Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Mercedes-Benz prodal pražská dealerství

Mercedes-Benz uzavřel dohodu s mezinárodní společností SAGA Mercedes-Benz o prodeji dealerství v Praze na Chodově a ve Stodůlkách.

Společnost Mercedes-Benz PRAHA byla vybudována jako součást vlastní prodejní sítě automobilky Mercedes-Benz. V obou pražských pobočkách probíhá prodej a servis osobních a užitkových vozidel, na Chodově se rovněž nachází exkluzivní salon AMG Performance Center značky Mercedes-AMG.

SAGA Mercedes-Benz bude s 277 zaměstnanci pokračovat v autorizovaném rodeji a servisu kompletní řady osobních a dodávkových automobilů Mercedes-Benz. V roce 2022 prodala společnost Mercedes-Benz PRAHA 2477 nových vozidel, 390 použitých vozidel a dosáhla obratu 4,6 miliard Kč. Mercedes-Benz je dlouhodobě nejprodávanější prémiovou značkou v České republice.

SAGA byla založena Mauricem Chabotem a má rozsáhlé zkušenosti v oboru od roku 1971. Ronan Chabot se ke společnosti SAGA připojil koncem 80. let a později založil skupinu RCM. Ta pokračovala akvizicí sítě prodejních míst Mercedes-Benz ve Francii, Švýcarsku a Belgii. Česká republika se stává čtvrtou zemí a první ve střední Evropě, kde bude SAGA Mercedes-Benz působit.

V roce 2023 očekává skupina RCM se značkami Mercedes-Benz (osobní automobily, užitkové vozy, nákladní vozidla), Toyota-Lexus a Porsche a také i se značkami lodí Beneteau, Azimut, obrat ve výši 2,2 miliardy eur. RCM zaměstnává v EU a Švýcarsku více než 3050 lidí.

Zdroj: Ladislav Buš, Marketing & PR Manager, SAGA Praha

18.12.2023Autodealers

Informace odjinud

TEST BAIC X55 – Spousta výbavy na diskutabilní technice

Kdo hledá co nejlépe vybavené auto za rozumné peníze, do nějž navíc naskládáte bez problémů celou rodinu, jistě už na BAIC X55 v rešerších narazil. Za svou cenu toho totiž nabízí opravdu hodně a u konkurence by stejná výbava znamenala cenu o stovky tisíc vyšší. Jenže to, že se může takto vybavený a takto velký vůz prodávat za 700 tisíc, znamená kompromisy v důležitých oblastech.
auto.cz

Mezi hot-hatche přišel Hyundai N pozdě. Jeho elektromobily nyní kopírují i ty největší automobilky

Elektrické modely Hyundai Ioniq 5 N a 6 N patří mezi ty nejzábavnější elektromobily. Automobilka při jejich vývoji myslela na nastavení nového řidičského standardu mezi BEV a vypadá to, že jejich snaha nebyla marná.
auto.cz

Volkswagen vypral amarok na 90. Pick-up Tukan má evropské základy

V rámci modelové ofenzivy představí brazilská odnož Volkswagenu zcela nový kompaktní pick-up, který stojí na platformě MQB a odstartuje éru elektrifikace modelové nabídky Volkswagen na tamním trhu.
auto.cz

Dojíždíte zimní pneumatiky v létě? Může to být nebezpečné, radí experti

Zimní pneumatiky v létě zvyšují spotřebu, prodlužují brzdou dráhu a rychleji se opotřebovávají. Když už nechcete přezouvat, zvolte celoroční gumy.
auto.cz

Řídili jsme Alpine A390 Electric. Letí jako šíp a nadchne v zatáčkách

Novodobá Alpine už není pouze ikonické kupé A110, jehož výroba v létě skončí. Dnes se francouzská značka orientuje na sportovní elektromobily. Zatímco A290 je „jen“ ostřejší R5 E-Tech elektrická, větší A390 Electric je originálním počinem.
auto.cz

Tento mercedes s racčími křídly existuje v jediném kuse. Boschert B300 se ukázal u villy d'Este

Na Concorso d'Eleganza Villa d'Este nebyla o zajímavé a raritní vozy nouze, jediný vyrobený kus modelu Boschert B300 Biturbo Gullwing Coupé však překvapil i nás. 
auto.cz

Tlačítka se vrací k další značce. Posloucháme zákazníky, říká Polestar

Polestar chystá čtyři nové modely během dvou let. Naslouchá zpětné vazbě od zákazníků a na jejím základě v autech bude víc tlačítek. Na roadster si však počkáme déle, než firma dosud plánovala.
auto.cz

Zážitek na celý život? Muzeum Alfa Romeo rozšiřuje své služby

Muzeum značky Alfa Romeo se stává místem pro oficiální certifikaci originality historických vozidel značky. Zákazníci si zde nově mohou vyzvednout svůj vůz, který prošel renovací v oddělení Classiche.
auto.cz

Hyundai a Kia chystají skutečně levné elektro. Postaví se Renaultu Twingo

Kia EV1 i ekvivalent od Hyundaie mají být elektromobily orientovanými na co nejnižší cenu, ale značky nechtějí šetřit na designu ani technice. Do vývoje má výrazně promluvit zpětná vazba zákazníků i snaha odlišit interiér od větších elektrických modelů.
auto.cz

Hellcat je zpět! Znovu burácí pod kapotou full-size pick-upu

Téměř 800 koní, z 0 na 100 kolem 3,5 sekundy a maximální rychlost přes 270 km/h? Zní to jako nový sportovní vůz, ale věřte nebo ne, jsou to hodnoty velkého amerického trucku.
auto.cz

Chystáte se na letní dovolenou po Evropě? Dálnice s volným průjezdem vás může přijít draho

Štěstí přeje připraveným. Pokud se chystáte do Itálie, můžete snadno narazit na zvláštní systém výběru mýtného. Pokud jej nezaplatíte do 15 dnů, zbytečně se vystavujete riziku nemalé pokuty.
auto.cz

Přes Cupru k největší číně. Rozhovor s Matejem Macháčkem, ředitelem BYD pro Česko a Slovensko

Nabíjení megawattem už do konce roku! BYD u nás chystá nové modely i luxusní značku, říká šéf české divize.
auto.cz

Pět set hodin pro dokonalé šasi? Neuvěřitelný příběh japonského mistra karoserií

Starší díly herní série Gran Turismo skrývaly v seznamech vozů nenápadné jméno tuningové dílny Opera Performance. Ve skutečnosti šlo o fyzické testovací dvojče samotné hry. Za dveřmi skromné dílny totiž vznikla spolupráce mezi geniálním konstruktérem a vizionářským herním vývojářem.
auto.cz

Octavia Hybrid už sjíždí z výrobní linky. Skutečným hybridem však není

O čem se dříve spekulovalo, je nyní potvrzené – Škoda Octavia dostane full-hybridní pohon s docela velkou trakční baterií. Vůz s nápisem Hybrid si však můžete koupit už dnes.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.