Svaz Dovozců Automobilů Car Importers Association
CZ EN

AutoBinck vytvořil import pro značku MG

Automobilová skupina AutoBinck vytvoří pro český i slovenský trh samostatná obchodní zastoupení značky MG. Zveřejnila dnes také personální oznámení týkající se jmenování generálních ředitelů nových zastoupení v obou zemích.

„Rostoucí ambice automobilové skupiny AutoBinck a společnosti SAIC, majitele značky MG Motor, v obchodu s novými vozy MG na trzích v České a Slovenské republice vedly k dnešnímu oznámení o vytvoření samostatných obchodních zastoupení této automobilové značky v obou zmíněných zemích,“ uvedla firma.

V souvislosti s tím byli v první fázi tohoto procesu osamostatnění značky MG na trhu nově jmenováni generální ředitelé pro každou z obou zemí.

Generálním ředitelem MG Česká republika je s platností od 1. srpna jmenován Martin Králíček, který má téměř patnáctileté zkušenosti z oblasti automotive, a to na několika vedoucích pozicích u renomované leasingové společnosti a také u importérské organizace přední zahraniční automobilové značky na českém trhu.

„Je pro mě velkým potěšením přijmout výzvu reprezentovat značku MG, o které jsem přesvědčen, že svým současným a budoucím portfoliem modelů, rozvojem moderních technologií a důrazem na kvalitu zákaznických služeb bude patřit k významným značkám na náročném celoevropském, ale především lokálním automobilovém trhu. Velkou šanci vidím aktuálně v posílení fleetových prodejů, a to s brzkým uvedením modelu MG5, což je elegantní elektrické kombi,“ říká ke svému jmenování Martin Králíček. Pozici generálního ředitele v zastoupení MG Slovenská republika přijal k 1. červenci Roman Petrík, který pro značku MG doposud působil jako regionální obchodní manažer. Ten zasvětil automobilovému byznysu na několika vedoucích pozicích v oblasti obchodu a marketingu přes osm let své úspěšné pracovní kariéry.

„V značke MG máme príležitosť priblížiť našim zákazníkom jedinečné spojenie tradičnej značky spolu s inováciami a technologickými riešeniami, ktoré poskytuje jej súčasný vlastník, a to všetko za dostupnú cenu. Šance na úspech sú vysoké vzhľadom na svetovú úroveň kvality a dizajnu nových modelov ako nové MG4, ktoré vo viacerých parametroch predbieha zavedenú európsku konkurenciu. Teším sa na spoločnú cestu rozvíjania MG na slovenskom trhu ako značky s jedným z najväčších potenciálov znovuzrodených značiek so storočnou históriou, čo sa na trhovom podiele v Európe už začína jednoznačne prejavovať. Zákazníci sa tak môžu tešiť na množstvo dostupných modelov s unikátnou zárukou, kvalitou a prijateľnou cenou,“ je přesvědčen Roman Petrík.

Posílení pozice značky MG na automobilových trzích v Česku a na Slovensku formou vytvoření samostatných zastoupení plynule navazuje na její úspěšné uvedení v obou zemích v červenci loňského roku, a to díky úsilí všech zaměstnanců společnosti M Motors CZ a M Motors SK. I proto bylo možné dosáhnout za úvodní rok fungování značky MG na obou trzích celkového počtu více než 3 100 objednávek nových vozů.

Cílem současných organizačních změn je mimo jiné dosáhnout v dlouhodobějším časovém horizontu prodejů nových vozů na úrovni úspěšně etablovaných značek na obou trzích.

„Rozšíření a zkvalitnění dealerské sítě s důrazem na dosažení vysoké úrovně zákaznické spokojenosti v prodejních i poprodejních službách bude provázet také nabídka chytrých řešení souvisejících s rozvojem elektromobility. I proto je v plánu další fáze těchto změn v podobě personálního posílení nové organizační struktury a s tím spojené nastavení dalších potřebných procesů, termínově směřujících k přelomu třetího a čtvrtého kvartálu letošního roku,“ uvedl Autobinck.

02.08.2023Autodealers

Informace odjinud

Rallye Bohemia po 1. dnu: Vede Stříteský, stíhaný Marešem

Po první etapě Rallye Bohemia vede Dominik Stříteský (Škoda Fabia RS Rally2). Vedoucí jezdec šampionátu vyhrál tři rychlostní zkoušky ve třetím podniku Bonver mistrovství České republiky 2024 v automobilových soutěžích a na prvním místě má náskok tři sekundy.
auto.cz

Podívejte se na obří fotogalerii z Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024

Navštívili jsme letošní Festival rychlosti v Goodwoodu 2024 a přinášíme vám fotogalerii zajímavých novinek i historických aut.
auto.cz

Pád prodeje elektromobilů v Německu za 1. pololetí 2024: Návrat k normálu?

Automobily s lokálně bezemisním pohonem na svém největším evropském trhu za prvních letošních šest měsíců hlásí významný pokles. Největší pád zažila Tesla, jiným výrobcům se naopak daří. Včetně Škodovky.
auto.cz

Sunbeam Rapier (1955–1976): Hardtopy se sportovními ambicemi

Hardtopy Sunbeam Rapier série I až V, vyráběné koncernem Rootes Group vycházely ze sedanu Hillman Minx a poháněly je čtyřválce s objemem 1,4 až 1,7 litru. Fastbacky z let 1967 až 1976 patřily do koncernové řady Arrow.
auto.cz

Za volantem omlazeného Fordu Kuga: Skvělé auto za skvělé peníze

Kompaktní SUV Kuga na českém trhu startuje na částce 649.900 Kč. Mnohem menší Škoda Karoq přitom vyjde dráž. A nejenom ona.
auto.cz

Mototest Suzuki GSX-8R: Stačí přidat kapotáž?

