Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Jihokorejský prezident projedná gigafactory

Třídenní návštěvu jihokorejského prezidenta Jun Sok-jola doprovází korejští ministři obchodu a průmyslu, zahraničních věcí, dopravy a financí, a také šéfové nejvýznamnějších jihokorejských firem. Co je na programu jednání?

Jednat se bude nejen o míře zapojení českých podniků do dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech, kterou vysoutěžila korejská KHNP, ale i o investicích a spolupráci v řadě dalších oblastí.

Úřady obou zemí Novinkám potvrdily záměr Korejců uzavřít s Českem v návaznosti na dostavbu Dukovan strategické partnerství, které má kromě jaderné energetiky přinést společné projekty v oblastech elektromobility, polovodičů, baterií, robotiky nebo umělé inteligence.

Z konkrétních investičních plánů pak zdroje Novinek zmiňují například snahu o expanzi nošovické automobilky Hyundai a záměr Samsungu postavit gigafactory, tedy továrnu na baterie, u Dolní Lutyně. V tomto případě ovšem vláda Petra Fialy (ODS) čelí problému, že projekt naráží na odpor místních obyvatel.

Ve hře pak má být třeba i účast Korejců na výstavbě vysokorychlostních tratí či posilování spolupráce mezi univerzitami a vědeckými ústavy.

Hradní zahraniční odbor ve středu uvedl, že ve čtvrtek večer bude Jun Sok-jol jednat se svým protějškem Petrem Pavlem, následující den s premiérem Fialou. V pátek ráno zahájí prezidenti podnikatelské fórum. Podle informací Novinek do Prahy míří šéfové největších jihokorejských firem, takzvaných čebolů, a to nejen Samsungu a Hyundai Motor, ale i LG, SK, Doosanu či POSCO.

V pátek dopoledne Jun s Fialou navštíví v Plzni závody společností Doosan Škoda Power, která má Dukovanům dodat turbínu, a Škoda Jaderné strojírenství, odpoledne budou jednat v Praze. V plánu je celá řada setkání na úrovni ministrů, byznysu a vědeckých institucí či podpis nového akčního plánu a memorand o spolupráci.

Zdroj: novinky.cz

19.09.2024Autodealers

Informace odjinud

Ford použije Apple Maps coby vestavěnou navigaci. Možná nejen v USA

Leckdo v oblasti map a navigace spoléhá na Google, Fordu však je bližší Apple a jeho vlastní mapy integruje do infotainmentů vozidel na nové platformě UEV. První vůz na ní by se měl objevit v příštím roce.
auto.cz

Mototest Jawa 730 Twin: Vlastní cestou s lehkou pomocí

Jawa poslední dobou šlape na plyn. Loni představila trojici nových strojů s čínským rodokmenem, letos jsme se dočkali její vlastní novinky. Model 730 Twin byl navržen a také se vyrábí v továrně v Týnci nad Sázavou.
auto.cz

Fetiš EU na elektromobily nedává smysl, říká evropský šéf Hondy

Ředitel evropské divize Hondy volá po širších možnostech, jak snižovat emise, než jen zákazy spalovacích motorů. Současný postup podle něj vede ke zvyšování průměrného věku aut.
auto.cz

Poškrábaný nárazník nebo prasklé sklo? S připojištěním ESO nemusíte řešit spoluúčast

Povinné ručení má dnes povinně každý řidič, slouží ale zásadně těm druhým poškozeným. Jakmile přijde řeč na škody na vlastním autě, situace je vážnější.
auto.cz

Bugatti Tourbillon se učí jezdit dřív než vyjede na silnici

Vývoj hypersportu dnes nezačíná až na trati. Bugatti používá vlastní jízdní simulátor i velký pohyblivý trenažér, který rychle střídá okruhy Nardò a Nürburgring.
auto.cz

Budoucnost řemesla a automechaniků: Dnes už čistá práce, navíc za zajímavé peníze!

Vyučit se automechanikem dnes není jen o tom, ležet umaštěný od oleje pod autem. Je to často docela čistá, a navíc už během školy zajímavě placená práce.
auto.cz

Není plug-in jako plug-in. Čím se Mitsubishi Outlander PHEV liší konkurence?

Současný outlander je na českém trhu poháněný pouze jedinou plug-in hybridní motorizací. Nabíjecí hybrid ale nabízí také přímá konkurence, přičemž technických odlišností může být celá řada. V čem je outlander speciální?
auto.cz

Ford zachraňuje zónu klidu. Pomůže terapeutický playlist

Ford v Česku spojuje poloautonomní řízení s tématem psychické pohody za volantem. Řidič může ve vybraných úsecích pustit volant, ale dál musí sledovat silnici. Audionahrávky pro větší pohodu si můžete stáhnout do mobilu. 
auto.cz

Volkswagen uvede autonomní řízení úrovně 3. Jako první do sourozence Cupry

Kdekdo se ho bojí, autonomní řízení je ale další z velkých inovací, které se budou do vozů dostávat ve velkém. Vidět to je třeba na Číně, kde už dnes mnoho aut dokáže jezdit samo. Prozatím ale jen na úrovni 2. Jedním z prvních výrobců, kteří se posunou o úroveň dále, je Volkswagen.
auto.cz

Chudý Laos se rozhodl šetřit. Od června zakázal spalovací auta

Komunistický Laos se letos rozhodl pro zákaz dovozu nových osobních aut se spalovacími motory. Levnější elektrická auta navíc osvobodil od spotřební daně. Nejde však o ekologii, nýbrž o peníze.
auto.cz

TEST Porsche 911 Carrera 4 GTS Cabriolet – Jaká je první hybridní 911?

Model 911 je mezi sportovními vozy ikonou, která nikdy nemíří níž než na absolutní vrchol. Varianta GTS představuje jakýsi střed nabídky, i když ve své poslední iteraci se systémem e-Hybrid je pekelně rychlá. Otestovali jsme všechny její výhody s nebem nad hlavou.
auto.cz

Škoda Auto zvýšila zisk i tržby, zisk Volkswagenu klesl téměř o třetinu

Automobilka Škoda Auto v letošním prvním pololetí zvýšila provozní zisk o zhruba šest procent na 1,366 miliardy eur (přes 33 miliard Kč) z 1,285 miliardy eur před rokem. Ve své výsledkové zprávě to dnes oznámil mateřský koncern Volkswagen.
auto.cz

Honda dále ruší elektromobily. Velké SUV Prologue vydrželo na trhu jen dva roky

Ukončit výrobu nového modelu jen po dvou letech rozhodně není očekávaný krok od zavedené automobilky. Honda přesto pokračuje v masakrování svých elektromobilů ukončením výroby modelu prologue.
auto.cz

Hledáte supersport do skutečného terénu? Rezvani jich vyrobí sedm

Rezvani Dune by se dalo označit za Lamborghini Huracán Sterrato na steroidech. Technický základ je stejný, ale konečně je tu i pořádná světlá výška a obří pneumatiky.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava logo greensolutions
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.