Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Z Kvasin vyjely první modernizované Octavie

První modernizovaný model Octavia vyrobený v závodě v Kvasinách sjel z výrobní linky. Výrobu dalších kusů tohoto vozu v Kvasinách umožnil přesun výroby nové generace Superbu do Bratislavy.

Výroba modelu Octavia souběžně pokračuje i nadále v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Od uvedení první moderní generace vozu Octavia v roce 1996 automobilka do dnešního dne vyrobila téměř 7,5 milionu kusů tohoto modelu.

Andreas Dick, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast Výroby a logistiky:

„Výroba dalších kusů modelu Škoda Octavia v kvasinském závodu nám umožňuje efektivně využívat naši pružnou výrobní síť a plně vytěžovat kapacity závodů. Kromě komplexní přípravy na zahájení výroby dalších kusů modelu Octavia v Kvasinách jsme zde otevřeli školicí středisko, které je ideálním prostředím pro další vzdělávání a zvyšování kvalifikace našeho týmu. Všem kolegům zapojeným do tohoto projektu upřímně děkuji za úsilí a obětavost, které do celého procesu vložili.”

Školicí středisko přizpůsobené různým úrovním vzdělávání Kvasinský závod vyrábí velké SUV Kodiaq, výrobu dalších kusůmodernizované čtvrté generace modelu Octavia spustil na stejné výrobní lince jako model Karoq. V souvislosti s přípravou na výrobu omlazeného modelu Octavia v Kvasinách společnost otevřela i školicí středisko, které nabízí vysoce moderní technologie, tři robotická pracoviště pro praktický výcvik a dvě učebny pro pokročilou teoretickou výuku.

Od roku 1996 čtyři generace Octavií

První moderní generace vozu Škoda Octavia sjela z výrobní linky mladoboleslavského závodu v roce 1996. Jednalo se o první model vyvinutý plně pod křídly koncernu Volkswagen.

V březnu roku 1998 Škoda představila ještě prostornější model Octavia Combi a v roce 1999 přišla první varianta s pohonem všech čtyř kol.

Druhá generace modelu Škoda Octavia, vyráběná v letech 2004-2013, nabídla oproti předchozí generaci modernizovanou řadu motorů, vylepšenou technologii, robustnější karoserii a masivní mřížka chladiče dostala tvar lichoběžníku.

Třetí generace modelu stavěla na tehdejší nové koncernové platformě MQB A a standardně nabízela zavazadlový prostor o objemu 590 l u verze liftback a 610 l u verze kombi. V roce 2017 přišel omlazený model s dělenými světlomety a s možností vybavení technologií LED.

Současná čtvrtá generace modelu Škoda Octavia se poprvé objevila na scéně v listopadu 2019. Čtvrtá generace staví na modernizované platformě MQB. Některé benzinové motory lze navíc kombinovat s mild-hybridní technologií nebo pohonem všech kol. Letos na jaře prošel model Octavia celkovou modernizací, díky níž vůz získal osvěžený design, světlomety Matrix-LED druhé generace, prvky zajišťující zvýšenou bezpečnost a lepší pohodlí a také nové funkce včetně ChatGPT integrovaného do hlasové asistentky Laury.

30.08.2024Autodealers

Informace odjinud

Rady před koupí Mini (1959-2000): Velká genialita v malém balení

Pod slovem „mini“ si zejména ženy, ale i mnozí muži nejčastěji vybaví velmi krátkou sukni, oblíbenou zejména v 60. letech. Minimálně na druhém místě si však lidé vzpomenou na malinké autíčko, obecně spjaté hlavně s britským komikem Rowanem Atkinsonem, alias Mr. Beanem. Původní britské mini se vyrábělo neuvěřitelných 41 let a na sklonku 50. let znamenalo doslova revoluční počin.
auto.cz

Chery opět kopírovalo design. Vzniklo tak audi za cenu dacie

Že si čínské automobilky založily existenci na kopírování designu i technologií, asi každý ví. Dnes si už většinou vystačí s technologiemi vlastními, s designem to až tak slavné není. Dokazuje to i Chery, které do široké nabídky kopií přidává také vlastní pojetí audi.
auto.cz

