Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Personální změny u značky Porsche

Jan Sedláček odešel z funkce výkonného ředitele importu Porsche do České republiky a ujímá se nové výzvy. Na pozici výkonné ředitelky přišla zkušená polská marketérka.

Sedláček působí od srpna 2024 na pozici ředitele Porsche Centra Praha a zároveň ředitele dealerství Porsche Praha-Prosek. V jeho kompetenci je tak nejen prodej nových a ojetých vozů značky Porsche a jejich servis, ale také prodej a servis automobilů řady dalších značek, mezi něž patří Škoda, Volkswagen, Audi, Volkswagen Užitkové vozy, či programy ojetých vozů Das WeltAuto a PIA Market.

„Rád bych na tomto místě poděkoval za šanci být v tak inspirující pozici výkonného ředitele importéra značky Porsche v dobách jejího dynamického rozvoje. Věřím, že spolu s celým týmem jsme udělali spoustu dobré práce a pozvedli značku Porsche v České republice. Nyní se úžasným vozům Porsche budu věnovat z trochu jiné pozice a těším se, že dále rozvineme emocionální rovinu prodeje, servisní kapacity, zlepšíme zákaznický servis a dokončíme v termínu projekty jako například druhé Porsche Centrum na Ořechu,“ dodal Jan Sedláček.

Zkušenosti z Volkswagen FS

Jan Sedláček přišel do společnosti Porsche Inter Auto CZ v roce 2019 ze společnosti Volkswagen Financial Services, v níž se věnoval oblasti financování automobilů od roku 2011. Ve společnosti Porsche Inter Auto CZ nejprve zastával funkci brand managera značky Porsche a ředitele Porsche Centra Praha, v roce 2021 byl jmenován výkonným ředitelem výhradního dovozce automobilů Porsche do České republiky.

Působení Jana Sedláčka ve funkci výkonného ředitele importu je spojeno s mnoha úspěchy značky Porsche v rámci rozvoje a prodeje. Zatímco v roce 2020 bylo v České republice registrováno 342 nových vozů Porsche, loni to byl více než dvojnásobek: 814 vozů. Významným impulzem pro razantní růst prodeje byla mimo jiné nová generace modelu Porsche Cayenne, kterou Sedláček představil české veřejnosti v červenci 2023.

V rámci důsledného naplňování růstové strategie značky Porsche v Česku byla pod Sedláčkovým vedením také připravena a v loňském roce zahájena výstavba budoucího Porsche Centra Ořech, které se na konci příštího roku stane nejmodernějším prodejním a servisním zázemím nejen pro značku Porsche v České republice. Rovněž schválení investice do Porsche Centra v Ostravě, kde se v následujících letech ze servisního centra stane také Porsche Centrum se silným zázemím pro prodej, bylo v kompetenci Jana Sedláčka.

Sedláček se na pozici výkonného ředitele intenzivně a systematicky věnoval rovněž rozvoji elektromobility. Mezi největší úspěchy v této oblasti patří rychlé vybudování a rozšiřování veřejné nabíjecí sítě Porsche Charging Service, která umožnuje snadno dostupné, rychlé a komfortní nabíjení plug-in hybridních a zcela elektrických vozů Porsche na cestách, a to za výhodných podmínek prostřednictvím karty Porsche Charging Card nebo aplikace My Porsche App. V letošním roce navíc Sedláček spustil úspěšnou akční nabídku modernizovaného modelu Taycan ve spojení s nabíjecí kartou chargee, která nabízí řadu atraktivních benefitů včetně bezplatného nabíjení po dobu až tří let.

Polská specialistka na marketing

Novou výkonnou ředitelkou výhradního dovozce automobilů Porsche do České republiky byla s platností od 1. září 2024 jmenována Joanna Ogórek. Zkušená manažerka do Prahy přichází ze společnosti Porsche Inter Auto Polska, kde působila předchozích pět let, z toho poslední dva roky jako marketingová ředitelka pro všechny značky.

Své první manažerské zkušenosti sbírala Ogórek na různých pozicích v logistice a marketingu, převážně u polských importérů prémiových značek BMW a Mercedes-Benz.

