Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

AutoBinck vytvořil import pro značku MG

Automobilová skupina AutoBinck vytvoří pro český i slovenský trh samostatná obchodní zastoupení značky MG. Zveřejnila dnes také personální oznámení týkající se jmenování generálních ředitelů nových zastoupení v obou zemích.

„Rostoucí ambice automobilové skupiny AutoBinck a společnosti SAIC, majitele značky MG Motor, v obchodu s novými vozy MG na trzích v České a Slovenské republice vedly k dnešnímu oznámení o vytvoření samostatných obchodních zastoupení této automobilové značky v obou zmíněných zemích,“ uvedla firma.

V souvislosti s tím byli v první fázi tohoto procesu osamostatnění značky MG na trhu nově jmenováni generální ředitelé pro každou z obou zemí.

Generálním ředitelem MG Česká republika je s platností od 1. srpna jmenován Martin Králíček, který má téměř patnáctileté zkušenosti z oblasti automotive, a to na několika vedoucích pozicích u renomované leasingové společnosti a také u importérské organizace přední zahraniční automobilové značky na českém trhu.

„Je pro mě velkým potěšením přijmout výzvu reprezentovat značku MG, o které jsem přesvědčen, že svým současným a budoucím portfoliem modelů, rozvojem moderních technologií a důrazem na kvalitu zákaznických služeb bude patřit k významným značkám na náročném celoevropském, ale především lokálním automobilovém trhu. Velkou šanci vidím aktuálně v posílení fleetových prodejů, a to s brzkým uvedením modelu MG5, což je elegantní elektrické kombi,“ říká ke svému jmenování Martin Králíček. Pozici generálního ředitele v zastoupení MG Slovenská republika přijal k 1. červenci Roman Petrík, který pro značku MG doposud působil jako regionální obchodní manažer. Ten zasvětil automobilovému byznysu na několika vedoucích pozicích v oblasti obchodu a marketingu přes osm let své úspěšné pracovní kariéry.

„V značke MG máme príležitosť priblížiť našim zákazníkom jedinečné spojenie tradičnej značky spolu s inováciami a technologickými riešeniami, ktoré poskytuje jej súčasný vlastník, a to všetko za dostupnú cenu. Šance na úspech sú vysoké vzhľadom na svetovú úroveň kvality a dizajnu nových modelov ako nové MG4, ktoré vo viacerých parametroch predbieha zavedenú európsku konkurenciu. Teším sa na spoločnú cestu rozvíjania MG na slovenskom trhu ako značky s jedným z najväčších potenciálov znovuzrodených značiek so storočnou históriou, čo sa na trhovom podiele v Európe už začína jednoznačne prejavovať. Zákazníci sa tak môžu tešiť na množstvo dostupných modelov s unikátnou zárukou, kvalitou a prijateľnou cenou,“ je přesvědčen Roman Petrík.

Posílení pozice značky MG na automobilových trzích v Česku a na Slovensku formou vytvoření samostatných zastoupení plynule navazuje na její úspěšné uvedení v obou zemích v červenci loňského roku, a to díky úsilí všech zaměstnanců společnosti M Motors CZ a M Motors SK. I proto bylo možné dosáhnout za úvodní rok fungování značky MG na obou trzích celkového počtu více než 3 100 objednávek nových vozů.

Cílem současných organizačních změn je mimo jiné dosáhnout v dlouhodobějším časovém horizontu prodejů nových vozů na úrovni úspěšně etablovaných značek na obou trzích.

„Rozšíření a zkvalitnění dealerské sítě s důrazem na dosažení vysoké úrovně zákaznické spokojenosti v prodejních i poprodejních službách bude provázet také nabídka chytrých řešení souvisejících s rozvojem elektromobility. I proto je v plánu další fáze těchto změn v podobě personálního posílení nové organizační struktury a s tím spojené nastavení dalších potřebných procesů, termínově směřujících k přelomu třetího a čtvrtého kvartálu letošního roku,“ uvedl Autobinck.

02.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Více bezpečnosti pro čínského delfína. Levný BYD Dolphin Surf má po modernizaci

Malý sympatický elektromobil BYD Dolphin Surf, na čínském trhu pojmenovaný Seagull, přichází na trh s drobnými vylepšeními a také novou technikou.
auto.cz

Chrysler se vrátí k levným modelům. Chce navázat na úspěch legendárního neonu

Ve změti koncernu Stellantis působí Chrysler jako zapomenutá značka, která dnes bojuje už jen s jediným modelem. Nemuselo by to tak zůstat dlouho, protože podle amerických dealerů se už připravuje návrat do segmentu, kde se dříve chrysleru velmi dařilo.
auto.cz

Pět nejčastějších závad klimatizace: I zdánlivá prkotina váš může stát tisíce!

