Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

AutoBinck vytvořil import pro značku MG

Automobilová skupina AutoBinck vytvoří pro český i slovenský trh samostatná obchodní zastoupení značky MG. Zveřejnila dnes také personální oznámení týkající se jmenování generálních ředitelů nových zastoupení v obou zemích.

„Rostoucí ambice automobilové skupiny AutoBinck a společnosti SAIC, majitele značky MG Motor, v obchodu s novými vozy MG na trzích v České a Slovenské republice vedly k dnešnímu oznámení o vytvoření samostatných obchodních zastoupení této automobilové značky v obou zmíněných zemích,“ uvedla firma.

V souvislosti s tím byli v první fázi tohoto procesu osamostatnění značky MG na trhu nově jmenováni generální ředitelé pro každou z obou zemí.

Generálním ředitelem MG Česká republika je s platností od 1. srpna jmenován Martin Králíček, který má téměř patnáctileté zkušenosti z oblasti automotive, a to na několika vedoucích pozicích u renomované leasingové společnosti a také u importérské organizace přední zahraniční automobilové značky na českém trhu.

„Je pro mě velkým potěšením přijmout výzvu reprezentovat značku MG, o které jsem přesvědčen, že svým současným a budoucím portfoliem modelů, rozvojem moderních technologií a důrazem na kvalitu zákaznických služeb bude patřit k významným značkám na náročném celoevropském, ale především lokálním automobilovém trhu. Velkou šanci vidím aktuálně v posílení fleetových prodejů, a to s brzkým uvedením modelu MG5, což je elegantní elektrické kombi,“ říká ke svému jmenování Martin Králíček. Pozici generálního ředitele v zastoupení MG Slovenská republika přijal k 1. červenci Roman Petrík, který pro značku MG doposud působil jako regionální obchodní manažer. Ten zasvětil automobilovému byznysu na několika vedoucích pozicích v oblasti obchodu a marketingu přes osm let své úspěšné pracovní kariéry.

„V značke MG máme príležitosť priblížiť našim zákazníkom jedinečné spojenie tradičnej značky spolu s inováciami a technologickými riešeniami, ktoré poskytuje jej súčasný vlastník, a to všetko za dostupnú cenu. Šance na úspech sú vysoké vzhľadom na svetovú úroveň kvality a dizajnu nových modelov ako nové MG4, ktoré vo viacerých parametroch predbieha zavedenú európsku konkurenciu. Teším sa na spoločnú cestu rozvíjania MG na slovenskom trhu ako značky s jedným z najväčších potenciálov znovuzrodených značiek so storočnou históriou, čo sa na trhovom podiele v Európe už začína jednoznačne prejavovať. Zákazníci sa tak môžu tešiť na množstvo dostupných modelov s unikátnou zárukou, kvalitou a prijateľnou cenou,“ je přesvědčen Roman Petrík.

Posílení pozice značky MG na automobilových trzích v Česku a na Slovensku formou vytvoření samostatných zastoupení plynule navazuje na její úspěšné uvedení v obou zemích v červenci loňského roku, a to díky úsilí všech zaměstnanců společnosti M Motors CZ a M Motors SK. I proto bylo možné dosáhnout za úvodní rok fungování značky MG na obou trzích celkového počtu více než 3 100 objednávek nových vozů.

Cílem současných organizačních změn je mimo jiné dosáhnout v dlouhodobějším časovém horizontu prodejů nových vozů na úrovni úspěšně etablovaných značek na obou trzích.

„Rozšíření a zkvalitnění dealerské sítě s důrazem na dosažení vysoké úrovně zákaznické spokojenosti v prodejních i poprodejních službách bude provázet také nabídka chytrých řešení souvisejících s rozvojem elektromobility. I proto je v plánu další fáze těchto změn v podobě personálního posílení nové organizační struktury a s tím spojené nastavení dalších potřebných procesů, termínově směřujících k přelomu třetího a čtvrtého kvartálu letošního roku,“ uvedl Autobinck.