10.09.2024Autodealers

Informace odjinud

Mazda stále vyvíjí Wankelův motor. Důkazem budiž nový patent

Nový patent Mazdy se soustředí na poměrně nudnou součást motoru, ale je důkazem, že automobilka vynakládá úsilí a peníze Wankel dostat do produkčního auta.
auto.cz

Český hypersport Praga Bohema získal rekord ve Spa. A to se o něj ani nesnažil

Praga Bohema překonala rekord Pagani Huayra o téměř sekundu a půl, alespoň dle vyjádření automobilky. Do Spa přitom přijeli prostě jezdit, neměli za cíl stanovit rekord.
auto.cz

Huawei se pustil i do terénu. Auto s ním postavil výrobce extrémních offroadů M-Hero

Netradiční čínská značka M-Hero uvedla nový model. Nepřekvapivě jde opět o obrovské SUV s hybridním pohonem, na jeho vývoji se ale tentokrát podílel také Huawei.
auto.cz

Audi tyto levné modely v Evropě nechtělo, dovozce je přesto nabízí. Ušetříte skoro milion!

Audi se snažilo za každou cenu zabránit tomu, aby se modely E5 a E7X určené pro čínský trh oficiálně dostaly do Evropy. Stránky společnosti Auto-China však nabízejí konfigurátor pro model E5 Sportback i velké SUV.
auto.cz

TEST Peugeot 408 GT Elektromotor – Lepší než hybrid?

Nabídka pohonů modernizované 408 zahrnuje výhradně elektrifikované agregáty. Kromě hybridu a plug-in hybridu je to také čistě elektrická verze. V nabídce je ve dvou výbavách, přičemž jsme vyzkoušeli tu vyšší.
auto.cz

Toto je příběh tanků, které srazily 21. srpna 1968 ČSSR na kolena

Jde o nejdéle používaný tank na světě, pořád drží rekord v počtu vyrobených kusů a dodnes je v aktivní službě. Jeho sílu na vlastní kůži pocítilo také Československo.
auto.cz

Opel Frontera bude ještě dostupnější! Představuje základní výbavu Start i novou motorizaci

Oblíbené malé SUV Opel Frontera přichází na evropský trh v ještě dostupnější verzi. Nový výbavový stupeň Start zkraje příštího roku doplní nabídku o cenově atraktivní základ se vším potřebným i na českém trhu. Spolu s ním dorazí také nová úsporná motorizace pro nenáročné řidiče.
auto.cz

Druhý nejprodávanější model Mazdy má vydržet 12 let. Loni se prodalo přes 200 tisíc kusů

Mazda CX-30 vydrží na trhu ještě 4–5 let bez výrazné modernizace, prozradil šéf automobilky. Zákazníkům však starosvětskost tohoto modelu nevadí.
auto.cz

Tesla Semi se podívá do Evropy. Některé severské státy již posílají objednávky

Na evropské půdě chce Tesla zopakovat svůj úspěch popularizace elektromobility, kterého dosáhla před 10 lety u osobních automobilů. Prosadit se pokusí nízkými provozními náklady, otázkou je ovšem nízká nejvyšší hmotnost soupravy i absence lůžka v kabině.
auto.cz

Genesis GV90 oficiálně: Ohromné SUV má dveře jako Rolls-Royce a vystačí si bez B-sloupku

Přémiová odnož skupiny Hyundai se zákazníkům už delší dobu snaží dokázat, že patří mezi ty nejluxusnější značky. Nyní představuje ultra-luxusní SUV, které na automobilovém trhu nemá obdoby. Čím vším je unikátní?
auto.cz

Elektrická Tatra Force 8x8 se ukázala v akci. Vozí si baterie o hmotnosti dvou superbů

Nedělá kravál a nekouří, prototyp elektrické tatrovky prohánějící se lesem ukazuje klasického českého pracanta v novém světle.
auto.cz

Stávající Mercedes-Benz třídy C nedostane V8. Důvodem není ekologie

S představením modernizované třídy C prozradila divize AMG, že se v této generaci již osmiválce pod kapotou nedočkáme. Není ale všem dnům konec.
auto.cz

Když není řidič, kabina je zbytečná. Britská firma představila kamion bez ní

Britská firma Voltempo připravuje elektrický autonomní kamion bez kabiny. Tzv. Smart Trailer má měřit 15,6 metru, zvládnout celkovou hmotnost 42 tun a díky zrušení řidičského pracoviště odvézt větší objem nákladu.
auto.cz

ADAC prověřil stovky aut s bezklíčovým odemykáním. Krádeži odolalo minimum

Bezklíčový přístup je pohodlný, ale u části aut pořád zranitelný. Zlodějům stačí vytvořením „mostu“ prodloužit dosah signálu klíče, který může ležet doma v předsíni. Co proti takovému pokusu o krádež funguje?
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.