Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Gigafactory VW v Líních nebude

Česká vláda projednávala na středečním zasedání podporu uvažované gigafactory na baterie koncernu Volkswagen. Do tohoto jednání přišla informace, že automobilka plány na stavbu továrny prozatím ruší.

Česko nabízelo Volkswagenu jako lokalitu pro vybudování závodu letiště v Líních u Plzně. Ve hře bylo také Polsko a Slovensko.

Ministři dnes očekávali, že je bude na zasedání premiér Petr Fiala (ODS) a ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) informovat o výsledcích svého pondělního jednání s ředitelem Volkswagenu Oliverem Blumem.

„Pokud Česká republika chce být konkurenceschopná do budoucna, máme mít zájem o to, aby důležité části výroby nebo i vývojová centra byla v České republice,“ řekl vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

„Z koncernu Volkswagen přišla ale kolem poledne zpráva, že firma se plány na výrobu baterií ve střední Evropě ruší z důvodu nejasné situace na trhu elektromobilů a nutnosti vyčkat na vývoj státních pobídek,“ uvedla ČT 24.

Volkswagen vybíral mezi Polskem, Maďarskem a Líněmi, kde by továrna zaměstnala do 4000 lidí. Její stavbu odmítaly místní aerokluby a piloti využívající záložní armádní plochu, v některých okolních obcích se podepisovaly petice proti stavbě.

01.11.2023Autodealers

Informace odjinud

Citroën proměnil rodiňák na speciál pro potápěče. Uvnitř to svítí jako v ponorce

Spousta konceptů je jen o nálepkách a pár detailech, ale Citroën šel tentokrát dál. Koncept C3 Aircross Marine Nationale by se na pláži rozhodně neztratil.
auto.cz

Multicar žije. V Přísece se jich sešlo přes sedmdesát

Multicar nezemřel. Setkání majitelů a fanoušků značky v Přísece u Jihlavy proběhlo již počtvrté. Přijelo na něj sedm desítek aut včetně těch opravdu historických. Životopis východoněmeckých užitkových aut sahá skoro století zpět...
auto.cz

Bentley s neony? Továrně upravené kupé šokovalo kultovní japonský tuning sraz

Tradiční britský výrobce aristokratických korábů namontoval pod prahy svého nejnovějšího supersportu podsvícení a vyrazil s ním na neoficiální noční sraz tunerů na legendárním parkovišti Daikoku. Není to apríl.
auto.cz

TEST Porsche Taycan 4S Cross Turismo – Některé kultury jsou prostě lepší

Zatímco z východu se na nás valí moderní pojetí prémie, Evropané si stále trvají na svém. Jak má vypadat pořádná elektrická prémiovka, která není jen o údajích na papíře, ale i o skutečných schopnostech, ukazuje třeba Porsche Taycan 4S Cross Turismo.
auto.cz

Zážitek jako v motokáře, tvrdí Cupra. Sportovní DNA modelu Raval staví na pěti bodech

Nejnovější model španělské automobilky navazuje na její sportovní DNA nejen svým emotivním designem, ale také jízdními vlastnostmi a zážitkem za volantem. Cupra na základě pozitivních ohlasů více než pěti set novinářů vysvětluje, jakými změnami toho dosáhla.
auto.cz

Co je hlavním faktorem při výběru elektromobilu? VinFast tvrdí, že důvěra

Prodává dnes elektromobily dojezd, rychlost nabíjení, nebo dechberoucí zrychlení? Podle vietnamské automobilky VinFast se technologické rozdíly mezi značkami pomalu smývají a klíčovým faktorem úspěchu se stává něco zcela jiného – dlouhodobá důvěra zákazníků podpořená nekompromisní zárukou.
auto.cz

Slate sliboval Americe levný dvoudveřový pick-up. Do půl milionu se nevešel, ujede ale víc

Jednoduchý elektrický pick-up s extrémně nízkou cenovkou a nepřeberným množstvím individualizace? Slate sice nakonec kvůli zrušeným dotacím podražil, ale i tak jde o absolutně nejlevnější elektromobil na americkém trhu. Ovšem pouze ve verzi Truck.
auto.cz

Svéráz ruského průmyslu. Lada Niva dostala prvky, které mají ostatní už přes 20 let

Lada inovovala svůj legendární model Niva způsobem, který ji alespoň náznakem posouvá do 21. století. Moderní prvky byste na ní přesto spočítali na prstech.
auto.cz

KGM Actyon Hybrid jsme zkoušeli tam, kam o víkendu vyrazí půlka Prahy. V pohodlí a za málo

O nadcházejícím víkendu mají padat teplotní rekordy. Chtělo by to vyrazit někam k vodě, což jsme vyzkoušeli s předstihem v KGM Actyon Hybrid.
auto.cz

Pamatujete si na amerického úpravce Saleen? Peníze na svůj návrat hledá netradičně

Na jedné straně sliby o novém americkém supersportu, na druhé straně realita finančního dna. Místo velkých investorů ale zkouší štěstí u internetového crowdfundingu. Za čepici s logem nebo schůzku se zakladatelem chce od lidí vybrat miliony. Bude to stačit na záchranu?
auto.cz

Most bude o víkendu patřit motorkám. Šampionát IDM přiveze české naděje a silný příběh

Největší pozornost poutá Štěpán Zuda, který po výborném vstupu do sezony bojoval se zraněním ruky. V Mostě se chce vrátit do hry na domácí trati.
auto.cz

Akropolis rallye před startem: Kdo zvládne vedro a rozbité terény?

Pět jezdců továrního týmu Toyota na čele průběžného pořadí mistrovství světa v čele s Elfynem Evansem vstupuje do Akropolis rallye. Řecká soutěže otevírá druhou polovinu letošního šampionátu, kde se všech sedm soutěží odehraje na šotolinových površích.
auto.cz

Nová Kia Seltos přichází na český trh. Má 180 koní, tři výbavy i čtyřkolku

Druhá generace kompaktního SUV Kia Seltos se na českém trhu startuje na částce 654.980 korun. Za verzi s pohonem všech kol zaplatíte od 814.980 korun.
auto.cz

Hyundai končí s kombíky, i30 SW už nedostane nástupce

Příští generace Hyundai i30 už nebude k mání s karoserií kombi, prozradil šéf evropské divize značky. Po kombících není ve světě dostatečně silná poptávka a ta evropská neroste.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.