Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Kaufland zpoplatnil dobíječky elektromobilů

Kaufland instaloval od roku 2018 u svých prodejen v České republice celkem 93 dobíjecích stanic s možností bezplatného načerpání bezemisní energie z AC konektoru. Poplatky za veřejné nabíjení postupně zavedli všichni provozovatelé dobíjecích stanic. Od 1. listopadu zpoplatňuje dobíjení i společnost Kaufland.

Od 1. listopadu tak nabídne službu za standardních podmínek. „Dobíjení elektromobilů na našich dobíjecích stanicích bude po 4 letech provozu zpoplatněno. Naši zákazníci budou mít zvýhodněnou cenu oproti běžné ceníkové částce za kWh v ceníku ČEZ.

Cena dobíjení na AC zásuvce bude za 5,90 Kč/kWh vč. DPH, která platí pouze při použití aplikace, webového zákaznického portálu nebo RFID čipu FUTUR/E/GO,“ vysvětlila tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Časový limit pro jedno AC dobíjení je stanoven na 240 minut.

V případě použití identifikátorů nebo aplikací zákazníků ostatních poskytovatelů (jiný EMP-poskytovatel služby v rámci roamingu) bude dobíjení zpoplatněno dle ceníku jednotlivých EMP (zákazník hradí cenu, jakou mu určí jeho EMP).

Od dubna 2018, kdy vyrostla první veřejná dobíjecí stanice o výkonu 50 kW u prodejny v jihomoravské Kuřimi, se síť veřejných stojanů na parkovištích řetězce Kaufland do dnešního dne rozšířila do desítek míst. Nejnovější, v pořadí 93. stanice, zahájila před nedávnem provoz ve Strakonicích.

V roce 2019 „načerpali“ elektromobilisté u některé z jeho prodejen 276 461 kWh, o rok později na dobíječkách ČEZ u prodejen Kaufland odebrali řidiči e-aut při 38 547 zastávkách celkem 460 184 kWh, loni zastavili 83 119krát a nabrali zde dohromady 1 133 056 kWh elektřiny. Zatímco předloni rostl objem odebrané elektřiny o 66 %, loni už to bylo o 146 %. Počet aut na elektrický pohon se během posledních čtyř let období dokonce zdesetinásobil – z 1500 na 15 tisíc vozů.

Při využívání sítě dobíjecích stanic u prodejen Kaufland se uživatel před dobíjením identifikuje RFID kartou nebo pomocí aplikace FUTUR/E/GO (www.futurego.cz). Ta zefektivňuje dobíjení díky spárování mobilního telefonu s dobíjecí stanicí, vyhledá nejbližší dobíjecí místo včetně aktuální doby dojezdu nebo ukáže aktuální obsazenost jednotlivých stojanů.

01.11.2022Autodealers

Informace odjinud

Testujeme nové dacie Sandero a Jogger. Ptejte se, co vás zajímá

Zanedlouho se jako jedni z prvních novinářů posadíme do modernizovaných dacií Sandero a Jogger, které se odhalily koncem loňského roku, alespoň nakrátko při dynamické prezentaci. Pokusíme se najít odpovědi na otázky, které nám napíšete do pondělní 18. hodiny.
auto.cz

Co na to říct? Vnuk zakladatele Toyoty by nejradši vyráběl jen ostré hatchbacky

Náklonnost k ostrým hatchbackům prozradil Akio Toyoda na okruhu Fuji Speedway mladému inženýrovi Toyoty. Podpořil jej i ve snu vyvinout nástupce hypersportu LFA.
auto.cz

Švédská rallye v cíli: Evans vyhrál a vede mistrovství světa

Velšan Elfyn Evans (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Švédskou rallye, která byla druhým letošním podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Evans se dostal na první místo v šampionátu, když předstihl týmového kolegu Olivera Solberga, který skončil celkově čtvrtý.
auto.cz

Novinky v Evropě: Na tohle bacha! Třicítky v Řecku, na Slovensku rychlost chůze

Řecko snížilo maximální povolenou rychlost v obci na 30 km/h. Rakousko rovnou zakazuje do některých obcí jezdit. A Slovensko zvažuje možnost otáčet se na semaforech.
auto.cz

Nejznámější terénní pneumatiky slaví 50 let. Nápis Baja Champion mají na bočnici právem

Jen chvíli poté, co v roce 1976 přišly na svět pneumatiky BF Goodrich Radial All-Terrain T/A, začaly vyhrávat v pouštních závodech. Dnes jejich čtvrtou či pátou generaci můžete použít i pro svůj crossover.
auto.cz

Systém stop/start je mrtev! Skončilo jeho povinné nasazení v nových vozidlech

Trumpova administrativa ukončila povinnost mít ve vozidle instalovaný systém vypínající motor při krátkodobém zastavení, známý jako stop/start.
auto.cz

Švédská rallye po 2. dnu: Vedení si vzal Evans, toyoty dominují

Velšan Elfyn Evans (Toyota GR Yaris Rally1) vede před závěrečným dnem Švédskou rallye, která je druhým letošním podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Za ním se na dalších třech místech seřadili jeho týmoví kolegové z továrního týmu Toyota - Japonec Takamoto Katsuta, Fin Sami Pajari a Švéd Oliver Solberg.  
auto.cz

Scanii se v Česku daří. Loni prodala skoro 1300 aut, teď chystá novou kabinu

Švédský výrobce nákladních aut Scania má letos přijít s novou kabinou, která konečně nabídne kamerová zrcátka. Také se díky nové čínské fabrice chce dostat na 150 tisíc vyrobených aut ročně.
auto.cz

Znáte Maextro S800? Čínský Maybach doma válcuje i německou konkurenci

Maextro S800 se v lednu 2026 stal nejprodávanějším luxusním sedanem v Číně. Model vyvíjený ve spolupráci Huawei a JAC míří přímo proti zavedeným německým limuzínám.
auto.cz

Rozhovor s Lukášem Huttou z Asociace Záchranný kruh: Trénink dělá divy

Perfektní reakce v případě dopravní nehody člověk očekává hlavně u profesionálů. Jenže v drtivé většině případů je na místě incidentu jako první obyčejný účastník silničního provozu.
auto.cz

Toto jsou ty nejstáčenější ojetiny v Česku! Nemáte je taky?

Pokud si jdete koupit auto na sekundárním trhu, je dobré si jej řádně nechat zkontrolovat, zejména jeho minulost a najeté kilometry. Pokud je tam nějaká nejasnost, kterou nedokážete rozklíčovat, raději od toho dejte ruce pryč, zvlášť pokud se jedná o automobil na začátku tohoto seznamu.
auto.cz

Great Wall chce zpět do Evropy. Nabídne i spalovací motory a chce zvýšit zůstatkovou hodnotu

Evropský trh láká nejednu automobilku. Great Wall Motors (zkráceně GWM) se po předchozím neúspěchu chystá na velkolepý návrat.
auto.cz

Polsko zavádí brutální tresty pro řidiče: Basa už za 61 km/h!

Dvojnásobné překročení rychlosti už v Polsku neřeší jen pokutou, ale i vězením. Kriminál ovšem hrozí i za obyčejnou vyjížďku party motorkářů, pokud ji včas neohlásí na úřadě.
auto.cz

Švédská rallye po 1. dnu: Vede Katsuta, před dalšími dvěma toyotami

Japonec Takamoto Katsuta vede po pátku Švédskou rallye, která je druhým letošním podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Druhé místo drží Velšan Elfyn Evans a na třetím místě figuruje Fin Sami Pajari.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.