Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

KIA EV9 ženským Autem roku 2024

Letňanský veletrh For Beauty hostil vyhlášení ankety AUTO MÉHO SRDCE magazínu Žena v autě.cz. Organizátorky vyhlásily už popáté vítěze hlasování poroty o nejlepší auto roku z pohledu žen. Dvanáct zkušených novinářek a osobností zvolilo v těsném hlasování absolutním vítězem elektrické SUV KIA EV9.

Cílem ankety AUTO MÉHO SRDCE je ocenit výrazné nově uváděné vozy na českém trhu, jež nejvíce oslovují ženské publikum. Odborná porota letos v únoru vybrala z 20 nominovaných vozů do zúženého kola šest modelů: BMW X2, Kia EV9, MG ZS, Range Rover Velar, ŠKODA Kamiq a Volvo EX30. Těchto šest modelů následně porota hodnotila během testovacích jízd, a to podle kritérií jako praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem.

Vítězem 5. ročníku ankety AUTO MÉHO SRDCE se s největším počtem hlasů stal elektromobil KIA EV9 (48 bodů). Porotkyně ocenily jízdní komfort, tichý chod, lehkost řízení a špičkové technologie na palubě.

„Tento triumf a uznání odborné ženské poroty je pro naši značku a obzvláště model EV9 velmi cenný. Od začátku letošního roku posbíralo SUV EV9 řadu světových ocenění, jako je například prvenství v prestižní anketě Světové ženské auto roku 2024. Vítězství na domácí půdě v anketě AUTO MÉHO SRDCE je dalším důležitým milníkem, který dokládá unikátnost značky Kia, říká Kateřina Vaňková PR manažerka KIA Česká republika a dodává: „Naší strategií je posouvat hranice každodenní mobility a nabízet široké veřejnosti a početným rodinám s dětmi více než jen běžné vozy. EV9 je vskutku unikát, který mezi mainstreamovými značky na českém trhu nemá konkurenci.“

Organizátorka ankety a motoristická novinářka Sabina Kvášová o nejlepším autě roku z pohledu žen řekla: „Kia EV9 je pro mě velkým překvapením roku. Svým nepřehlédnutelným designem, jízdním komfortem, inovativním řešením bezpečnostních asistentů i dobíjecí architekturou nejlépe kombinuje stanovená kritéria a budí pozitivní emoce.“

„U žádného z našich finalistů jsem letos nezažila tak skvělý podvozek jako právě u EV9. Kia EV9 je koráb pro velkou rodinu, pěkně řešené auto s mnoha inovacemi. Působí bezpečně a pohodlně,“ uvedla další členka 12členné odborné poroty a moderátorka pořadu Bábovky a plechovky Tereza Tobiášová.

Finále 5. ročníku o nejlepší auto roku z pohledu žen bylo letos velmi těsné. Pouhý 1 bod rozhodl o absolutním vítězi. Na druhém místě se v hodnocení odborné poroty v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2024 umístil crossover ŠKODA Kamiq (47 bodů). Třetí pozici obsadil elektromobil Volvo EX30 (27 bodů).

Partnerem 5. ročníku ankety AUTO MÉHO SRDCE byla Platforma VIZE 0, pojišťovna Kooperativa a značky Max Factor, Sally Hansen a Adidas.

Hlasování veřejnosti DÁMSKÁ AUTOVOLENKA

Na webu ankety až do neděle 7. dubna probíhá také hlasování veřejnosti pod názvem DÁMSKÁ AUTOVOLENKA. Veřejnost může online vybírat svého favorita z těchto 20 nominovaných vozů: Audi Q8 e-tron, BMW X2, Citroën C4 X, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Kona, Jeep Avenger, Kia EV9, Mercedes-Benz GLC kupé, MG ZS, Mitsubishi ASX, Opel Astra Plug-in hybrid, Peugeot 3008, Range Rover Velar, Renault Espace, Subaru Crosstrek, ŠKODA Kamiq, ŠKODA Scala, Toyota CH-R, Volkswagen ID.3 a Volvo EX30.

Šestý ročník ankety AUTO MÉHO SRDCE a s ním i jeho přidružená anketa pro veřejnost DÁMSKÁ AUTOVOLENKA odstartuje opět v lednu 2025.

