Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

AutoBinck vytvořil import pro značku MG

Automobilová skupina AutoBinck vytvoří pro český i slovenský trh samostatná obchodní zastoupení značky MG. Zveřejnila dnes také personální oznámení týkající se jmenování generálních ředitelů nových zastoupení v obou zemích.

„Rostoucí ambice automobilové skupiny AutoBinck a společnosti SAIC, majitele značky MG Motor, v obchodu s novými vozy MG na trzích v České a Slovenské republice vedly k dnešnímu oznámení o vytvoření samostatných obchodních zastoupení této automobilové značky v obou zmíněných zemích,“ uvedla firma.

V souvislosti s tím byli v první fázi tohoto procesu osamostatnění značky MG na trhu nově jmenováni generální ředitelé pro každou z obou zemí.

Generálním ředitelem MG Česká republika je s platností od 1. srpna jmenován Martin Králíček, který má téměř patnáctileté zkušenosti z oblasti automotive, a to na několika vedoucích pozicích u renomované leasingové společnosti a také u importérské organizace přední zahraniční automobilové značky na českém trhu.

„Je pro mě velkým potěšením přijmout výzvu reprezentovat značku MG, o které jsem přesvědčen, že svým současným a budoucím portfoliem modelů, rozvojem moderních technologií a důrazem na kvalitu zákaznických služeb bude patřit k významným značkám na náročném celoevropském, ale především lokálním automobilovém trhu. Velkou šanci vidím aktuálně v posílení fleetových prodejů, a to s brzkým uvedením modelu MG5, což je elegantní elektrické kombi,“ říká ke svému jmenování Martin Králíček. Pozici generálního ředitele v zastoupení MG Slovenská republika přijal k 1. červenci Roman Petrík, který pro značku MG doposud působil jako regionální obchodní manažer. Ten zasvětil automobilovému byznysu na několika vedoucích pozicích v oblasti obchodu a marketingu přes osm let své úspěšné pracovní kariéry.

„V značke MG máme príležitosť priblížiť našim zákazníkom jedinečné spojenie tradičnej značky spolu s inováciami a technologickými riešeniami, ktoré poskytuje jej súčasný vlastník, a to všetko za dostupnú cenu. Šance na úspech sú vysoké vzhľadom na svetovú úroveň kvality a dizajnu nových modelov ako nové MG4, ktoré vo viacerých parametroch predbieha zavedenú európsku konkurenciu. Teším sa na spoločnú cestu rozvíjania MG na slovenskom trhu ako značky s jedným z najväčších potenciálov znovuzrodených značiek so storočnou históriou, čo sa na trhovom podiele v Európe už začína jednoznačne prejavovať. Zákazníci sa tak môžu tešiť na množstvo dostupných modelov s unikátnou zárukou, kvalitou a prijateľnou cenou,“ je přesvědčen Roman Petrík.

Posílení pozice značky MG na automobilových trzích v Česku a na Slovensku formou vytvoření samostatných zastoupení plynule navazuje na její úspěšné uvedení v obou zemích v červenci loňského roku, a to díky úsilí všech zaměstnanců společnosti M Motors CZ a M Motors SK. I proto bylo možné dosáhnout za úvodní rok fungování značky MG na obou trzích celkového počtu více než 3 100 objednávek nových vozů.

Cílem současných organizačních změn je mimo jiné dosáhnout v dlouhodobějším časovém horizontu prodejů nových vozů na úrovni úspěšně etablovaných značek na obou trzích.

„Rozšíření a zkvalitnění dealerské sítě s důrazem na dosažení vysoké úrovně zákaznické spokojenosti v prodejních i poprodejních službách bude provázet také nabídka chytrých řešení souvisejících s rozvojem elektromobility. I proto je v plánu další fáze těchto změn v podobě personálního posílení nové organizační struktury a s tím spojené nastavení dalších potřebných procesů, termínově směřujících k přelomu třetího a čtvrtého kvartálu letošního roku,“ uvedl Autobinck.

