Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Porsche začalo stavět komplex na Ořechu

Manažeři Porsche Inter Auto CZ, Porsche Central and Eastern Europe a Porsche Immobilien CZ poklepali na základní kámen novostavby, která se má stát nejmodernějším prodejním a servisním zázemím pro značku Porsche v ČR. V rámci komplexu ji doplní také další exkluzivní značky Lamborghini a Bentley.

V uplynulých dnech proběhlo slavnostní položení základního kamene nového prodejního a servisního komplexu Porsche Centrum Ořech, který vyroste na západním okraji Prahy. Za společnost Porsche Inter Auto se akce zúčastnili Michael Antosch a Jan Sedláček, společnost Porsche Central and Eastern Europe reprezentovaly Iryna Kauk a Karina Seedorf a společnost Porsche Immobilien CZ zastupoval Michal Kupček. Otevření druhého Porsche Centra v rámci hlavního města je plánováno na konec roku 2025.

„Výstavbou dalšího Porsche Centra naplňujeme růstovou strategii značky Porsche v Česku,“ říká Jan Sedláček, výkonný ředitel importu automobilů Porsche ze společnosti Porsche Inter Auto CZ. „Na tomto místě bych chtěl zároveň poděkovat všem našim zákazníkům, kteří se pro značku Porsche rozhodli. Jejich počet rok od roku stoupá a jsem velmi rád, že jejich potřeby a tužby brzy uspokojíme v novém Porsche Centru tady na Ořechu,“ dodal Sedláček.

„Česká republika je důležitým trhem v regionu střední a východní Evropy. Čeští zákazníci si naše produkty oblíbili, přízeň rok od roku stoupá. A tak je přirozené, že po rekonstrukci Porsche Centra Praha a otevření Porsche Centra Brno v roce 2022 nyní dále rozšiřujeme své pole působnosti, abychom našim klientům lépe vycházeli vstříc a pokračovali v růstu značky Porsche v ČR,“ říká Iryna Kauk, CEO Porsche Central and Eastern Europe a dodává: „Porsche Inter Auto je silným partnerem, který trvale poskytuje plnou podporu naší značce a řízení našich operací v regionu střední a východní Evropy.“

Společnost Porsche Inter Auto CZ za necelé dva roky vybuduje na Ořechu v okrese Praha-Západ jedinečný komplex, který se stane první komerční budovou v České republice s inovativní technologií mimořádně ekologického vytápění. Unikátním způsobem je zde řešeno získávání energie a její akumulace pod základovou deskou, respektive v jejím písečném podkladu – týká se to jak vytápění, tak chlazení.

Už samotný způsob vytápění zní pokrokově: aktivace betonového jádra. Skrývá se za ním princip silnější základové desky, sloužící k ukládání energie pro vytápění či chlazení. Prostory showroomu pak neruší žádné topné elementy, nízkoteplotní vytápění/chlazení probíhá v podlaze. Nové Porsche Centrum Ořech tak stanoví nová měřítka také z hlediska trvalé udržitelnosti.

Na pozemku o výměře zhruba 19 tisíc m2 vyroste nové Porsche Centrum zhotovené dle nejmodernějšího konceptu Destination Porsche. Showroom o velikosti cca 720 m2 bude soustředěn na zákazníka, který se dostane do centra dění. Nebudou chybět dvě klientské zóny s designovým nábytkem. Konfiguraci vozu usnadní vyspělá digitalizace: velkoplošné dotykové displeje a virtuální realita pro nejrealističtější personifikaci nového Porsche.

25.08.2023Autodealers

Informace odjinud

V Česku se budou vyrábět mercedesy. V Chebu vznikne závod za osm miliard

Mercedes-Benz Trucks plánuje postavit v Česku výrobní závod s kapacitou 25 000 vozů ročně. Vznikne tím až 1100 nových pracovních míst.
auto.cz

Prodlužovač dojezdu DHD REX může být řešením pro spoustu aut. Zatím to má ale háček

Jednou z možností, jak prodloužit dojezd bateriovým elektromobilům, aniž je musíte externě nabíjet, je vybavit je takzvaným prodlužovačem dojezdu. Je tohle cesta do budoucna?
auto.cz

Nový fastback Alpine A390 má české ceny! Jak si stojí proti konkurenci?

