. Tým profesionálů z Porsche Plzeň se ukázal v národním kole jako nejlepší a tím dokázal postoupit do finále mistrovství světa, což už je jisté ocenění a zaslouží gratulaci,“ komentoval úspěch českého týmu Roman Ludvík, koordinátor servisních služeb Audi, Porsche Česká republika.

Celosvětovou soutěž každoročně vyhlašuje mateřská továrna Audi AG. Účastní se jí týmy autorizovaných partnerů Audi, kteří mezi sebou měří síly v oblasti servisu (servisní pracovníci s kontaktem se zákazníky) a techniky (technický servisní personál z dílenského prostředí). Po lokálních kolech, kde týmy zodpovídají po 40 otázkách za každou disciplínu, se vítěz z každého státu probojuje do světového finále. Letos se to podařilo šestičlennému týmu Porsche Plzeň v tomto obsazení:

· Servis: Hynek Jakl, Miroslav Janota, Vladimír Moláček

· Technika: Roman Bažant, Jiří Čechura, Martin Pohanka

„Finálové kolo, letos pořádané on-line formou, se skládalo ze dvou částí: teoretické i praktické. Šampioni z Porsche Plzeň si museli například poradit v situaci, kdy zákazníka postihl defekt pneumatiky a volá o pomoc. Porota v Ingolstadtu pak pomocí kamer sledovala, jak si pracovníci počínají při opravě vozu, jestli mají vše zajištěné, dle předepsaných postupů, jak provádí případnou diagnostiku a jak celý problém vlastně vyřešili.

V teoretickém bloku pak pracovníci v limitovaném časovém slotu odpovídali na kvízové otázky a nechyběla ani rozšířená realita,“ přibližuje Roman Ludvík průběh letošního finálového kola, konaném v reprezentačních prostorách importu Porsche Česká republika. „Není to však jen samotná soutěž o prestiž a hodnotné ceny, co účastníky motivuje. Velkým bonusem je informační přísun a zdokonalení v oboru, které sebou účast v soutěži nese,“ vysvětluje Roman Ludvík další rozměr akce.

22.10.2021Autodealers

Informace odjinud

Suzuki Vision Gran Turismo je sporťák s motorem z Hayabusy, 3 elektromotory a pohonem všech kol

Suzuki představilo koncept pro závodní hru GranTurismo. Chlubí se pohonem všech kol, motorem z motorky Hayabusa a třemi elektromotory. V přípravě je okruhová verze.
auto.cz

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Podívejte se na fotografický průřez historií Velké ceny Monaka formule 1.
auto.cz

Jaromír Jágr se přesvědčil, že je Kia EV6 bezpečné auto. A řekl, jak to celé bylo

Elektromobil, ve kterém boural slavný kladenský hokejista, si z Euro NCAP odvezl plný počet hvězd.
auto.cz

První setkání s BMW i7: Interiér je luxusní, ale co kontroverzní exteriér?

České zastoupení automobilky BMW dnes kousek za Prahou poprvé prezentovalo novou elektrickou limuzínu i7, kterou si s konkurencí rozhodně nespletete.
auto.cz

WRC Generations: Nová hra s licencí WRC vyjde na podzim. Má být nejlepší!

Studio Kylotonn se alespoň dle svých slov loučí se závodní sérií WRC ve velkém. Zda půjde opravdu o nejlepší rallye hru za poslední roky, se dozvíme 13. října 2022, kdy bude zahájen prodej WRC Generations.
auto.cz

BMW se zviklat konkurencí nenechá. Návrat do F1 není v plánu

Je to již 13 let od doby, kdy bavorská automobilka naposledy aktivně vystupovala ve formuli 1. Roky budou dále přibývat, BMW se totiž na návrat nechystá. 
auto.cz

Nový Singer 911 Big Sur je další nádherný restomod z Kalifornie

Věhlasný úpravce tradičních vozů Porsche se pochlubil novým kouskem, který opět vypadá naprosto fantasticky.
auto.cz

Maserati MC20 přijíždí oficiálně v otevřené verzi Cielo

Téměř dva roky po představení kupé přijíždí model MC20 také v otevřené verzi Cielo.
auto.cz

Sunbeam Tiger (1964–1967): Evropský roadster s motorem Ford V8

Roadster Sunbeam Tiger měl karoserii a podvozek modelu Alpine, do kterého byl namontován americký motor Ford V8. V první sérii Mark I měl objem 4,26 litru a výkon 166 koní. Mark II s objemem 4,74 litru dosahoval rychlost až 200 km/h.
auto.cz

Plastové pružiny slibují nižší váhu a větší odolnost, zkoušky vychází skvěle

Německý dodavatel dílů vyvinul plastové pružiny. Na jejich vývoji spolupracuje s několika výrobci a výsledky testů jsou slibné. Dokonce už má na nový typ pružin první objednávku.
auto.cz

Ford testuje systém automatického zpomalení aut ve vymezených zónách

Automobilka Ford testuje systém virtuálních zón s nastaveným rychlostním limitem, které by mohlo auto rozpoznat a samo při vjezdu do nich odpovídajícím způsobem upravit svoji rychlost.
auto.cz

Nepřehlédnutelný Hyundai Staria je v Česku! První svezení ukazuje, že Multivan má problém

Futuristické MPV Hyundai Staria po měsících čekání dorazilo na český trh. V rámci prezentace jsme jej důkladně prolezli a absolvovali první svezení.
auto.cz

SCG 008 je terénní závoďák za 2,3 milionu, který si musíte postavit sami

Společnost Scuderia Cameron Glickenhaus představila finální podobu terénního závoďáku, který původně vznikl jako aprílový žert. Stojí 2,3 milionu a postavit si ho musíte sami.
auto.cz

VW Touareg slaví 20 let na trhu, zákazníkům nabídne speciální edici

Vlajkové SUV automobilky Volkswagen by se mělo již v polovině příštího měsíce objevit ve speciální výbavě Edition 20, oslavující 20 let na trhu.
auto.cz

Aktuality členů

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.