02.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Do Česka přijde dostupný spalovací kombík. Kia ukázala nástupce Ceedu SW

O kombíky už není v Evropě takový zájem jako dříve a automobilky je nahrazují SUV. Pořád jim ale věří třeba Kia, která právě uvedla prodlouženou variantu spalovací novinky K4.
auto.cz

Nový Renault Filante oficiálně: Míří mezi velké hráče. Sází na hybrid a digitální kabinu

Filante vznikl na platformě CMA a vedle odvážného designu přiváží digitální kokpit OpenR, XR zábavu i pokročilé odhlučnění. Zadní cestující těží z rozvoru 2820 mm, kufr má 633 až 2050 litrů a full hybrid E-Tech 250 slibuje vysoký výkon bez dobíjení.
auto.cz

Bude to Peaq! Nová elektrická vlajková loď Škoda má ukázat víc, než se zdá

Už známe jméno! Připravovaná elektrická vlajková loď Škody se jmenuje Peaq. A ano, ten název je zvolený schválně, má jít o dosavadní vrchol domácí automobilky.
auto.cz

Nástupce Renaultu Megane se spalovacím motorem? Francouzi zvažují alternativu k elektromobilům

Hybridní pohony mnohé automobilky začaly pohřbívat spolu se spalovacími motory, nakonec se ale ukazuje, že blízká budoucnost patří jim. Kromě těch, které už z evropského trhu známe, se zřejmě začne více prosazovat i sériový hybrid.
auto.cz

Realita autonomie: Řidič najel tisíce kilometrů bez dotyku volantu

Američan ujel svou teslou ujel přes 17.000 km bez jediného fyzického zásahu do řízení. Nyní prakticky popisuje, jak se autonomní řízení skutečně chová. A zároveň jasně vymezuje, kde jsou jeho limity.
auto.cz

Nový Renault Twingo naživo z Bruselu: Znovuzrozená ikona překvapí prostorem

Jednou z nejdůležitějších novinek letošního autosalonu v Bruselu je bezpochyby Renault Twingo. I když jsme ho na obrázcích už viděli, na výstavišti jsme si ho mohli projít hezky zblízka.
auto.cz

Rallye Dakar 2026, 8. etapa: Prokop si polepšil, Macík a Loprais měli kolizi

Automobilový jezdec Martin Prokop se po 8. etapě Rallye Dakar posunul na dvanácté místo průběžného pořadí. V kategorii kamionů Martin Macík klesl na třetí místo a časově si pohoršil, stejně jako Aleš Loprais. Z motorkářů je na tom nadále nejlépe Milan Engel.
auto.cz

Bruselský autosalonu obrazem: Nástupce Ženevy ukázal novinky i zajímavosti

Kompaktní, prostorný, ale nabitý zajímavými novinkami, která jsme dosud měli možnost vidět jen na obrázcích, a to včetně Bugatti Tourbillon – takový je autosalon v Bruselu, který si můžete prohlédnout v obří fotogalerii. Brány má otevřené až do 18. ledna, takže ho s trochou snahy ještě stihnete i naživo.
auto.cz

Martin Vaculík zpovídá experta na nabíječky: Jak s nimi zacházet, aby fungovaly?

Technik Světa motorů Martin Vaculík je velkým příznivcem elektromobilů, ale zároveň velkým kritikem veřejného nabíjení. Považuje jej za nespolehlivé, drahé a uživatelsky málo přívětivé. Ale je to tak i ve skutečnosti? 
auto.cz

Toyota GR Yaris Morizo RR zamíří i do Evropy! Akio Toyoda ji nechal naladit dle svého gusta

Akio Toyoda pomohl vyladit limitovanou edici GR Yaris Morizo RR. Toyota upravila podvozek, řízení i nastavení pohonu všech kol. Do Evropy má zamířit jen 100 kusů.
auto.cz

Nejprodávanější auta v Německu v roce 2025: Vládnou domácí, Škoda opět nejsilnější

První tři místa v žebříčku nejprodávanějších aut v Německu za uplynulý rok obsadil Volkswagen, který je zároveň nejoblíbenější značkou. Česká Škoda si udržela pozici největší importované značky.
auto.cz

Subaru WRX STI Sport# zamíří do výroby jako limitka. Nabídne manuál i pohon všech kol

Subaru na tokijském autosalonu ukázalo model WRX STI Sport# jako prototyp, ale už nyní se mluví o limitované sérii pro jaro 2026. Kombinuje přeplňovaný boxer s manuální převodovkou, vyladěným podvozkem a pohonem všech kol.
auto.cz

TEST Kia EV6 GT-Line – Vylepšení dobrého

O modernizaci prvního velkého elektromobilu značky Kia, který přišel s 800V platformou E-GMP, jsme psali už před víc než rokem a půl, když se odhalil v Koreji. Přesto se nám do rukou dostal až nedávno. Zato však v nejschopnější civilní verzi s pohonem všech kol a vrcholnou výbavou.
auto.cz

Mercedes-Benz A už nebude Made in Germany. Stěhuje se totiž na východ

Současná generace nejmenšího mercedesu přežije až do roku 2028. Místo Německa ovšem bude vznikat v levnějším Maďarsku. V původní továrně uvolní místo novému CLA.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.