02.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Jezdíte na kolo sami? Thule nabízí kompaktní nosič jednoho bicyklu

Nová verze nosiče VeloLite je lehčí a levnější než ty dosavadní – nabízí totiž prostor jen pro jedno kolo. To znamená menší rozměry a snazší manipulaci, ovšem cenová výhodnost je otázkou.
auto.cz

Terénní lokomotiva M-Hero bude v Česku levnější. Míří sem nový větší model

Z Číny k nám povětšinou míří docela nudné pragmatické vozy, které zaujmou maximálně poměrem ceny a výbavy. Dovozce Plastonic k nám ale loni uvedl značku M-Hero, jejíž vozy jsou značně excentrické. Po brutálním modelu 917 se letos na náš trh podívá i výrazně levnější 817.
auto.cz

Známe datum houfného měření. Speed Marathon 2026 proběhne v dubnu

Letošní plošné měření rychlosti pod názvem Speed Marathon proběhne 15. dubna. Do výběru míst, kde by měli policisté stát, se může zapojit každý.
auto.cz

McLaren W1 za cenu fabie? Jde to, akorát se nesvezete

O hypersportech často slýcháme jen z internetu, případně je obdivujeme na akcích světového významu. Šťastlivců, kteří se v některém svezou, je málo. Co kdybychom vám řekli, že nový hypersport můžete mít za cenu fabie?
auto.cz

TEST BYD Atto 2 – Neurazí, nenadchne

BYD Atto 2 sází na konzervativní vzhled, praktičnost a jednoduché ovládání. Otestovali jsme nejvyšší verzi Comfort, která nabízí větší baterii a rychlejší nabíjení. Stačí to však na silnou evropskou konkurenci?
auto.cz

Kalendář motorsportu 2026: Rally, okruhy, vrchy, autocross, karting i drifty

Sezóna 2026 slibuje českým fanouškům motoristického sportu mimořádně nabitý program. Pod hlavičkou Autoklubu ČR se pojede kompletní kalendář Mistrovství ČR v rally, rallysprintech i historických automobilech. Tradiční podniky doplní oblíbené sprinty i volné závody, které uzavřou sezonu na podzim a začátkem zimy.
auto.cz

Mercedes-Benz chystá menší třídu G. Jasno je o platformě a pohonech

Legendární teréňák dostane v roce 2027 menšího sourozence. Nový vstupní model do rodiny třídy G vsadí na poctivý rám, plnohodnotný pohon všech kol a překvapivě i spalovací motor. Původně čistě elektrický projekt totiž prošel zásadní změnou strategie.
auto.cz

Další ostrý hatchback na obzoru. Corsa láká na ostrou variantu GSE

Na úspěch modelu Mokka GSE chce automobilka navázat použitím stejného receptu u malého vozu Corsa.
auto.cz

Když ne všichni, tak aspoň fleety. Lobbisté chtějí přísnější kvóty na elektromobily

Organizace Transport & Environment navrhuje, aby v roce 2030 musely velké firmy kupovat ze 69 % auta bez lokálních emisí. Plug-in hybridy podle ní nestačí, protože řidiči firemních aut s tankovacími kartami nemají motivaci je nabíjet.
auto.cz

Nová MX-5 se nevyhne elektrifikaci. Mazda se připravuje na různé scénáře

Královna lehkých roadsterů Mazda MX-5 se pomalu připravuje na svou další generaci. Šéf evropského designu a šéf vývoje prozradili plány pro její pohonné ústrojí.
auto.cz

Audi přetáhlo technického šéfa Lamborghini. Pro koncern pracuje už 18 let

Pro svůj další rozvoj povolává Audi do nejvyšších řad Rouvena Mohra, dosavadního technického šéfa Lamborghini. Stál za ikonickými modely a pustil se i do motorsportu.
auto.cz

Nové čínské baterie chtějí oddělit oheň od elektřiny. Riziko snižují různě

Požár baterie elektromobilu nebo hybridu je stále ožehavé téma. Obecně baterie moc často nehoří, když už ale znamená to obrovský problém. Jeho následky může zmírnit nová koncepce baterií Dragon Armor 3.0.
auto.cz

Budoucnost městské logistiky v rukou Renaultu. Odkoupí celý projekt Flexis

Renault loni představil novou architekturu plně elektrických užitkových vozů. Jejich součástí má být technologicky vyspělý software vzešlý ze společného podniku Flexis. Renault Group se nyní stane jediným vlastníkem.
auto.cz

Policie v Ostravici zastavila podivný dopravní prostředek. Byl to velomobil

Autíčko, které zastavili policisté z Moravskoslezského kraje o tomto víkendu, vypadalo na první pohled jako závodní boby, ve skutečnosti se ale jednalo o velomobil. Co si pod tím máme představit?
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.