Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

Porsche ČR bilancovalo loňské prodeje

Manažeři Porsche ČR bilancovali na výroční tiskové konferenci v pražském restaurantu Sugo Pasta Bar. Na parketu se vystřídali jednatelé firmy Jan Hurt a Julian Rumswinkel, výkony jednotlivých značek komentovali vedoucí divizí Jakub Šebesta (VW), Mirka Cimrová (VW Užitkové), Marcel Archleb (Audi) a Tomáš Navrátil (CUPRA, SEAT).

Jak si loni vedly značky Porsche ČR? Rok 2025 se podle manažerů firmy nesl ve znamení návratu k silnému růstu. Společnost dodala celkem 32 471 nových vozů, což představuje meziroční nárůst o téměř 17 %. Tahounem růstu byla především značka CUPRA, která své prodeje zdvojnásobila, a ofenziva nových modelů napříč všemi značkami koncernu.

„Rok 2025 potvrdil, že transformace automobilového sektoru vstupuje do nové, realistické fáze,“ říká Jan Hurt, jednatel Porsche ČR.

„Ukazuje se, že tempo přechodu na čistou elektromobilitu je pomalejší, než předpokládaly původní ambiciózní plány. Horizont roku 2035 se tak nyní jeví jako téměř nereálný. První kroky Evropské unie z konce loňského roku vnímáme jako racionální uznání tohoto vývoje. Očekáváme, že v roce 2026, kdy proběhne přezkoumání všech emisních cílů, převáží pragmatický a ekonomický přístup nad ideologií.“ Volkswagen a Audi v růstu, CUPRA hvězdou trhu

Jednotlivé značky těžily z bohaté produktové nabídky, která kombinuje konvenční motory s moderními elektrifikovanými pohony.

Volkswagen: Zaznamenal nárůst o 15,4 % s celkovým počtem 15 071 vozů. Nejprodávanějšími modely byly stálice Tiguan a Golf, skokanem roku se stal nový Tayron.

Audi: Meziročně vyrostlo o 8,7 % na 4 350 vozů. Dominovala především SUV řady Q (Q3, Q7, Q8) a manažerská klasika A6.

CUPRA: Tato značka se stala fenomenálním úspěchem roku. Počet registrací vzrostl o 113 % na 4 871 vozů, čímž se CUPRA probojovala na 15. místo nejprodávanějších značek v ČR.

Volkswagen Užitkové vozy: I zde prodeje mírně rostly (celkem 6 823 vozů), přičemž největší zájem byl o ikonický ID. Buzz a novou generaci Multivanu.

Rekordní obrat v servisu a pohled do budoucna

Úspěch se neomezil pouze na prodej nových aut. Divize After Sales dosáhla rekordního obratu servisu ve výši 5,98 miliardy korun. Autorizovanými servisy prošlo více než 135 tisíc vozidel.

Významným hráčem v oblasti infrastruktury se stává značka MOON. Ta v roce 2025 představila revoluční wallbox umožňující obousměrné nabíjení (V2H), díky kterému může vůz napájet domácnost. V roce 2026 navíc plánuje spustit prodej ultrarychlých stanic s výkonem až 1 MW.

„Pro Porsche Česká republika byl rok 2025 potvrzením správnosti naší strategie,“ doplňuje Jan Hurt. „Po plánované transformaci byznys modelu jsme se vrátili k růstu. Výrazně nám pomáhají nové modely jako Volkswagen Tayron, Audi A6 nebo CUPRA Terramar. V nastoleném trendu chceme pokračovat i letos, kdy nás čeká řada dalších novinek, včetně modernizovaného modelu ID.3 či nového SUV ID. CROSS.“

Erich Handl a Luděk Kortus; Sugo Pasta Bar

05.02.2026Autodealers

Informace odjinud

Konec jednorázových aut. Evropa nařizuje opravitelnost a ekologii

Evropský parlament schválil přelomové nařízení týkající se životního cyklu vozidel. Nová legislativa od základu překope způsob, jakým se auta navrhují, prodávají i likvidují. A poprvé v historii přenese miliardové náklady na ekologickou likvidaci přímo na bedra samotných výrobců.
auto.cz

Mototest CFMOTO 250Dual: Dostupná děvečka do domu

Hledáte nenáročnou dostupnou motorku pro každodenní využití, která se nezalekne ani náročnějšího terénu? Do hledáčku zájmu byste tedy měli zahrnout letošní novinku CFMOTO 250Dual.
auto.cz

