Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Raben předvedl redukci uhlíku v logistice

Šéf logistické Raben Group Ewald Raben prezentoval v Rokycanech unikátní data z oblasti snižování emisí v logistice. Jeho firma testuje biopaliva (HVO100) ve vozovém parku, investuje i do ekobudov. Dohromady s vysoký podílem využívané zelené energie vedla opatření podle jeho slov k téměř 23% snížení emisí.

Akci moderoval Jakub Železný. Na eventu proběhla panelová diskuze odborníků na logistiku nejen z Rabenu, ale i českých vysokých škol.

„Rok 2023 byl v naší agendě ESG dalším náročným rokem. Raben Group se i nadále spojuje se svými zákazníky, dopravci a obchodními partnery s cílem utvářet a zlepšovat náš dopad na životní, společenské a pracovní prostředí. Těší nás pokrok v tomto ohledu a těšíme se na další kroky v roce 2024,“ řekl Ewald Raben.

Závazek Raben Group k udržitelnosti vedl k významným úspěchům, včetně výrazného zvýšení ratingu Ecovadis na 65 bodů v roce 2024.

„Jsme hrdí na to, že jsme ve všech oblastech dosáhli minimálně hodnocení „dobrý“ a v kategorii životního prostředí hodnocení „pokrok“. Těší nás také to, že jsme dosáhli působivého hodnocení A- ve zveřejněném CDP Climate 2023,“ uvedla Ewelina Jabłońska-Gryżenia, vedoucí udržitelnosti v Raben Group.

Český Raben „šlape“ do udržitelnosti Jedním z nejúčinnějších řešení pro snižování uhlíkové zátěže je co nejúčinnější využívání přepravy: „Dá se říct, že kamion je jedním z nejekologičtějších řešení, protože při stejných emisích přemístí větší množství nákladu. Díky podobným řešením jsme schopni snížit zátěž, a postupně se tak propracovávat k definovaným cílům. Emise redukujeme zejména efektivitou přepravy“ říká Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia.

V praxi se jedná například o nákladní auto Cityliner se zadní natáčivou osou, která přesně kopíruje stopu tahače, díky čemuž dokáže projet i hůře dostupnými místy. Cityliner navíc pojme až 27 palet, na jeden litr paliva tak rozveze větší množství nákladu než klasické 18paletovém rozvozové vozidlo.

Erich Handl, Rokycany

21.05.2024Autodealers

Informace odjinud

Citroën proměnil rodiňák na speciál pro potápěče. Uvnitř to svítí jako v ponorce

Spousta konceptů je jen o nálepkách a pár detailech, ale Citroën šel tentokrát dál. Koncept C3 Aircross Marine Nationale by se na pláži rozhodně neztratil.
auto.cz

Multicar žije. V Přísece se jich sešlo přes sedmdesát

Multicar nezemřel. Setkání majitelů a fanoušků značky v Přísece u Jihlavy proběhlo již počtvrté. Přijelo na něj sedm desítek aut včetně těch opravdu historických. Životopis východoněmeckých užitkových aut sahá skoro století zpět...
auto.cz

Bentley s neony? Továrně upravené kupé šokovalo kultovní japonský tuning sraz

Tradiční britský výrobce aristokratických korábů namontoval pod prahy svého nejnovějšího supersportu podsvícení a vyrazil s ním na neoficiální noční sraz tunerů na legendárním parkovišti Daikoku. Není to apríl.
auto.cz

TEST Porsche Taycan 4S Cross Turismo – Některé kultury jsou prostě lepší

Zatímco z východu se na nás valí moderní pojetí prémie, Evropané si stále trvají na svém. Jak má vypadat pořádná elektrická prémiovka, která není jen o údajích na papíře, ale i o skutečných schopnostech, ukazuje třeba Porsche Taycan 4S Cross Turismo.
auto.cz

Zážitek jako v motokáře, tvrdí Cupra. Sportovní DNA modelu Raval staví na pěti bodech

Nejnovější model španělské automobilky navazuje na její sportovní DNA nejen svým emotivním designem, ale také jízdními vlastnostmi a zážitkem za volantem. Cupra na základě pozitivních ohlasů více než pěti set novinářů vysvětluje, jakými změnami toho dosáhla.
auto.cz

Co je hlavním faktorem při výběru elektromobilu? VinFast tvrdí, že důvěra

Prodává dnes elektromobily dojezd, rychlost nabíjení, nebo dechberoucí zrychlení? Podle vietnamské automobilky VinFast se technologické rozdíly mezi značkami pomalu smývají a klíčovým faktorem úspěchu se stává něco zcela jiného – dlouhodobá důvěra zákazníků podpořená nekompromisní zárukou.
auto.cz

Slate sliboval Americe levný dvoudveřový pick-up. Do půl milionu se nevešel, ujede ale víc

Jednoduchý elektrický pick-up s extrémně nízkou cenovkou a nepřeberným množstvím individualizace? Slate sice nakonec kvůli zrušeným dotacím podražil, ale i tak jde o absolutně nejlevnější elektromobil na americkém trhu. Ovšem pouze ve verzi Truck.
auto.cz

Svéráz ruského průmyslu. Lada Niva dostala prvky, které mají ostatní už přes 20 let

Lada inovovala svůj legendární model Niva způsobem, který ji alespoň náznakem posouvá do 21. století. Moderní prvky byste na ní přesto spočítali na prstech.
auto.cz

KGM Actyon Hybrid jsme zkoušeli tam, kam o víkendu vyrazí půlka Prahy. V pohodlí a za málo

O nadcházejícím víkendu mají padat teplotní rekordy. Chtělo by to vyrazit někam k vodě, což jsme vyzkoušeli s předstihem v KGM Actyon Hybrid.
auto.cz

Pamatujete si na amerického úpravce Saleen? Peníze na svůj návrat hledá netradičně

Na jedné straně sliby o novém americkém supersportu, na druhé straně realita finančního dna. Místo velkých investorů ale zkouší štěstí u internetového crowdfundingu. Za čepici s logem nebo schůzku se zakladatelem chce od lidí vybrat miliony. Bude to stačit na záchranu?
auto.cz

Most bude o víkendu patřit motorkám. Šampionát IDM přiveze české naděje a silný příběh

Největší pozornost poutá Štěpán Zuda, který po výborném vstupu do sezony bojoval se zraněním ruky. V Mostě se chce vrátit do hry na domácí trati.
auto.cz

Akropolis rallye před startem: Kdo zvládne vedro a rozbité terény?

Pět jezdců továrního týmu Toyota na čele průběžného pořadí mistrovství světa v čele s Elfynem Evansem vstupuje do Akropolis rallye. Řecká soutěže otevírá druhou polovinu letošního šampionátu, kde se všech sedm soutěží odehraje na šotolinových površích.
auto.cz

Nová Kia Seltos přichází na český trh. Má 180 koní, tři výbavy i čtyřkolku

Druhá generace kompaktního SUV Kia Seltos se na českém trhu startuje na částce 654.980 korun. Za verzi s pohonem všech kol zaplatíte od 814.980 korun.
auto.cz

Hyundai končí s kombíky, i30 SW už nedostane nástupce

Příští generace Hyundai i30 už nebude k mání s karoserií kombi, prozradil šéf evropské divize značky. Po kombících není ve světě dostatečně silná poptávka a ta evropská neroste.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.