Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

e-SALON: Volkswagen ukáže koncept ID. AERO

Expozici Volkswagenu na nadcházejícím veletrhu čisté mobility e-SALON v pražských Letňanech bude vévodit studie budoucnosti, která oslaví českou výstavní premiéru. ID. AERO se představí v roli budoucí sériově vyráběné limuzíny rodiny ID.

Volkswagen však do Letňan láká také na elektrickou současnost, kterou reprezentují modely ID.3, SUV ID.4 a SUV kupé ID.5. Zájemci si je budou moci nejen vyzkoušet během testovacích jízd, ale také se v panelové diskusi dozví, jak lze elektromobilitu začlenit do každodenního života v českých podmínkách.

„Volkswagen v rámci svých strategií ACCELERATE a Way to Zero důsledně realizuje svou průkopnickou vizi elektromobility, o čemž se mohou na vlastní oči přesvědčit také návštěvníci letošního e-SALONu v Letňanech, kde v české premiéře vystavíme studii elektromobilu budoucnosti – ID. AERO,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

„V atraktivní expozici představíme také naše kompletní portfolio sériově vyráběných modelů ID. s elektrickým pohonem a podělíme se o zkušenosti s provozem elektromobilů na českých silnicích.“

Hvězdami expozice značky Volkswagen na veletrhu čisté mobility e-SALON 2022 bude bezesporu studie elektromobilu budoucnosti ID. AERO. ID. AERO je výhledem na dalšího člena rodiny ID., který vstoupí do segmentu limuzín vyšší střední třídy v druhé polovině roku 2023 jako model ID.7. Jeho emocionální a současně velmi aerodynamický design (cx = 0,23) přispívá k dojezdu až 620 kilometrů a umožňuje mimořádnou nabídku prostoru v prémiovém interiéru. Evropská verze se bude sériově vyrábět v dolnosaském Emdenu.

„Naše koncepční novinka rodiny ID. přitom nebude jediným lákadlem pro návštěvníky veletrhu. Spolu s naším ambasadorem Lukášem Hejlíkem bych také rád pozval do naší expozice všechny zájemce, kteří se chtějí z první ruky dozvědět, jak funguje elektromobilita v praxi. Ve čtvrtek 10. listopadu ve 14 hod. odstartuje panelová diskuse na téma ‚Elektromobilita a běžný život‘,“ říká Patrik Fejtek.

O své zkušenosti s tichým a bezemisním cestováním po česku se podělí mimo jiné ambasador značky Volkswagen Lukáš Hejlík, který v rámci svého projektu Gastromapa a Listování brázdí republiku již více než rok v elektromobilu – aktuálně za volantem modelu ID.5.

Na dotazy budou odpovídat také Dušan Klimek, produktový specialista e-mobility za Porsche Česká republika, zástupce Pražské energetiky Kirill Jánošík, a svým přehledem o elektromobilech a elektromobilitě přispěje i Marek Tomíšek, šéfredaktor portálu fDrive.cz, na němž bude probíhat živý přenos panelové diskuse, kterou bude možné sledovat rovněž na webové stránce volkswagen.cz/e-salon a facebookovém profilu značky Volkswagen.

O své zkušenosti s běžným provozem elektromobilu se podělí i vedoucí dopravy ZZS Zlínského kraje p.o. Martin Konečný, který v uplynulých měsících ve vozovém parku Zlínské záchranky testoval elektromobil Volkswagen ID.4 GTX jako vůz pro dopravu doktorského personálu k akutním případům a rád zodpoví otázky, zda vůz v tomto extrémně náročném provozu uspěl.

03.11.2022Autodealers

Informace odjinud

Čína zase kopíruje Teslu. Na rozdíl od originálu už ale svůj model prodávají

Čína už dnes nekopíruje tak okatě od západní konkurence jako dříve, pár takových se ale stále najde. Například mezi elektrickými tahači začal trend, který má svůj původ u Tesly Semi. Jeden z úspěšnějších čínských modelů už se prodává i na exportních trzích.
auto.cz

Indie radikálně sníží cla na evropská auta. Elektromobilů mají ovšem smůlu

Nejlidnatější země světa se dohodla s Evropskou unií na zásadním snížení cel na dovoz automobilů. Zatím se to však týká pouze omezeného počtu aut výhradně se spalovacím motorem.
auto.cz