Cestování autem v Chorvatsku: Perly Istrie

Největší, nejnavštěvovanější a nejživější oblast na Jadranu i v celém Chorvatsku, to je Istrie. Jezdit po ní můžete po dálnicích – takzvaným Ypsilonem. Vůbec se to ale nevyplatí.
auto.cz

ID.Buzz vám přeje dobrou noc. Volkswagen nabízí kempovací vestavbu s názvem Gute Nacht

Rodinný dostavník a kancelář přes týden, pojízdný hotel o víkendu? Všestrannost líbivého modelu ID.Buzz rozšiřuje automobilka o propracovanou kempovací vestavbu s názvem „Gute Nacht“.
auto.cz

Identita značky Jeep sahá hluboko. Automobilka teď upozorňuje na typické designové prvky

Legendární americká automobilka získala letos v dubnu prestižní ocenění za design. Její designérský tým na oslavu vytvořil skicu, která odhaluje čtyři hlavní pilíře nezaměnitelné identity všech modelů Jeepu.
auto.cz

Honda Prelude dostala nádhernou limitku s dvoubarevným interiérem. Zatím pouze pro Japonsko

Konfigurátor Hondy Prelude momentálně nabízí jedinou zářivou barvu. Japonsko se nyní dočkalo krásného metalického laku v červeném odstínu, kterému navíc v rámci limitované edice kontrastuje dvoubarevný interiér v kombinaci bordó/černá.
auto.cz

Hongqi láká české zákazníky. Model HS3 zlevňuje na 749.000 Kč, přitom je velký jako Kodiaq

Čínská značka Hongqi spouští v Česku prodejní akci na své nejmenší SUV HS3. Skladové vozy zlevňují o 190.900 Kč, přitom mají luxusní výbavu. 
auto.cz

Fiat Dobló EasyPRO je opravdový profesionál. A skvělým tipem pro řemeslníky

Dobló je již tradičně obchodně úspěšnou kompaktní dodávkou od Fiat Professional. Zatím poslední novinku v této řadě představuje verze EasyPRO. Čím je tak zajímavá?
auto.cz

Řidiči přechytračují kamery hlídající pozornost. Stačí plastová hlavička

Řidiči přechytračují bezpečnostní systémy nečekaně primitivním způsobem. Inženýři vyvíjejí sofistikované kamery, ale k oklamání stačí i levná plastová miniatura hlavy.
auto.cz

Mobilní kancelář přijíždí v novém kabátu! Chevrolet Silverado dostal dva nové osmiválce a obří displeje

Americký Chevrolet před pár dny odhalil výrazně přepracovanou modelovou řadu svého full-size pick-upu Chevrolet Silverado. Kromě výraznějšího designu a inovovaného interiéru přibyly do nabídky dva atmosférické osmiválce.
auto.cz

TEST Dacia Duster hybrid-G 150 4×4 – Pokrok je složitý a něco stojí

Dacia Duster byla v motoristickém světě vždy vnímána jako lidový hrdina, upřímné auto, které si na nic nehraje. S příchodem motorizace kombinující LPG, hybrid a pohon všech kol se však nabízí až nebezpečná otázka: Není to náhodou přesně naopak? Nehraje si nový Duster na jednoduchého a skromného drsňáka jen navenek, zatímco uvnitř ukrývá nesmírně složitou techniku, za kterou navíc požaduje nesmyslné peníze?
auto.cz

Oleje pro samočinné a manuální převodovky. Proč nejsou zaměnitelné?

Obecně vzato převodovka stejně jako motor potřebuje ke svému životu správný olej. Čím se ale liší mazivo pro manuální a samočinnou skříň? A opravdu není zaměnitelné?
auto.cz

Cybercab je první Tesla s pohonem předních kol. Přes malou baterii ujede téměř 700 km

Robotaxi od automobilky Tesla pojmenované Cybercab se postupně odhaluje, přestože sériové výroby zatím nedosáhlo a ovládají ho stále lidé. Díky americké agentuře pro ochranu životního prostředí (EPA) a pozorným redaktorům serveru Car&Driver nyní známe podrobnosti o jeho pohonu.
auto.cz

Nejlepší auto na tahání? Plug-in hybrid bez čtyřkolky! Uspěla i Škoda Elroq

Zapomeňte na zažité dogma, že k utáhnutí pořádného karavanu bezpodmínečně potřebujete masivní SUV s naftovým motorem a pohonem všech kol. Na absolutní vrchol totiž Britové poprvé v historii pasovali manažerské kombi jezdící na benzin a elektřinu.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.