Tohle všechno je na dnešních autech falešné. Často však jde o dobrý nápad

Neklamou pouze lidé a umělá inteligence, někdy to dělají také naprosto hloupá auta. A byť je někdy cesta do pekel dlážděna dobrými úmysly, těm jde většinou o jediné: vydělat co nejvíce. Dali jsme dohromady 10 falešných prvků moderních aut, u kterých jsme „optimalizaci nákladů“ už dávno prokoukli.
auto.cz

Mazda stále vyvíjí Wankelův motor. Důkazem budiž nový patent

Nový patent Mazdy se soustředí na poměrně nudnou součást motoru, ale je důkazem, že automobilka vynakládá úsilí a peníze Wankel dostat do produkčního auta.
auto.cz

Český hypersport Praga Bohema získal rekord ve Spa. A to se o něj ani nesnažil

Praga Bohema překonala rekord Pagani Huayra o téměř sekundu a půl, alespoň dle vyjádření automobilky. Do Spa přitom přijeli prostě jezdit, neměli za cíl stanovit rekord.
auto.cz

Huawei se pustil i do terénu. Auto s ním postavil výrobce extrémních offroadů M-Hero

Netradiční čínská značka M-Hero uvedla nový model. Nepřekvapivě jde opět o obrovské SUV s hybridním pohonem, na jeho vývoji se ale tentokrát podílel také Huawei.
auto.cz

Audi tyto levné modely v Evropě nechtělo, dovozce je přesto nabízí. Ušetříte skoro milion!

Audi se snažilo za každou cenu zabránit tomu, aby se modely E5 a E7X určené pro čínský trh oficiálně dostaly do Evropy. Stránky společnosti Auto-China však nabízejí konfigurátor pro model E5 Sportback i velké SUV.
auto.cz

TEST Peugeot 408 GT Elektromotor – Lepší než hybrid?

Nabídka pohonů modernizované 408 zahrnuje výhradně elektrifikované agregáty. Kromě hybridu a plug-in hybridu je to také čistě elektrická verze. V nabídce je ve dvou výbavách, přičemž jsme vyzkoušeli tu vyšší.
auto.cz

Toto je příběh tanků, které srazily 21. srpna 1968 ČSSR na kolena

Jde o nejdéle používaný tank na světě, pořád drží rekord v počtu vyrobených kusů a dodnes je v aktivní službě. Jeho sílu na vlastní kůži pocítilo také Československo.
auto.cz

Opel Frontera bude ještě dostupnější! Představuje základní výbavu Start i novou motorizaci

Oblíbené malé SUV Opel Frontera přichází na evropský trh v ještě dostupnější verzi. Nový výbavový stupeň Start zkraje příštího roku doplní nabídku o cenově atraktivní základ se vším potřebným i na českém trhu. Spolu s ním dorazí také nová úsporná motorizace pro nenáročné řidiče.
auto.cz

Druhý nejprodávanější model Mazdy má vydržet 12 let. Loni se prodalo přes 200 tisíc kusů

Mazda CX-30 vydrží na trhu ještě 4–5 let bez výrazné modernizace, prozradil šéf automobilky. Zákazníkům však starosvětskost tohoto modelu nevadí.
auto.cz

Tesla Semi se podívá do Evropy. Některé severské státy již posílají objednávky

Na evropské půdě chce Tesla zopakovat svůj úspěch popularizace elektromobility, kterého dosáhla před 10 lety u osobních automobilů. Prosadit se pokusí nízkými provozními náklady, otázkou je ovšem nízká nejvyšší hmotnost soupravy i absence lůžka v kabině.
auto.cz

Genesis GV90 oficiálně: Ohromné SUV má dveře jako Rolls-Royce a vystačí si bez B-sloupku

Přémiová odnož skupiny Hyundai se zákazníkům už delší dobu snaží dokázat, že patří mezi ty nejluxusnější značky. Nyní představuje ultra-luxusní SUV, které na automobilovém trhu nemá obdoby. Čím vším je unikátní?
auto.cz

Elektrická Tatra Force 8x8 se ukázala v akci. Vozí si baterie o hmotnosti dvou superbů

Nedělá kravál a nekouří, prototyp elektrické tatrovky prohánějící se lesem ukazuje klasického českého pracanta v novém světle.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.