Parkování s parkovacími hodinami vás může v Rakousku vyjít draho! Kvůli malému detailu

Na některých místech u nás se parkování řídí parkovacími hodinami. Pokud je v autě běžně vozíte a zároveň je využijete při parkování v Rakousku, můžete být nemile překvapeni.
auto.cz

Tajemné video ukazuje nový model Toyoty. Zřejmě půjde o obří SUV

Na obzoru je nový model, hlásá Toyota v novém videu zachycujícím zadní partie očekávaného přírůstku. Současně se vynořují první indicie naznačující, do jakého segmentu by se mohl zařadit.
auto.cz

Vytuněné vozy Cupra od ABT jsou oficiálně v Česku! 400 koní bez problémů, cena od 155.000 Kč

V Česku startují edice Cupra x ABT pro modely Formentor, Terramar a Leon. Výkonu je víc, vzhled se přiostřuje a montáž probíhá v Praze. Legální a oficiální tuning bez ztráty záruky, pro nové i ojeté vozy. Už známe i cenovky.
auto.cz

Psychotesty pro řidiče: Kolik stojí, pro koho jsou povinné a co obnášejí? A co když neprojdete?

Psychotesty jsou povinností profesionálů, řidičů žádajících o vrácení řidičského průkazu i některých seniorů. Vysvětlíme, kdy jsou psychotesty pro řidiče nutné, kolik stojí, zda existují i psychotesty online a co skutečně čekat při vyšetření.
auto.cz

Falešné řazení na druhou. Subaru si patentovalo „manuál“ pro elektromobily

Simulované manuální řazení by vyžadovalo s pákou skutečně pracovat, pokud by člověk nezvolil automatický režim. A vypadá to, že by se podobný systém mohl objevit i v nějaké toyotě či lexusu.
auto.cz

Auta letos povinně dostanou nová brzdová světla. Pokud je uvidíte, zbystřete!

Letošní rok přinese do automobilů povinně některé nové bezpečnostní prvky. Jedním z nich je adaptivní brzdové světlo. Od kdy se bude zavádět a co všechno nabízí?
auto.cz

TEST Volkswagen ID.4 GTX – Po letech stále na úrovni

Volkswagen ID.4 je mezi moderními elektromobily stálicí evropského trhu už od roku 2021. V průběhu let však prošel několika dílčími modernizacemi, které ho razantně vylepšily. Pořád tak dokáže nabídnout opravdu hodně a týden s ním byl příjemný. Jenže přímá konkurence nabízí totéž za méně peněz.
auto.cz

Mercedes-Benz pro náklaďáky věří vodíku. Nová generace ho skladuje kapalný

Přes tisíc kilometrů na jedno naplnění vodíkových nádrží má ujet Mercedes-Benz eActros NextGenH2. Zvládne všechny běžné návěsy i plně naložené a už koncem letoška má vstoupit do ostrého, avšak stále testovacího provozu u zákazníků.
auto.cz

Nejprodávanější elektromobily v Evropě v roce 2025: Vítězem Tesla, Škoda druhá

Ačkoliv americká Tesla v Evropě už dva roky ztrácí, pozici prodejně nejúspěšnějšího modelu si zachovala i loni. Českého fanouška pravděpodobně u srdce zahřeje druhé místo Škody Elroq a desáté místo enyaqu.
auto.cz

Po zvláštním pokusu návrat k normálu? Nový Renault Megane dostane klasické proporce

Renault v posledních letech udělal trochu zmatek v nabídce. Nová generace modelu Megane je totiž menší než ty předchozí. U nástupce proto bude tato zvláštnost napravena.
auto.cz

Caselani vrací Piaggio Porter do časů tříkolky Ape. Retro kit 4PE stojí od 112.000 Kč

Piaggio Porter je praktický pracant, ale na ulici snadno zapadne. Italská karosárna Caselani teď nabízí retro kit 4PE, který z něj udělá nepřehlédnutelný rozvozový vůz ve stylu legendární tříkolky Ape. Na výběr je holý základ, lakované provedení i kompletní realizace včetně montáže. 
auto.cz

Benz Patent-Motorwagen (1885-1886): Automobilu je 140 let

Automobil s motorem využívajícím vnitřní spalování má v rodném listě datum 29. ledna 1886. Postavil jej německý konstruktér Karl Benz.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.