Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Škoda otevřela showroom ve Vietnamu

Po výpadku prodejů v Číně hledá Škoda Auto uplatnění na jiných asijských trzích. Na konci září začala slavnostně prodávat auta ve Vietnamu. Opening prvního showroomu proběhl za účasti představitelů vietnamské a české vlády. Cílem je prodej 30 000 aut ročně.

Škoda Auto plánuje rychlé rozšíření dealerské sítě až na 30 prodejen a roční odbytový potenciál má po roce 2030 překročit hranici 40 000 vozů. Nabídku budou zpočátku tvořit automobily dovezené z Evropy, prodej firma zahájí s modely Karoq a Kodiaq.

V příštím roce dojde ke spuštění výroby vozů z plně rozložených sad (CKD) v nově budovaném místním závodě, čímž se využije synergie se stávajícím výrobním zázemím v Indii. Škoda Auto považuje Vietnam zároveň za bránu do sdružení zemí ASEAN.

Během druhé poloviny roku 2024 využije Škoda v regionu významnou synergii: dojde k zahájení dovozu vozů Kushaq ve formě kompletně rozložených sad (CKD – Completely Knocked Down) z indického závodu v Púně k finální montáži ve Vietnamu. Výstavba výrobní haly společnosti TC Group, místního partnera automobilky Škoda Auto, již probíhá v průmyslovém parku Viet Hung v provincii Quang Ninh. V závislosti na vývoji trhu je v plánu postupné navyšování výroby tak, aby po roce 2027 dosáhla až 27 000 vozidel ročně.

Značný potenciál růstu a očekávaný odbyt po roce 2030 přesahující 40 000 vozů ročně Automobilový trh ve Vietnamu roste mimořádným tempem: již nyní je čtvrtým největším odbytištěm v jihovýchodní Asii. Na 1000 obyvatel zde připadá pouze 38 vozidel, přitom celková populace činí přibližně 100 milionů lidí.

To spolu s dalším předpokládaným ekonomickým rozvojem dělá z Vietnamu zemi s nejvyšším potenciálem k růstu v celé oblasti.

Škoda Auto počítá ve střednědobém horizontu s ročním odbytem 30 000 vozů a po roce 2030 mají dodávky vzrůst dokonce na více než 40 000 automobilů. Kapacita průmyslového parku Viet Hung, kde se nachází závod společnosti TC Group, by mohla být v budoucnu využita k rozšíření výroby s výhledem na export modelů Škoda do celého regionu ASEAN.

27.09.2023Autodealers

Informace odjinud

Nejlepší V8, jaký jsem kdy řídil, říká o elektrickém AMG šéf Mercedesu. Věří mu to někdo?

Silná slova od vedení Mercedesu je nutné brát s nadsázkou, na tradiční osmiválce zatím AMG nezanevře.
auto.cz

Slibovaný full hybrid Volkswagenu je tady, nejprve pro golf a t-roc

Volkswagen se připojuje k dalším značkám a nabídne poslední stupeň elektrifikace, který mu dosud v nabídce chyběl. Má 170 koní a v Česku startuje na 827 tisících za dobře vybavený golf a 980 tisících za ještě lépe vybavený t-roc.
auto.cz

Volva upozorní okolní auta na zvěř či cyklisty. Má to však háček

Nová softwarová aktualizace pro elektrické modely značky Volvo přináší systém, který dokáže v reálném čase detekovat rizika u krajnice a přes cloud o nich informovat ostatní řidiče v okolí. Reálný přínos ale bude do velké míry záviset na tom, kolik kompatibilních aut vlastně bude po silnicích jezdit.
auto.cz

Hyundai plánuje novou úroveň mezi N a N Line. Nebude to jen výbava

Korejský gigant Hyundai odhalil ambiciózní plány. Vedle rozšiřování oblíbené rodiny N Line směrem k ostrým modelům N nasadí sériové hybridy, které díky benzínovému generátoru pod kapotou nabídnou dojezd přesahující 950 kilometrů.
auto.cz

Autonomní taxíky jsou 16krát bezpečnější. Přesto v Evropě začne člověk

Americké Waymo se chlubí tím, že jeho autonomní vozy bourají se zraněním šestnáctkrát méně než lidé. Přesto do mnichovských ulic, své první evropské pevninské destinace, nevyrazí hned naplno a raději za volant posadí živé šoféry.
auto.cz

Land Rover odkládá elektrický Defender. Zato vznikne nový s technikou Stellantisu

Zpomalení růstu zájmu o elektromobily vedlo ke zrušení nebo zpoždění celé řady projektů. Nově to platí i pro elektrickou verzi Land Roveru Defender, který se odkládá o několik let. Kromě toho dostane i sourozence s technikou Jeepu.
auto.cz

Elektromobil s dieselovým motorem? Podle Mahle řešení pro kamiony

Elektrifikace se týká i užitkových vozů, u těch největších je ale problém s dojezdem a dobíjením ještě palčivější. V přechodu mohou pomoci sériové hybridy, které dnes v Evropě téměř nikdo nevyrábí. Změnit to chce německá firma Mahle.
auto.cz

Za každých 250 Kč pokuty den bez řidičáku. Souhlasíte s novou metodou?

Rumunská vláda se rozhodla skoncovat s chronickým ignorováním pokut za dopravní přestupky. Od konce srpna zavádí nový bič: kdo nezaplatí včas, přijde o řidičák na tak dlouho, jak vysoký je jeho dluh. 
auto.cz

Land Rover po Jamesi Bondovi je na prodej. Pečujte o něj, prosí

Tento krásný, zelený a armádně působící Land Rover 109 Series II z roku 1959 kdysi patřil Danielu Craigovi. Nyní je na prodej s moderním zapalováním a čerstvými pery.
auto.cz

TEST Dodge Charger Sixpack – Nemožně rychlý, a zvládá i Evropu

Nový charger je díky verzi Sixpack s řadovým šestiválcem hardcore fanouškům Moparu trnem v oku o něco méně, než kdyby byl jen elektrický. Oproti minulosti je trochu míň obřím kladivem. Způsob, jakým nabírá rychlost, je stěží uvěřitelný, zejména vzhledem k výbavě a schopnosti fungovat jako auto na každý den.
auto.cz

Raketové auto i falešné Bugatti zůstanou vlhkým snem. Dreame se vrací k vysavačům

Když něco zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, většinou jde o lež. U nejrychlejšího vozu světa, který si pomáhal i raketovým motorem, jsme to asi všichni věděli od počátku. Není tedy překvapením, že výrobce vysavačů Dreame přesně po roce ukončuje svůj bizarní automobilový projekt.
auto.cz

Nový audiosystém Porsche využívá materiál z nabíječek mobilů

Kde všude se dá šetřit hmotnost a rozměry? Audiosystém Burmester v Porsche využije nitrid gallitý, materiál z modrých a bílých LEDek či nabíječek elektroniky. Je lehčí, efektivnější a produkuje méně tepla.
auto.cz

Čínská auta montovaná v Evropě možná budou muset mít místní díly

Počet čínských aut sestavených v Evropě může během pár let narůst několikanásobně. Zákonodárci vymýšlejí, jak zajistit, aby nešlo jen o montování aut z dílů dovezených z Číny.
auto.cz

Volkswagen Passat B4: Policejní vlajková loď

V roce 2023 se představil kompletně nový Volkswagen Passat. Ve stejném roce legendární model oslavil padesátiny. A ve stejném roce taky vstoupila na veteránskou scénu jeho čtvrtá generace. Sice parádní, zato nejméně úspěšná – produkovala se jen tři roky jako modernizace předchozího modelu B3.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.