Erich Handl, PVA Letňany

08.04.2024Autodealers

Informace odjinud

Nová pneumatika Continentalu je skoro z poloviny recyklovaná. Přesto má nejlepší valivý odpor

Recyklovaná ocel, staré pneumatiky i PET lahve mohou skončit v novém obutí. Continental ale tentokrát neřešil jen původ materiálů, nýbrž i to, aby výsledná pneumatika neztratila důležité vlastnosti
auto.cz

BYD opět komplikuje svou nabídku. Dolphin Surf dostane většího sourozence

Do nejzmatenější modelové řady světa přibude další model. V Česku prodávaný malý elektromobil BYD Dolphin Surf dostane většího sourozence, který jistě přidá další zmatky do pojmenování čínských vozů.
auto.cz

Česká policie hojně využívá drony. Rychlost zatím neměří, ale pokuty padají

Česká policie i městští strážníci stále častěji sázejí na drony, které ze vzduchu vidí i to, co řidiči považují za bezpečně skryté. Rychlost se u nás z výšky zatím neměří, využití je ale i tak obrovské. A jinde v Evropě už drony létají zcela automaticky, bez lidského operátora.
auto.cz

Škoda plánuje výrobu elektromobilů v Indii, pohon na CNG a prodej většinového podílu Indům

Elektromobily dnes nejsou výsadou jen nejvyspělejších trhů, vrhají se do ní i země, kde byste to nečekali. Jako třeba Indie, kde už v prodejích elektromobilů jasně vládnou domácí značky. Jejich monopol se pokusí narušit škodovka s lokálně vyráběnými elektromobily.
auto.cz

Leapmotor B03X má české ceny. Prozkoumali jsme ho naživo

Po kompaktních městských crossoverech je hlad, ovšem s elektrickým pohonem jsou většinou docela drahé. Leapmotor do Česka přiváží novinku, jejíž cena začíná docela hluboko pod 600 tisíci korunami. Posadili jsme se do něj na prezentaci v Praze.
auto.cz

Nejlepší V8, jaký jsem kdy řídil, říká o elektrickém AMG šéf Mercedesu. Věří mu to někdo?

Silná slova od vedení Mercedesu je nutné brát s nadsázkou, na tradiční osmiválce zatím AMG nezanevře.
auto.cz

Slibovaný full hybrid Volkswagenu je tady, nejprve pro golf a t-roc

Volkswagen se připojuje k dalším značkám a nabídne poslední stupeň elektrifikace, který mu dosud v nabídce chyběl. Má 170 koní a v Česku startuje na 827 tisících za dobře vybavený golf a 980 tisících za ještě lépe vybavený t-roc.
auto.cz

Volva upozorní okolní auta na zvěř či cyklisty. Má to však háček

Nová softwarová aktualizace pro elektrické modely značky Volvo přináší systém, který dokáže v reálném čase detekovat rizika u krajnice a přes cloud o nich informovat ostatní řidiče v okolí. Reálný přínos ale bude do velké míry záviset na tom, kolik kompatibilních aut vlastně bude po silnicích jezdit.
auto.cz

Hyundai plánuje novou úroveň mezi N a N Line. Nebude to jen výbava

Korejský gigant Hyundai odhalil ambiciózní plány. Vedle rozšiřování oblíbené rodiny N Line směrem k ostrým modelům N nasadí sériové hybridy, které díky benzínovému generátoru pod kapotou nabídnou dojezd přesahující 950 kilometrů.
auto.cz

Autonomní taxíky jsou 16krát bezpečnější. Přesto v Evropě začne člověk

Americké Waymo se chlubí tím, že jeho autonomní vozy bourají se zraněním šestnáctkrát méně než lidé. Přesto do mnichovských ulic, své první evropské pevninské destinace, nevyrazí hned naplno a raději za volant posadí živé šoféry.
auto.cz

Land Rover odkládá elektrický Defender. Zato vznikne nový s technikou Stellantisu

Zpomalení růstu zájmu o elektromobily vedlo ke zrušení nebo zpoždění celé řady projektů. Nově to platí i pro elektrickou verzi Land Roveru Defender, který se odkládá o několik let. Kromě toho dostane i sourozence s technikou Jeepu.
auto.cz

Elektromobil s dieselovým motorem? Podle Mahle řešení pro kamiony

Elektrifikace se týká i užitkových vozů, u těch největších je ale problém s dojezdem a dobíjením ještě palčivější. V přechodu mohou pomoci sériové hybridy, které dnes v Evropě téměř nikdo nevyrábí. Změnit to chce německá firma Mahle.
auto.cz

Za každých 250 Kč pokuty den bez řidičáku. Souhlasíte s novou metodou?

Rumunská vláda se rozhodla skoncovat s chronickým ignorováním pokut za dopravní přestupky. Od konce srpna zavádí nový bič: kdo nezaplatí včas, přijde o řidičák na tak dlouho, jak vysoký je jeho dluh. 
auto.cz

Land Rover po Jamesi Bondovi je na prodej. Pečujte o něj, prosí

Tento krásný, zelený a armádně působící Land Rover 109 Series II z roku 1959 kdysi patřil Danielu Craigovi. Nyní je na prodej s moderním zapalováním a čerstvými pery.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.