Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Volkswagen FS letos pomáhá potřebným

Volkswagen Financial Services letos uspořádala benefiční fotbalový turnaj Sue Ryder Charity Cup na podporu stejnojmenného domova seniorů. Firma též podpořila pohybem hluchoslepé během závodu Pražská štafeta v rámci virtuálního Běhu pro Paraple. V srpnu zase stáli zaměstnanci firmy oporou golfovému týmu handicapovaných.

„Míra, s jakou se naši zaměstnanci aktivně zapojují do dobrovolnických a sportovních akcí, mě každým rokem mile překvapuje. Častokrát sami přicházejí s návrhy, koho by rádi podpořili, a tak se počet partnerských subjektů a iniciativ neustále rozrůstá. Letos se kromě tradičních sportovních aktivit kolegové zapojili i do kreativních činností, například v rámci workshopu výroby mýdla v sociální dílně v severočeských Volfarticích. Vzniklé mýdlo následně putovalo do Domova Přístav,“ říká Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Sport pomáhá

Zaměstnanci se začátkem září zapojili do 14. ročníku fotbalového klání Sue Ryder Charity Cup na podporu seniorů, které se konalo na pražském Strahově. Vybrané prostředky, včetně těch z aukce dresu podepsaného hráči fotbalové Sparty, poputují na podporu dobročinných aktivit organizace Sue Ryder.

Jelikož pohybu a pomoci ostatním není nikdy dost, vyběhli letos zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services rovnou dvakrát na podporu lidí s handicapem. Začátkem června se zapojili do Virtuálního Běhu pro Paraple, který probíhal celý červen. Běžci v trikotu Volkswagen Financial Services za necelých 30 dní naběhali 2 405,7 km, a umístili se tak na 13. místě z celkového počtu 229 týmů. Ke konci června sportovci podpořili hluchoslepé v rámci UniCredit Pražské štafety. Završili tak první polovinu z 30 dobrých skutků, které si sami ve spojitosti s oslavami 30 let existence společnosti pro rok 2022 vytyčili.

V průběhu srpna pak společnost finančně podpořila handicapované golfisty z týmu Centra Paraple na 12. ročníku turnaje Golf pro Paraple v Karlových Varech. Volkswagen Financial Services je dlouholetým podporovatelem organizace pro pacienty s poškozením míchy a také hlavním partnerem série golfových zápasů.

Rozkvetlý domov seniorů

V polovině května zaměstnanci Volkswagen Financial Services s pomocí zkušených zahradnic zpříjemnili prostředí Domova seniorů Sue Ryder. Truhlíky, které nyní zdobí okna domova, osázeli petúniemi a muškáty. Kromě květinové výzdoby Volkswagen Financial Services také podpořil seniory finančním příspěvkem ve výši 130 000 Kč, který domov využije na pořízení nových elektrických polohovacích postelí.

„V posteli strávíme dvě pětiny našeho života. Lidé odkázaní na lůžko pak ještě více, a právě proto by měly postele vyhovovat jejich specifickým potřebám. Elektrické polohovací postele seniorům usnadní denní činnosti, které jsou v pokročilém věku stále náročnější,“ uzavírá Dana Formánková.

30.09.2022Autodealers

Informace odjinud

Tesla ukázala nové SUV. Uveze šest lidí a dorazí už velmi brzy

Nejprodávanější elektromobil světa je na evropské poměry velkým vozem, který ohromí nabídkou místa. Někde to však zjevně nestačí, a tak Tesla reaguje uvedením nafouklejší varianty s písmenkem L za názvem.
auto.cz

Zájem o hybridy v Česku roste. Jednička na trhu je u nás prodává skoro 20 let

Prodej aut s hybridním pohonem v ČR v pololetí meziročně vzrostl o 21 procent na 31.703 vozů. Z toho 4968 vozů byly plug-in hybridy do zásuvky, které zaznamenaly růst o 69 procent. Počet prodaných elektromobilů stoupl o 66 procent na 6910 vozů. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
auto.cz

Tesla konečně vstoupila na třetí největší trh světa. Cla jsou šokující

Tesla Model Y je v Indii zhruba dvakrát dražší než v Číně, kde se vyrábí. Zatím to nevypadá, že by snížení indických importních cel ve výši až 100 % bylo na stole.
auto.cz

Scania představila nový pětiválec. Vyzkoušeli jsme ho ve sklápěčce i kamionu

Nový motor Scania Super 11 o pěti válcích umí být úspornější nejen o proti většímu třináctilitru, ale i oproti devítilitrovému motoru. Extrémy svého výkonového rozsahu se kryje s oběma těmito jednotkami, a tak jsme zkoušeli, jak si poradí s různými náklady.
auto.cz

Expedice českých veteránů se blíží do Ósaky. Korea je nečekaný problém

Více než dva týdny už cestuje sedm historických aut a jedna servisní dodávka „po vlastních“ do japonské Ósaky. Jeden z vozů se však v Jižní Koreji bude muset odpojit.
auto.cz

MG prý neztrácí identitu. Hájí se sporťákem, který všude otáčí hlavy

Na výraznější auto dnes na českých silnicích narazíte jenom těžko. Po klasickém testu nového MG Cyberster přišel čas na krátký videotest.
auto.cz

Audi Q7 se loučí oblíbenou limitkou Perfection. V8 v nabídce nechybí!

Audi rozšiřuje nabídku akčních modelů Perfection o SUV Q7. Limitovaná edice nabízí tři varianty pohonu – diesel, plug-in hybrid a osmiválcové SQ7 – vždy s bohatou výbavou a výrazně zvýhodněnou cenou. Podobná nabídka zůstává dostupná i pro model Q3.
auto.cz

Nestihli jste 911 Dakar? V Estonsku vám terénní 911 postaví na míru a za lepší cenu

Porsche 911 Dakar bylo rychle rozebrané, ale řešení existuje. Kalmar RS-7 nabízí víc než jen alternativu – je to stroj na míru, připravený na expedice i asfalt.
auto.cz

Nenápadná škodovka bude v Hradci Králové odhalovat nepoctivé řidiče. Stála skoro 2 miliony

Zaplacení parkovného bude v Hradci Králové od září kontrolovat kamerový vůz městské policie. 
auto.cz

TEST Audi A6 Avant e-tron quattro – Proč vlastně chtít SUV?

Nové německé kombi dokazuje, že elektřina dává největší smysl v tradičním podání s nižší světlostí, která zbytečně „nežere“ cenné kilometry.
auto.cz

Kia Carens se vrací a je levnější než Škoda Fabia. I elektro se vejde pod půl milionu

Rodinný elektromobil s cenovkou okolo půl milionu? Tak pro tenhle zázrak musíte bohužel do Indie.
auto.cz

Ostrá jízda elektromobilům neškodí. Naopak je pro jejich baterie blahodárná

Podle článku v prestižním časopise Nature je rychlé vybíjení pro akumulátory vlastně prospěšné.
auto.cz

Mercedes-Benz A zřejmě přežije o něco déle. Má k tomu ten nejlepší důvod

Kompaktní třída A od Mercedesu měla původně skončit již v příštím roce. Odchod do důchodu se ovšem o několik let posouvá.
auto.cz

Britská vláda vrací do hry dotace na elektromobily, ale jen na ty nejlevnější

Nové britské dotace na elektromobily zatím nemají přesně daná pravidla, ale datum startu je doslova za dveřmi. Do limitu ceny auta se vejde Škoda Elroq, větší enyaq však nikoliv.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.