Toyota Motor Europe (TME) v Kolíně slavnostně otevřela svůj první Mega Hub zajišťující logistické služby vozidel Toyota a Lexus. Kolínský Mega Hub, do nějž automobilka investovala 17 milionů eur, v přepočtu asi 425 milionů korun, je největším zařízením svého druhu v Evropě a disponuje kapacitou až pro 350 000 vozidel ročně.
Nový Mega Hub bude obsluhovat Německo, Rakousko, Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko, a přispěje tak ke zkrácení čekacích lhůt zájemců o vozy Toyota a Lexus. Äreál je prostřednictvím železnice propojen s několika evropskými výrobními závody Toyota, což napomůže k výraznému snížení uhlíkové stopy vlivem logistiky vozidel.
„Naše investice do kolínského Mega Hubu v objemu 17 milionů eur dokládá nepolevující nasazení značky Toyota pokračovat ve svých obchodních aktivitách v České republice. Tento strategický krok posílí naše postavení ve střední Evropě, a současně dokládá naše přesvědčení o potenciálu tohoto regionu. Prostřednictvím této významné investice chceme podporovat inovace, efektivitu a udržitelnost, abychom zákazníkům poskytovali mimořádnou hodnotu a zároveň pozitivně podporovali místní ekonomiku,“ uvedl Robert Kiml, prezident kolínského závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.
Cíl: zkrácení dodacích lhůt
TME očekává, že prostřednictvím nového Mega Hubu posílí kvalitu dodávek automobilových doplňků a zkrátí dodací lhůty vozidel. Současně rozšíří možnosti zakázkových úprav prostřednictvím tzv. předprodejních služeb, v současnosti zajišťovaných u prodejců, aby tito mohli efektivněji vycházet vstříc jedinečným potřebám zákazníků Toyoty.
„Slavnostní otevření kolínského Mega Hubu je důležitým milníkem naší strategie na poli logistiky. Toto zařízení, nastolující nová srovnávací měřítka logistiky vozidel, zajistí nejlepší způsob fungování v tomto oboru včetně včasných a přesně načasovaných dodávek za všech okolností. Naše zasazení zkracovat čekací lhůty, snižovat náklady a zachovávat mimořádnou kvalitu, pro kterou je Toyota proslulá, podtrhuje naši snahu naplňovat a překračovat stále náročnější očekávání zákazníků napříč celou střední Evropou,“ řekl Jean-Christophe Deville, viceprezident pro dodavatelský řetězec, Toyota Motor Europe.
Kolínský Mega Hub zároveň pomáhá naplňovat snahy TME o snižování uhlíkové stopy dodavatelského řetězce a logistiky vozidel. Areál vybudovaný na pozemcích společnosti Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) může s výhodou využívat kvalitní železniční síť, která dnes propojuje několik evropských výrobních závodů automobilky Toyota.
Toyota postupně přesouvá svoji logistiku vozidel ze silnice na železnici. Stávající železniční síť mezi závody TMUK, TMMF a TMMCZ od svého zprovoznění v roce 2022 přispívá ke každoročnímu snížení emisí CO2 o 4237 tun. Další železniční spoj do Polska, nedaleko výroby nově uváděného modelu Proace Max, napomůže snížit emise CO2 o dalších 1099 tun ročně.
Zdroj: Toyota
12.11.2024Německý koncern Bosch oznámil snižování nákladů a počtu zaměstnanců kvůli chmurnému výhledu na rok 2024. Společnost očekává stagnaci výroby vozidel, což bude mít dopad na ziskové marže.
Zimní zahrada pražského hotelu Holiday Inn hostila 16. dubna novinářskou prezentaci elektrického Renaultu Scénic E-Tech.
Několik měsíců poté, co musela Česká republika vzdát své ambice na investici Volkswagenu do výstavby továrny na baterie do elektromobilů koncernu u Plzně, je tu další investiční pobídka na gigafactory.
Ve Volkswagen Financial Services se budou v lednu měnit manažeři. Z firmy odchází fleetař Jan Pařízek, v lednu se objeví u jiné koncernové značky. Na pozici ho nahradí dosavadní brand manažer firmy.
Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva