Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Audi eTwin Cup 2021 s českými finalisty

Mistrovství světa servisních služeb Audi eTwin Cup 2021 mělo ve finále zástupce z České republiky. Tým autorizovaného partnera Porsche Plzeň se probojoval do užšího výběru, kde se světovou špičkou soutěžil ve vědomostních a dovednostních úkolech. Klání probíhala výhradně on-line.

Audi Twin Cup, letos reflektuje nástup elektromobility a digitalizace s upraveným názvem eTwin Cup. Mezinárodní soutěž servisních týmů autorizovaných partnerů pořádá Audi již 26 let, přičemž letošní ročník tradičně ozdobila česká stopa.

„Jsem upřímně rád, že ve světovém finále máme zástupce Audi z České republiky. Tým profesionálů z Porsche Plzeň se ukázal v národním kole jako nejlepší a tím dokázal postoupit do finále mistrovství světa, což už je jisté ocenění a zaslouží gratulaci,“ komentoval úspěch českého týmu Roman Ludvík, koordinátor servisních služeb Audi, Porsche Česká republika.

Celosvětovou soutěž každoročně vyhlašuje mateřská továrna Audi AG. Účastní se jí týmy autorizovaných partnerů Audi, kteří mezi sebou měří síly v oblasti servisu (servisní pracovníci s kontaktem se zákazníky) a techniky (technický servisní personál z dílenského prostředí). Po lokálních kolech, kde týmy zodpovídají po 40 otázkách za každou disciplínu, se vítěz z každého státu probojuje do světového finále. Letos se to podařilo šestičlennému týmu Porsche Plzeň v tomto obsazení:

· Servis: Hynek Jakl, Miroslav Janota, Vladimír Moláček

· Technika: Roman Bažant, Jiří Čechura, Martin Pohanka

„Finálové kolo, letos pořádané on-line formou, se skládalo ze dvou částí: teoretické i praktické. Šampioni z Porsche Plzeň si museli například poradit v situaci, kdy zákazníka postihl defekt pneumatiky a volá o pomoc. Porota v Ingolstadtu pak pomocí kamer sledovala, jak si pracovníci počínají při opravě vozu, jestli mají vše zajištěné, dle předepsaných postupů, jak provádí případnou diagnostiku a jak celý problém vlastně vyřešili.

V teoretickém bloku pak pracovníci v limitovaném časovém slotu odpovídali na kvízové otázky a nechyběla ani rozšířená realita,“ přibližuje Roman Ludvík průběh letošního finálového kola, konaném v reprezentačních prostorách importu Porsche Česká republika. „Není to však jen samotná soutěž o prestiž a hodnotné ceny, co účastníky motivuje. Velkým bonusem je informační přísun a zdokonalení v oboru, které sebou účast v soutěži nese,“ vysvětluje Roman Ludvík další rozměr akce.

22.10.2021Autodealers

Informace odjinud

Sony se chystá z Gran Turisma udělat televizní seriál

V rámci finanční prezentace zástupci Sony údajně potvrdili přípravu televizního seriálu vycházejícího z úspěšné herní závodní série Gran Turismo.
auto.cz

Mezinárodní řidičský průkaz: Kde ho vyžadují? Jaké typy existují? A jak ho získat?

Pokud se chystáte řídit mimo území Evropy, budete kromě klasického řidičáku nejspíš potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz. Víte ale, jaké typy existují, kde je vyžadují a jak ho získat?
auto.cz

Stávají se 3 výfuky standardem? Příkladů přibývá!

Jeden až dva výfuky jsou překonány, trh zná stále více modelů se třemi koncovkami. Rozmnožení postihlo evropské i asijské automobilky.
auto.cz

Musím mít cíl, za kterým jít. Tak se rodí motivace, říká Bottas

Chci být pilotem formule 1, vykřikoval před čtvrt stoletím snad na každého v rodné obci Nastola tehdy šestiletý Fin Valtteri Bottas. Že uspěje, nevěřil nikdo.
auto.cz

Chcete ještě pohodlnější Bentley? Volte novou verzi Azure

Pro ty, kterým by snad vozy Bentley připadaly málo komfortní, značka připravila řešení. Verze Azure se zaměřuje na pohodlí na dlouhých cestách a je dostupná pro všechny modely.
auto.cz

Vybrali jsme stylové roadstery, které jsou dobrou investicí a nezruinují vás

Výběr nevšedních roadsterů zaměřuje neokoukané veterány dostupné cenově. Navzdory zdražování je možné vybrat sběratelské modely odolné proti dalším ekonomickým výkyvům.  
auto.cz

Tenhle Defender s motorem z Corvette a barvou od Lamborghini nepřehlédnete

Vskutku unikátní restomod Land Roveru Defender používá stejný motor jako Chevrolet Corvette a matný zelený lak karoserie si vypůjčil od Lamborghini.
auto.cz

Bentley R-Type Continental slaví 70 let, šlo o nejdražší vůz své doby

Ve své době šlo o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě a současně také o nejdražší produkční automobil na světě.
auto.cz

Nový Caterham Seven 420 Cup má být nejlepší silniční model na okruhy

Nový model vyplňuje mezeru mezi modely 420R a Seven Championship Car
auto.cz

Alpina modernizovala modely B3 a D3 S, benzínová verze dostala vyšší výkon

Po nedávném faceliftu BMW řady 3 přichází aktualizované Alpiny B3 a D3 S, které z něj vychází. Dostupné jsou s karoseriemi sedan i kombi.
auto.cz

Lamborghini něco chystá. Zaregistrovalo si jméno Revuelto!

Lamborghini si 25. května 2022 nechalo zaregistrovat ochrannou známku na jméno Revuelto. Co pro nás pod tímto jménem Lamborghini připravuje?
auto.cz

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.
auto.cz

Volkswagen Taigo 1.5 TSI 110 kW DSG Style – Neposedný Brazilec

Původem brazilský Volkswagen s tolik populární karoserií SUV kupé se k nám do redakce podíval podruhé. Opět ve výbavě Style a s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Tentokrát jej však místo motoru 1.0 TSI poháněla větší jednotka. Jak se nám s ním jezdilo? 
auto.cz

Volvo 700 (1982-1992): Švédské kontejnery a cihly měly zvláštní půvab

Tvarům automobilů švédského Volva dominovaly v předposlední a poslední dekádě minulého století výrazné hrany. Ty se poprvé objevily před čtyřiceti lety, kdy byl představen model 760.
auto.cz

Members news

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.