Nové kapotované Suzuki GSX-8R sice vychází z loňského naháče 8S, ale vypadá hodně rychle. Můžeme se těšit na ostrý supersport, nebo na pohodlný cesťák?
auto.cz

Řídili jsme novou Tatru Phoenix: Modernější tatra tu nebyla! Je to splněný sen

Nová Tatra Phoenix vylepšuje to, co je třeba, ale drží se osvědčeného technického konceptu. Nabídne modernější pracoviště řidiče a podstatně lepší výhled, ale podvozkem je pořád centrální nosná roura s kyvnými polonápravami. Jak jezdí vývojové prototypy, zkouším na kopřivnickém testovacím polygonu.
auto.cz

Chcete jet autem na olympiádu do Paříže? Kluci z Prahy vám ukážou, jak na to

Janek Rubeš s Honzou Mikulkou protentokrát opustí ulice Prahy a zavítají do hlavního města Francie, kde 26. července již 33. Letní olympijské hry. Ještě než ovšem do Paříže zavítají, dají nám tipy na zajímavé zastávky, které po cestě nesmíte minout.
auto.cz

Před startem Rallye Bohemia: Souboj generací pokračuje

Jedenapadesátý ročník Rallye Bohemia je třetím letošním podnikem Casino Bonver mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Jako lídr průběžného pořadí přijíždí Dominik Stříteský, v těsném bodovém závěsu za ním je desetinásobný domácí šampion Jan Kopecký.
auto.cz

Nejlevnější ojeté tesly na UlovAuto.cz

Americká Tesla se v prvním pololetí stala suverénně největším prodejcem elektromobilů v Česku. Za kolik se pohybují její ojeté modely?
auto.cz

Nový Fiat Grande Panda konečně do detailu: První ceny, interiér i pohonná technika

Nový Fiat Grande Panda přijíždí s dalšími oficiálními informacemi. Automobilka zveřejňuje první technická data, zajímavosti o interiéru i očekávanou cenu.
auto.cz

TEST Voyah Free 106 kWh – Čínské SUV za 2,2 milionu zaujme i zklame

Elektrické luxusní SUV Voyah Free vypadá na první pohled opravdu zajímavě, ale zvládne si obhájit cenovku přesahující dva miliony korun?
auto.cz

Genesis GV60 Magma se začne vyrábět už za rok. Bude mít techniku Ioniqu 5 N

Nová sportovní značka Magma odhaluje očekávané zahájení výroby prvního modelu. Elektrický hot hatch Genesis GV60 Magma se začne prodávat přibližně za rok.
auto.cz

První jízda s novou Dacií Spring: Už není jen na pizzu! Je dospělá a levnější

Dacia Spring je nejlevnějším elektromobilem od zavedené evropské značky. Modernizovaná verze přijíždí s dostupnějšími výkony, muší váhou, hodnotnějším interiérem a daleko lepšími jízdními vlastnostmi.
auto.cz

Kalendář akcí


Veřejný Besip SDA
Aktuální měsíc   

Akce

Pro zobrazení akcí zvolte den.

Nejbližší akce

Aktuality členů

Bosch chystá snižování nákladů

Německý koncern Bosch oznámil snižování nákladů a počtu zaměstnanců kvůli chmurnému výhledu na rok 2024. Společnost očekává stagnaci výroby vozidel, což bude mít dopad na ziskové marže.

Celý článek

Renault předvedl v Praze Scénic E-Tech

Zimní zahrada pražského hotelu Holiday Inn hostila 16. dubna novinářskou prezentaci elektrického Renaultu Scénic E-Tech.

Celý článek

Vláda si brousí zuby na další gigafactory

Několik měsíců poté, co musela Česká republika vzdát své ambice na investici Volkswagenu do výstavby továrny na baterie do elektromobilů koncernu u Plzně, je tu další investiční pobídka na gigafactory.

Celý článek

Manažerské změny ve Volkswagen FS

Ve Volkswagen Financial Services se budou v lednu měnit manažeři. Z firmy odchází fleetař Jan Pařízek, v lednu se objeví u jiné koncernové značky. Na pozici ho nahradí dosavadní brand manažer firmy.

Celý článek

Gigafactory VW v Líních nebude

Česká vláda projednávala na středečním zasedání podporu uvažované gigafactory na baterie koncernu Volkswagen. Do tohoto jednání přišla informace, že automobilka plány na stavbu továrny prozatím ruší.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Scania najala novou PR agenturu

Agentura Better měla pro Scanii původně dělat správu výkonnostních kampaní, ale nakonec si obě strany dohodly větší byznys. Firma nakonec bude mít v České republice, na Slovensku a v Maďarsku na starosti celou komunikaci značky Scania.

Celý článek

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep® rozšiřují portfolio značek skupiny Emil Frey v ČR

Skupina Emil Frey v České republice vstupuje díky novým značkám do další klíčové etapy svého působení v České republice. Jejich integrace s sebou nese potřebu adaptovat organizační strukturu, začlenit stávající zaměstnance, přijmout nové posily a provést další úkony k zajištění bezproblémového a efektivního chodu celé organizace.
Tisková zpráva

Celý článek


Spolupracujeme

Autodealers.cz ibesip.cz SAP.cz Autodealers.cz logo Autojob.cz logo vizenula logo cistadoprava
TOPlist
 COPYRIGHT © SDA / CIA, CZECH REPUBLIC, POWERED BY RTV DATA, S.R.O.