Elektrický sportovní fastback Alpine A390 míří vysoko. Na českém trhu již můžete objednat verzi Alpine A390 GT se třemi elektromotory a systémovým výkonem 400 koní. Výkonnější varianta přijde později.
auto.cz

Mercedes-Benz omladil modely GLE a GLE Coupé. Nová příď, interiér i motory

Zakladatel segmentu prémiových SUV prošel druhou velkou modernizací. Změny se dotkly designu, technologií i motorů a podvozku.
auto.cz

Opulentní Mercedes-Benz GLS prošel modernizací. Osmiválec zůstal, uvnitř je to samý displej!

Modernizovaná třída GLS dostala umělou inteligenci, lepší a úspornější světlomety i trojici displejů už do základní výbavy. Pod kapotou nadále pracují výhradně řadové šestiválce a osmiválec; všechny motorizace jsou modernizované a mild-hybridní.
auto.cz

Auta Martina Vaculíka: O vzduchem chlazených motorech s šéfkonstruktérem Tatra Trucks. Proč se pořád dělají?

Ve třetím díle podcastu Auta Martina Vaculíka bude řeč o vzduchem chlazeném motoru nákladních automobilů Tatra, který se překvapivě stále vyrábí a vyvíjí. Dokonce se po dlouhých letech vrací slavný dvanáctiválec, a to s parametry až 515 kW a 3200 Nm.
auto.cz

Callaway Sledgehammer Corvette byl stejně rychlý jako Bugatti Veyron. O 17 let dříve!

Obecně se uvádí, že prvním silničním vozem, který dosahoval rychlosti vyšší než 400 km/h, bylo Bugatti Veyron. Ve skutečnosti vzniklo takhle rychlé auto mnohem dříve v zámoří.
auto.cz

Život s elektromobilem bude o něco snazší. Google integruje nabíjení do plánování tras

Spousta lidí dnes místo navigace poskytované automobilkou používá raději navigaci zrcadlenou z mobilního telefonu. Přední navigační aplikace společnosti Google chce nyní usnadnit život majitelům elektroaut.
auto.cz

Úspěch Renaultu 5 je nepřehlédnutelný. Postaví Citroën novodobé 2CV?

Retro design v kombinaci s moderní technikou se ukazuje jako trefa do černého, což potvrzují prodejní čísla nového Renaultu 5. Na vlnu nostalgie chce nyní naskočit i Citroën, který podle všeho připravuje elektrický návrat legendární „kachny“ 2CV.
auto.cz

Je pro vás osmiválcový pick-up málo americký? Ram slaví výročí USA speciální edicí

Spojené státy letos oslaví 250. výročí a Ram ho slaví speciální edicí svého pick-upu 1500. Podobnou oslavu chystá i pro své další značky. Zahanbit se nenechají ani Ford a Chevrolet.
auto.cz

Dvanáctiválec, nebo dva řadové šestiválce? Ferrari vyvíjí motor se dvěma klikovými hřídeli

Motor s více než jednou klikovou hřídelí v minulosti poháněl například lodě, ponorky nebo lokomotivy. Do budoucna se s ním ale možná setkáme také ve vozech Ferrari.
auto.cz

Další důvod, proč nedávat značku za čelní sklo. Při nehodě se změní v projektil

Kdyby nestačila hrozba ztráty řidičáku, dalším důvodem, proč nedávat značku za čelní sklo ani v nouzi, je bezpečnost při nehodě. Při určitém typu nárazu může vážně zranit osádku vozu.
auto.cz

Cítíte se víc oslněni novými auty? Silnější světla mají výhody

Americká studie tvrdí, že přínos silnějších světel je větší než negativa pramenící z možného oslnění ostatních řidičů.
auto.cz

Odhalujeme novou Škodu Epiq! Malý elektromobil ohrozí i spalováky

Oficiální premiéra nejdostupnějšího elektromobilu od Škody je naplánována až na květen, ale my vám už dnes přinášíme pohled bez maskování. Epiq má být nový prodejní hit, který přesvědčí i mnoho konzervativních zákazníků k přechodu na elektřinu.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.