Svaz Dovozců Automobilů

Car Importers Association


Informace / Životní prostředí

Čertousy hostily testy plynových pohonů

31.08.2016 Autodealers

Klub motoristických novinářů uspořádal ve středu 31.8. testovací jízdy s vozidly na alternativní palivo benzín/zemní plyn.V počernickém hotelu Čertousy se také konala přednáška na téma CNG, k vidění byla i auta dodatečně přestavěná na LPG.

Česko letos zaregistrovalo 1895 CNG vozidel

23.08.2016 Autodealers

V ČR letos jezdí na palivo CNG téměř 16 tisíc vozidel. Přesto 97 procent prodejů nových osobních vozidel u nás je stále na tradiční paliva, z alternativních vozidel se ale těch na CNG prodává dvakrát více než hybridů, 20 krát více než elektromobilů a 70 krát více než LPG aut.

ČEZ má nabíječku v karlovarském BMW

12.08.2016 Autodealers

Rozšiřování sítě veřejných rychlodobíjecích stanic Elektromobility ČEZ pokračuje v Karlových Varech. Zařízení umístěné v jenišovském areálu DyCOM BMW umožňuje doplnit 80 % baterií vozu za necelou půlhodinu.

Valeo vyvíjí v Praze nový snímač LiDAR

22.07.2016 Autodealers

Nový snímač LiDAR vyvíjí společnost Valeo společně s firmou LeddarTech, specialistou na pokročilou detekci objektů a následných řešení. Na vývoji nového senzoru se podílí i pražské R&D centrum, k sériové výrobě bude připraven v roce 2018.

MŽP dá 150 milionů na elektromobily a CNG vozy

30.06.2016 Autodealers

Ministerstvo životního prostředí připravuje výzvu na nákup vozidel s alternativními pohony pro kraje, obce a jimi zřízené organizace. Zatím počítá se 150 miliony korun.

Pokorný: změny emisních norem jsou příliš rychlé

23.06.2016 Autodealers

Škoda se v pondělí připojila k servisní akci koncernu Volkswagen pro diesely schopné obcházet emisní měření. Aféru komentoval v ČT 24 tajemník SDA Josef Pokorný.

Škoda začíná svolávat auta do servisu

21.06.2016 Autodealers

Škoda Auto se připojila k servisní akci koncernu Volkswagen pro diesely schopné obcházet emisní měření. Aféru v ČT 24 komentoval tajemník SDA Josef Pokorný.

Za půl roku otevřeno 20 nových CNG stanic

09.06.2016 Autodealers

Na konci listopadu loňského roku dosáhl počet CNG stanic v České republice první stovky a za půl roku je otevřeno pro veřejnost už 20 dalších CNG stanic a další přibývají, oznámil ČPS.

RWE otevřela CNG plničku v Trutnově

31.05.2016 Autodealers

RWE zprovoznila svoji patnáctou CNG plnicí stanici v Trutnově. Motoristé ji naleznou na adrese Krkonošská 567 u klasické čerpací stanice Benzina. Provoz je zajištěn od 6 do 20 hodin.

Nissan Leaf opět překonal český rekord

27.05.2016 Autodealers

Nissan se opět pokusil o překonání českého rekordu v jízdě elektromobilem na 24 hodin. Stávající český rekord držel od září roku 2013 Nissan Leaf 24 kWh, když za 24 hodin ujel 1 281 km.

Autodealers Autodealers SDA

Informace odjinud

Cíl Argentinské rallye 2017: Vyhrál Neuville

Belgičan Thierry Neuville (Hyundai i20 Coupe WRC) vyhrál nevídanou bitvu o vítězství v Argentinské rallye, pátém podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Toto je pět nejlevnějších aut českého trhu!

