Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Porybný prodává deník Právo

Seznam.cz Iva Lukačoviče kupuje od Zdeňka Porybného vydavatelství Borgis. Převzetí se uskuteční prostřednictvím dceřiné firmy Seznam.cz média, která má získat Porybného firmu Silky, mateřskou společnost Borgisu. Transakci už začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informoval.

„K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti vydávání periodického tisku a poskytování reklamy v periodickém tisku,“ uvedl antimonopolní úřad. Seznam.cz od roku 2013 vlastní 33,6 % akcií Borgisu.

Borgis je vydavatelem deníku Právo a dodává obsah pro zpravodajské weby Novinky.cz., Sport.cz a Super.cz. Ty Seznam.cz podporuje prostřednictvím odkazů na své domovské stránce, weby tak patří k nejnavštěvovanějším v Česku.

„Mohu potvrdit, že v pátek 23. prosince odešlo do datové schránky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže oznámení o spojení soutěžitelů. ÚOHS nyní stanovil lhůtu pro podání případných námitek a projednává výše zmínění oznámení. Veškeré naše postoje a plány tedy budeme zveřejňovat až s ohledem na výsledek a rozhodnutí ÚOHS,“ sdělila Médiáři mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová.

Letos sedmasedmdesátiletý Porybný, před rokem 1989 zástupce šéfredaktora Rudého práva, založil Borgis v roce 1990 jako vydavatelství nástupnického listu, který se posléze přejmenoval na Právo. V Borgisu Porybný dosud je většinovým majitelem a zároveň šéfredaktorem Práva.

Jeho zástupcem v Právu je od října Petr Šabata. V letech 2020 a 2021 se tržby Porybného mediální firmy blížily 600 milionům Kč a v obou letech bylo vydavatelství ziskové. Loni zisk činil téměř 18 milionů Kč, předloni čtyři miliony. Lukačovičův Seznam.cz loni zvedl tržby o 13 % na 5,6 miliardy, jeho zisk před zdaněním se zvýšil o 22 % na 1,96 miliardy.

Podle výroční zprávy Borgis na konci loňského roku 2021 zaměstnával téměř 280 lidí. Tištěnému Právu – jako všem ostatním tuzemským deníkům – dlouhodobě klesá náklad.

Podle kanceláře ověřování nákladů tisku ABC ČR list letos v říjnu průměrně prodával něco přes 47.000 výtisků, z toho 53 % činil pultový prodej, 44 % předplatné a 3 % takzvaný ostatní prodej.

02.01.2023Autodealers

Informace odjinud

Dacia slibuje ofenzivu v C-segmentu, Bigster a nový Duster bude vyrábět v Rumunsku

Automobilka rozvíjí svůj průmyslový plán, jehož cílem je ofenziva v C segmentu a podpora produktového portfolia.
auto.cz

Škoda upřesňuje plány, nový Superb a Kodiaq představí v druhé polovině roku

Rok 2023 bude pro mladoboleslavskou automobilku celkem náročný. Změn se dočká celá řada modelů.
auto.cz

Podle Jahna bude muset Škoda kvůli Euro 7 propouštět. Malá auta se už nevyplatí vyrábět

V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset zavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů půjde o zhruba 10.000 propuštěných lidí.
auto.cz

Co čekat od faceliftovaného Clia? Renault pozmění motorizace a výbavu

Modernizace francouzského hatchbacku Clio je na spadnutí, pojďme se proto podívat, co Renault pro novinku připravuje. Vzhled vozu přitom již unikl na první fotografii.
auto.cz

Kdy přezout na letní pneu? Hloubka dezénu, dojíždění zimních, legislativa

S jarem se blíží přezouvání na letní pneumatiky. Podívejme se na zákon, hloubku dezénu, životnost a dojíždění zimních pneumatik.
auto.cz

Vyčištění lepkavých tlačítek u Ferrari stálo majitele skoro jako ojetá Octavie. Raději ho vyměnil za Corvettu

Při prodeji auta je slušnost předvést jej v co největší čistotě. Majiteli Ferrari to však přineslo pěkně tučnou fakturu a to chtěl jen vyčistit tlačítka.
auto.cz

TEST Škoda Enyaq RS iV – Svižný sympaťák do zásuvky

Nejvýkonnější elektrická motorizace v karoserii klasického SUV nabízí svižné svezení, parádní komfort i dostatek praktičnosti.
auto.cz

Co až EU vybije všechny malé vozy? Trh mohou reálně zachránit japonské kei cary. Vlastně sem už tiše pronikají

V Evropě postupně vymírají cenově dostupné modely. Situaci by do budoucna mohly zachránit japonské kei cary. Bude jich ale jen pár...
auto.cz

Citroën Xantia dodnes drží rekord v ovladatelnosti, poznejte jeho příběh od prvních prototypů!

Avantgardní sedan a později i kombi patří k velkým úspěchům francouzské značky. Byl moderní, komfortní a skvěle řiditelný.
auto.cz

Alfa Romeo 6C 3000 CM Boano: Splněné přání diktátora Peróna

Argentinský prezident Juan Perón si do své sbírky automobilů objednal sportovní dvoumístné kupé na podvozku Alfa Romeo 6C 3000 CM s 3,5 litrovým řadovým šestiválcem a karoserií Boano.
auto.cz

Nové Porsche 718 Boxster by mohlo vypadat takto. Jezdit bude na elektřinu

Příští generace sourozeneckých modelů Porsche 718 Boxster a Cayman dorazí zřejmě v roce 2025.
auto.cz

Mercedes-Benz GLA prošel modernizací. Sází na bohatší výbavu a elektrifikaci

Německý crossover GLA od Mercedesu prošel modernizací, která přinesla jen decentní změny vzhledu, ale o to výraznější změny techniky a výbavy.
auto.cz

Mexická rallye v cíli: Ogier vyhrál a znovu vede mistrovství

Francouzský jezdec Sébastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Mexickou rallye, která byla třetím podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Osminásobný mistr světa znovu vede šampionát a to startoval jen ve dvou ze tří podniků.
auto.cz

Velkou cenu Saúdské Arábie 2023 vyhrál Pérez. Alonso penalizován

Velkou cenu Saúdské Arábie vyhrál Sergio Pérez před Maxem Verstappenem a Fernandem Alonsem. Španěl však dostal dodatečnou penalizaci a na stupně vítězů se tak dostal George Russell.
auto.cz

Aktuality členů

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.