Léto je za dveřmi, teploty už běžně atakují 20 stupňů Celsia, a to je přesně ten čas, kdy řidič rád využije ve svém autě klimatizaci. I ta však má své rébusy, jejichž řešení může přijít dost draho.
auto.cz

Používáte Android Auto? Dostal nový design, víc AI a zvládne i videa v HD

Příznivci zrcadlení androidího smartphonu na displeji vozu se mohou těšit na nové uživatelské rozhraní, nastavitelné widgety i širší integraci Gemini do Asistenta Google.
auto.cz

Kim Čong-un povolil auta. Po dvou letech je korejská metropole k nepoznání

Pchjongjang býval městem bez aut, dnes je všechno jinak. Severokorejskou metropoli zaplavil masivní příliv čínských vozů, který do ulic přinesl dříve nemyslitelný chaos. Totalitní režim z registrací profituje a nové prohřešky trestá i veřejnými popravami.
auto.cz

V Česku je na prodej angličák Bburago v životní velikosti. Není drahý a může na silnici

V devadesátkách byly angličáky od italského Bburaga ikonou každého klučičího pokoje. Na prodej je věrná kopie v životní velikosti!
auto.cz

Elektrický kamion čeká roční cesta kolem světa. Stačit má 80 nabíjení

Němec, který v kabině těžkých nákladních vozů strávil většinu svého pracovního života, se rozhodl k unikátnímu experimentu. S upraveným elektrickým tahačem vyrazí na 45 tisíc kilometrů dlouhou trasu kolem světa. Stačit má přitom 80 nabíjecích zastávek.
auto.cz

Fiat 500 má další speciální edici. Kabrio Dolcevita sází na italský styl a eleganci

Malá pětistovka je ikonickým modelem značky Fiat a příkladem skvělého retra. Nejnověji to vyjadřuje ve speciální edici Dolcevita. Co nabízí a čím se liší od běžné 500?
auto.cz

Cupra Formentor dostala brutální výkon. Jede až 300 km/h a vznikne pouze 30 kusů

Brutální výkon 635 koní a maximálka 300 km/h. ABT oslavuje výročí ve velkém stylu a v extrémně limitovaném počtu. Využívá k tomu charismatický pětiválec 2.5 TFSI s vstřikováním vody do motoru.
auto.cz

Logo Ghia bývalo znakem nejluxusnějších fordů. Jaký byl jeho původ a proč už se dnes nepoužívá?

Jak poznat, že před vámi nestojí obyčejný Ford, ale jeho nejluxusnější verze? Třeba podle specifického loga Ghia na karoserii. Tohle ovšem platilo jen do roku 2004.
auto.cz

První jízda Toyotou bZ4X Touring: Perfektní kombík nejen do hor

Nabídku plně elektrických modelů japonské automobilky doplnila větší verze modelu bZ4X s názvem Touring. Cílí na rodiny, které se nebojí dobrodružství a hledají spoustu prostoru za rozumné peníze. Ani verze s pohonem předních kol se nezalekne nezpevněné cesty či sněhu.
auto.cz

Autodrom Most uctí památku Kamila Holána. König si připravil speciální helmu

Jeden z nejvýznamnějších motocyklových závodníků a zároveň náš kolega z televizního Světa motorů tragicky zahynul v Irsku. Na Autodromu Most, s nímž byl dlouhodobě spjat, ho uctí speciální program.
auto.cz

Xpeng v Evropě začíná prodávat MPV. Při nabíjení v něm moc čekat nemusíte

Kategorie MPV se pomalu vrací do Evropy, i když její tradiční zákazníci asi novinkami moc nadšení nebudou. Platí to i pro nový Xpeng X9, který do karoserie MPV nacpal impozantní techniku i výbavu.
auto.cz

Mistrovství světa superbiků v Mostě již tento víkend! Pokoří někdo Bulegu?

WorldSBK Most 2026 je tady! Nicolò Bulega na Ducati přijíždí s cílem potvrdit svou letošní dominanci, domácí fanoušci však budou upírat zrak hned ke čtyřem českým jezdcům, kteří se pokusí vytěžit maximum z výhody domácího asfaltu. Prohlédněte si oficiální harmonogram a ceny vstupenek.
auto.cz

Calendar


Public Besip SDA-CIA
Current month   

Events

Choose a day

Nejbližší akce

Members news

Chery nastínila v Pekingu novou strategii

Čínská Chery svolala stovky zástupců světových médií na pekingský autosalon kde na tiskové konferenci představila novou technologickou strategii a také nové modely pro globální trhy. Značka plánuje propojit technologický vývoj, produktové novinky a své mezinárodní ambice.

Celý článek

Tomáš Macháč ambasadorem značky Kia

Olympijský vítěz Tomáš Macháč se stal novou tváří automobilky Kia. Přidal se tím k Jaromíru Jágrovi, který je s Kia spojen od roku 2020. Macháč získal v rámci spolupráce nejrychlejší model značky – sportovní elektromobil Kia EV6 GT.

Celý článek

Scania Finance mění název na TRATON

Scania Finance Czech Republic změnila s účinností od 7. července 2025 svůj název na TRATON Financial Services Czech Republic. Změna má být součástí širší transformace v rámci skupiny.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Cooperate with

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.