Tak v tomhle klobouku se už kouzlí těžko. K lemu s hranicí dvou set tisíc korun se před třemi roky vměstnalo dvacet modelů, dál do minulosti ještě víc. Na jaře 2017 už tu tahá králíky jen pět mágů. Spíš čtyři a půl.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Muskovi dorazila vrtná souprava, začnou se hloubit tunely

Elon Musk chce celému světu ukázat výhody tunelové dopravy a s jejím budováním začne na svém pozemku v Los Angeles co nevidět.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Modřany plné brouků: Jak legendární volkswageny plavaly a sprintovaly...

Uplynulou sobotu se do pražských Modřan slétly „brouci“ ze všech koutů nejen naší země.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Po RZ15 Argentinská rallye 2017: Bitva ve finiši?

Dramatický souboj slibuje závěrečný den na Argentinské rallye, pátém podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Náskok vedoucího jezdce Brita Elffyna Evanse se zmenšil na pouhých 11,7 sekundy před Belgičanem Thierry Neuvillem.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Polarizační brýle: Pro řidiče výborné, ale jak to, že umí schovat displeje?

Polarizační brýle se při řízení hodí, protože vám umí odfiltrovat různé odlesky. Jenže zároveň vám mohou zkazit výhled na head-up displej nebo obrazovku multimediálního systému.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Škoda Auto vyrobila v závodě Kvasiny miliontý vůz Superb

Automobilka Škoda Auto v závodě v Kvasinách na Rychnovsku vyrobila miliontý vůz modelové řady Superb. Superb automobilka začala vyrábět v Kvasinách roce 2001, v letech 2004 a 2009 výrobu modelu zahájila i v Indii a v Číně.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Nový level vypínání válců: Ze čtyřválce se stane jednoválec!

Zážehový motor, který by spotřebovával o 8 až 15 procent méně paliva než současné agregáty, je na dosah sériové výroby. Umožnit to má inovativní systém vypínání válců, vyvinutý ve spolupráci firem Delphi a Tula
Celý článek na AUTO.CZ >>

DAF představuje modelové řady CF a XF nové generace

Společnost DAF Trucks připravila nové generace modelových řad CF a XF s důkladně přepracovanými pohonnými jednotkami i podvozky, optimalizovanou aerodynamikou a novými interiéry.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Autofotka týdne: Škoda VOS je pancéřovaný unikát pro komunistické papaláše

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě získalo do svých sbírek unikátní pancéřovanou limuzínu Škoda VOS. Vozidlo pro československé i zahraniční komunistické vládní činitele se ve Vysokém Mýtě vyrábělo v letech 1948 až 1953. Do té doby vysoce postavení politici pancéřované osobní vozy nepoužívali.
Celý článek na iDNES.cz >>

Video: Tohle byly reklamy! Úžasný kaskadérský výkon Fiatu 124!

A za volantem nikdy jiný než Rémy Julienne, jeden z nejslavnějších kaskadérů všech dob.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Škoda Octavia Cup: Naše auto je už v barvách!

První závod na Hungaroringu byl sice zrušen, zatím vám ale můžeme ukázat kompletně připravenou Octavii týmu Auto.cz Racing!
Celý článek na AUTO.CZ >>

VIDEO: Svatá Hora u Příbrami zažila burácení motorů Porsche

Svatá Hora u Příbrami patřila poslední sobotu v dubnu autům. Sraz si tu dali příznivci legendární značky Porsche. V Porsche klubu 108 jsou majitelé hlavně starších modelů značky, na sraz jich dorazilo kolem třiceti.
Celý článek na iDNES.cz >>

Sanitky jsou lékařovou vášní: Sestavil neskutečnou sbírku!

Když potkáte v okolí Hradce Králové starou sanitku, nejspíš ji řídí sám šéf tamní záchranky Jiří Mašek. Veterány jsou totiž jeho vášní a řadu z nich ještě zažil v lékařské službě.
Celý článek na AUTO.CZ >>

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.


Nejbližší akce

Spolupracujeme

Autodealers.cz logo Autojob.cz
[cnw:counter] TOPlist

 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.